„Tikrai tokio sprendimo mes dar kol kas nesvarstome ir kažin, ar reikėtų svarstyti. Aš tik informavau šį rytą, kad kai kurios šalys tai daro ir bando automatiškai kai kurias klases perkelti ir trumpinti mokslo metus. Mano asmenine nuomone, žinau, kad ir premjero tokia nuomonė, mes neturėtume eiti tokiu keliu. Jeigu karantinas tęsis, visgi turėtume pagalvoti, kaip vaikai bus užimti švietime“, – žurnalistams Vyriausybėje pirmadienį kalbėjo A. Monkevičius.
Kviečiame stebėti tiesioginę transliaciją:
Ministras neatmetė galimybės, kad nuotolinį ugdymą gali tekti vykdyti iki pat mokslo metų pabaigos, tačiau vis tiek nemano, kad trumpinti mokslo metu būtų tinkamas sprendimas.
„Manau, kad tikrai neturėtume eiti tuo keliu, kuriuo kai kurios šalys bando eiti, – trumpinti mokslo metus. Tikrai ženkliai jų trumpinti nereikėtų, iki vasaros turėtume dirbti. Nes neužimti vaikai, vaikai, kurie neturės galimybės dalyvauti ir formaliajame, ir neformaliajame švietime, jie patirs didelę žalą, turės didelių nuostolių“, – teigė A. Monkevičius.
Taip pat A. Monkevičius pripažino, kad nuo pirmadienio šalyje įvedus nuotolinį ugdymą, nemažai mokyklų patyrė sunkumų dėl neveikusių elektroninių dienynų sistemų.
„Tos pačios bendrovės, kurios mokyklose turėjo savo platformas, tai yra trys elektroniniai dienynai, matome, kad jie turėjo nemažai iššūkių ir problemų. Džiaugiuosi, kad visos trijų dienynų administracijos nuo pat ryto labai dėmesingai sekė situaciją, priėmė svarbius sprendimus, kaip reikėtų padidinti srautus prieinamumo, padidinti jų apimtis. Tie dalykai padaryti. Žinau, kad šiandien tie trys dienynai jau veikia.
Tikiuosi, rytoj, poryt turėsime mažiau problemų. To ir tikėjomės, kad sunkumų bus. Tačiau, suprasdami, kad iš karto per 400 tūkst. vartotojų, turbūt gal ir apie 500 tūkst., tai yra pirmas toks išbandymas tų įvairių sistemų“, – sakė ministras.
Portalas tv3.lt primena, kad pirmadienį visos Lietuvos švietimo įstaigos perėjo prie nuotolinio ugdymo, tačiau dalis pedagogų skundėsi, kad nuo pat ryto nepavyko prisijungti prie dalies nuotolinio ugdymo sistemų – „Tamo“, „Mano dienynas“ ir kt.