„Ketvirtadienis, mokytojų dienos išvakarės. 11.42 val. po pamokos kraunuosi daiktus, mokinė padovanoja dovanėlę. 11.59 val. sėdžiu mokyklos direktoriaus kabinete ir man pranešama, kad nuo rytojais esu atleidžiama iš darbo“, – „Facebook“ rašė mokytoja.
Pasirodo, iš mokyklos vadovo moteris išgirdo, kad jos turimos kompetencijos neužtenka
„Long Story Short (liet. trumpai tariant): neturiu kompetencijos. Po mėnesio darbo mokykloje esu informuojama, kad Lietuvos švietimo įstatymai neleidžia filosofijos bakalauro, filosofijos magistro, filosofijos daktaro ir laipsnio nesuteikiančių mokyklos pedagogikos studijų (su 10 balų už anglų k. didaktikos specializacijos egzaminą) diplomų savininkui mokyti anglų kalbos“, – stebėjosi mokytoja.
Kaip numato Lietuvos respublikos švietimo įstatymas, teisę dirbti mokytoju turi asmuo, įgijęs aukštąjį išsilavinimą, – pagal bendrojo ugdymo, profesinio mokymo ir neformaliojo švietimo programas.
Įstatyme pažymima, kad asmenys per dvejus metus nuo darbo mokytoju pagal ikimokyklinio ugdymo, priešmokyklinio ugdymo ir bendrojo ugdymo programas pradžios privalo įgyti pedagogo kvalifikaciją. O asmenys per vienus metus nuo darbo mokytoju pagal profesinio mokymo ir neformaliojo švietimo programas pradžios privalo išklausyti švietimo ir mokslo ministro nustatyta tvarka pedagoginių ir psichologinių žinių kursą.