• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Trečiadienį vakare Lietuvą sukrėtė siaubinga žinia apie galimai pagrobtą mergaitę. Policija iki šiol aktyviai tikrina kiekvieną, net ir menkiausia detalę, o visuomenės prašo suteikti reikšmingos informacijos. Informuoti ir kitų šalių pareigūnai. Tiesa, neatmetama galimybė, kad toks pranešimas apie dingusią mergaitę galėjo būti išgalvotas.

Trečiadienį vakare Lietuvą sukrėtė siaubinga žinia apie galimai pagrobtą mergaitę. Policija iki šiol aktyviai tikrina kiekvieną, net ir menkiausia detalę, o visuomenės prašo suteikti reikšmingos informacijos. Informuoti ir kitų šalių pareigūnai. Tiesa, neatmetama galimybė, kad toks pranešimas apie dingusią mergaitę galėjo būti išgalvotas.

REKLAMA

Mykolo Romerio universiteto docentas, kriminologas Alfredas Kiškis pastebi, kad į kiekvieną detalę, susijusią su šia situacija, išties nevertėtų žiūrėti pro pirštus. Policininkai, pasak jo, šiuo metu atlieka pagirtiną ir svarbų vaidmenį, o situacijos galutinė baigtis gali būti įvairi.

Tiesa, pašnekovas pastebi, kad, žvelgiant iš praktinės pareigūnų pusės, pranešimai, kai yra kreipiamasi pagalbos telefonu 112, neretai būna fiktyvūs. Tai esą priklauso ir nuo vis skirtingo laikotarpio.

REKLAMA
REKLAMA

„Labai dažnai tenka bendrauti su policininkais, tad jie sako, kad apie 50 proc. pranešimų būna melagingi. Jie netgi tai skirsto pagal įvairiausius reiškinius, pavyzdžiui, mėnulio fazę.

REKLAMA

Šiuo konkrečiu atveju policija turėtų neatmesti visų keliamų versijų, kadangi gali būti visaip – pasitvirtini, kad šis pranešimas yra melagingas arba ne. <...> Pagirtina, kad policija rimtai žiūri į šią situaciją“, – pastebi A. Kiškis.

Prabėgęs laikas – dar ne viskas

Kriminologas A. Kiškis iš savo sukauptos ilgametės patirties policijos srityje prisimena, kad nors prabėgęs laikas gali atrodyti gana ilgas nuo pirminio pranešimo policijos atstovams, tačiau galiausiai įmanoma apčiuopti vertingos informacijos. 

REKLAMA
REKLAMA

„Yra panašių dalykų buvę ir anksčiau – eidavome, šukuodavome visas apylinkes, apžiūrinėjome. Atrodydavo, kad praeidavo nemažai laiko – para, kartais ir daugiau, bet galiausiai vis tiek viskas išaiškėja.

Manau, kad tas laikas dar nėra toks, kad nebevertėtų nieko daryti. Mestos gausios policijos pajėgos, jie tikrai dar turi ką nuveikti ir aš tikiu, kad kažką padarys. Tokie rezonansiniai nusikaltimai dažniausiai išaiškėja“, – įvertino pašnekovas. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Informavo ir kaimynines valstybes 

Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) atstovas Giedrius Mišutis naujienų portalui tv3.lt patvirtino, kad, sulaukus pranešimo iš policijos, šie nedelsiant pateikė informaciją visiems VSAT padaliniams. Taip pat apie tai informavo ir kaimynines valstybes, kurios galėtų pagelbėti.

„Informavome visus VSAT padalinius. Prie sienos su Rusija ir Baltarusija vyksta nuolatinė kontrolė, tad išvykimas yra kontroliuojamas. Prie vidaus sienų, kur nėra nuolatinės kontrolės, yra mūsų pajėgos, kurios vykdo pasirinktinį patikrinimą, bet ir joms apie tai buvo pranešta. Be to, atitinkamai buvo kreiptąsi į Lenkijos ir Latvijos pajėgas“, – teigė G. Mišutis.

REKLAMA

Be to, pašnekovas pažymi, kad sraigtasparnis paieškai nebuvo naudojamas dėl to, kad policija, įvertinusi šią situaciją, to nereikalavo.

„Aviacija buvo paruošta ir praeitą vakarą, ir šiandien ryte. Sraigtasparnis keliamas policijos prašymu. Šį kartą tokio prašymo nebuvo. Esant reikalui, tikrai būtų kilę ir ieškoję, bet čia turbūt jau lemia pati įvykio specifika“, – priduria VSAT atstovas G. Mišutis.

REKLAMA

Gali grėsti rimti nemalonumai

Advokato Dainiaus Žiedo teigimu, jeigu informacija apie šį įvykį visgi būtų melaginga, asmenys gali sulaukti nemenkų baudų, taip pat gali grėsti ir baudžiamoji atsakomybė. 

„Teisinėn atsakomybėn traukiami ir asmenys, kurie bereikšmiais skambučiais trukdo bendrąjį pagalbos centrą, be reikalo iškviečia specialiąsias tarnybas. Mėgėjams, kurie skambinėja bendruoju pagalbos numeriu 112, gali būti skiriama bauda nuo 90 iki 200 eurų. Už priešgaisrinės apsaugos, policijos, greitosios medicinos pagalbos ir kitų specialiųjų tarnybų iškvietimas žinant, kad pagalba nereikalinga, baudžiama bauda nuo 200 iki 2000 tūkst. eurų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Asmenys, sukėlę ant kojų specialiąsias tarnybas, pavyzdžiui, pranešdami apie užminuotus pastatus, gali sulaukti ir civilinės atsakomybės. Tai reiškia, kad asmuo ne tik nubaudžiamas pagal Baudžiamąjį ar Administracinių nusižengimų kodeksą, bet ir išieškoma padaryta žala – priteisiamos tarnybų patirtos sąnaudos reaguoti į melagingą pranešimą“, – kalbėjo D. Žiedas.

Visgi, jeigu pagrobimo versija pasitvirtintų, nusikaltėliai gali praleisti ilgus metus belangėje.

REKLAMA

„Vaiko pagrobimas yra sunkus nusikaltimas, už tai Baudžiamajame kodekse yra numatytas laisvės atėmimas iki 8 metų“, – priduria pašnekovas.

Prašo visuomenės pagalbos

Per spaudos konferenciją, kuri vyko šį ketvirtadienį, Vilniaus AVPK viršininkas Saulius Gagas sakė, kad nuo trečiadienio vakaro iki šio momento buvo atlikta didelė dalis tyrimo veiksmų.

„Šiuo metu tęsiamos apklausos, peržiūrima vaizdo medžiaga. Apžiūrėtos apylinkės. Policija sudarė fotorobotą asmens, kuris gali suteikti reikšmingos informacijos apie įvykį“, – teigė S. Grigas.

REKLAMA

Fotorobotas asmens, kuris gali turėti reikšmingos informacijos

Policijos atstovas patvirtino, kad įvykį matė daugiau nei du vaikai. Jie jau buvo apklausti. Taip pat buvo apklaustas ir pranešėjas bei vieno vaiko motina, kuri viešino tam tikras galimo nusikaltimo detales.

Prabėgus daugiau kaip 20 val. po galimo pagrobimo dėl namo negrįžusio vaiko kol kas neatsiliepė nei vieni tėvai, todėl iki šiol taip ir nepavyko nustatyti galimai pagrobtos mergaitės tapatybės.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vykdoma paieška 

Naujienų portalas tv3.lt primena, kaip vyksta galimai dingusios mergaitės paieškos.

Policijos pareigūnai toliau vykdo aktyvią Vilniuje galimai pagrobtos 11-12 metų mergaitės paiešką. Nors prabėgo jau daugiau kaip 12 val. nuo pranešimo apie įvykdytą nusikaltimą, bet iki pat šios akimirkos neatsiliepė nė vieni tėvai, kurių vaikas praėjusį vakarą nesugrįžo namo. Kviečiame pasidairyti, kaip atrodo galimo nusikaltimo vietos apylinkės.

REKLAMA

Nežinomybė apsunkina paieškas, tačiau policijos pareigūnai toliau ragina žmones būti aktyviais – pranešti pastebėjus kažką neįprasto, o vairuotojai, kurie sausio 15 d. nuo 18 iki 20 val. važiavo Karoliniškių ir Lazdynų mikrorajonais (ypatingai Laisvės prospektu ir Sausio 13-osios gatve), raginami pasidalinti vaizdo registratorių įrašais.

Policijos atstovai pripažįsta, kad šiuo metu informacijos yra labai daug, tad tikrinamos visos įmanomos versijos – nuo pagrobimo iki melagingo pranešimo apie nusikaltimą. Pateikiame įvykių chronologiją pagal šiuo metu turimą viešai prieinamą informaciją.

REKLAMA

Apie 19 val. prie vyriškio einančio Sausio 13-sios gatve prisiartina du apie 11 metų berniukai, kurie pareiškia, kad iš šalia televizijos bokšto esančios žaidimų aikštelės buvo pagrobta ir prievarta į automobilį įsodinta mergaitė, kuriai gali būti apie 11-12 metų.

19.14 val. policijos pareigūnai sulaukia, tikėtina, to paties vyriškio skambučio, kuris praneša, kad Vilniuje, Sausio 13-osios g., į nenustatytos markės automobilį (sidabrinės arba auksinės spalvos), užsienietiškais numeriais, galimai buvo įsodinta 11-12 metų nepilnametė.

REKLAMA
REKLAMA

Kelios minutės po gauto pranešimo, įvykio vietoje jau dirba gausios policijos pareigūnų pajėgos. Ieškoma galimai įvykdyto nusikaltimo pėdsakų, įvykio liudininkų. Apklausiami netoli įvykio vietos gyvenantys ar pro šalį einantys žmonės.

Imamasi ir kitų aktyvių veiksmų. Tikrinamos iš Vilniaus miesto išvažiuojančios transporto priemonės.

21.13 val. policijos atstovai paviešina tokią informaciją: „Pastebėję sidabrinės ar auksinės spalvos automobilį su užsienietiškais numeriais arba įtartinus asmenis, prašome nedelsiant apie tai pranešti tel. 112. Tėvai, kurie neturi duomenų, kur yra jų vaikai, prašome kuo skubiau paskambinti 112. Socialiniuose tinkluose pastebėję bet kokią, galimai su įvykiu susijusią informaciją, pasidalinkite su mumis.“

22.56 val. pareigūnai dėkoja visiems, kurie dalijasi informacija ir toliau ragina pranešti bet kokią, su įvykiu susijusią, informaciją. Pareigūnai pabrėžia, kad vos tik mergaitė bus rasta, visuomenė bus nedelsiant apie tai informuota. Policijos atstovų teigimu, socialiniuose tinkluose sklando labai daug netikrų gandų, kurie susiję su šiuo įvykiu.

Apie 23 val. socialiniame tinkle „Facebook“ pasirodo informacija, jog netoli galimo įvykio vietos rasta mergaitės piniginė. Patikrinus šią versiją paaiškėjo, kad piniginės savininkė yra saugi savo namuose. Naujienų portalui tv3.lt Vilniaus VPK Komunikacijos poskyriaus vedėja Julija Samorokovskaja patvirtina, kad netoli įvykio vietos rastas angliškų cigarečių pakelis – pareigūnų akiratyje. Tikrinamos visos įmanomos versijos.

REKLAMA

23.42 val. policijos pareigūnai dar kartą prašo visų tėvų, kurių vaikai negrįžo namo ir jie neturi informacijos apie jų buvimo vietą, paskambinti 112.

00.12 val. Policija kreipiasi į visuomenę ir prašo atsiliepti vairuotojus, kurie sausio 15 d. nuo 18 iki 20 val. važiavo Karoliniškių ir Lazdynų mikrorajonais (ypatingai Laisvės prospektu ir Sausio 13-osios gatve), kurių automobiliuose įrengti vaizdo registratoriai. Prašome vaizdo registratorių medžiagą išsaugoti ir susisiekti su policijos kontaktiniu asmeniu. Pareigūnai susisieks su pranešėjais.

Kontaktinis policijos asmuo: Eglė Šut, tel. Vilniuje 271 5060, arba el. paštu: [email protected]. Jūsų suteikta informacija gali labai pagelbėti tiriant šį rezonansinį atvejį. Iš anksto dėkojama už pagalbą.

6.56 val. pareigūnai patvirtina, kad visą naktį intensyviai vykdyta paieška kol kas nedavė užčiuopiamų rezultatų. Maža to, į policiją iki šiol nesikreipė tėvai, kurie pasigestų savo vaiko, policija taip pat nėra gavusi oficialios informacijos apie Lietuvoje dingusį vaiką. Tyrimo metu iškelta daug versijų, visos jos nuodugniai tikrinamos.

Policija gavo šimtus piliečių pranešimų, informacijos, visa gaunama informacija stropiai tikrinama, pareigūnai dėkoja žmonėms už pilietiškumą.

Taip pat informuojama, kad Vilniaus apskr. policija pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl vaiko pagrobimo. Už tokį nusikaltimą įstatymas numato iki 8 metų laisvės atėmimo bausmę.

REKLAMA

Į pagalbą pasitelkti ir Lietuvos kriminalinės policijos biuro pareigūnai, bendradarbiaujama su kitomis institucijomis. Peržiūrėta daugybė įvairiose vietose įrengtų vaizdo kamerų, medžiaga analizuojama ir bendrinama su turimais duomenimis.

Policijos pareigūnai taip pat prašo Sausio 13-osios g. gyvenančių asmenų, kurie turi bet kokios su įvykiu galimai susijusios informacijos, kurie sausio 15 d. nuo 18:50 iki 19:15 val. buvo toje vietoje kreiptis į policiją. Svarbi bet kokia informacija.

8.23 val. pareigūnai dėkoja už pagalbą, tačiau labai prašo visų, kurie siunčia jiems privačias žinutes, neklausinėti, kaip sekasi, ar yra naujienų, ar atliko tam tikrus veiksmus, ar peržiūrėjo visas kameras, ar apklausė visus liudytojus:

„Ačiū už aktyvumą, bet tokiame dideliame pranešimų sraute gali pasimesti tikrai naudinga ir svarbi informacija. Todėl praneškite, tik jei kažką pastebėjote ar pamatėte. Kai tik turėsime naujienų, būtinai informuosime. Ačiū už supratingumą ir informaciją.“

10.15 val. Policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis tv3.lt patvirtina, kad yra tikrinamos visos versijos: nuo vaiko pagrobimo iki melagingo pranešimo. 

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovai nuo išsamesnių komentarų susilaiko, tačiau žada suteikti papildomos informacijos per šį ketvirtadienį po pietų rengiamą spaudos konferenciją.

REKLAMA

15.10 val. Policijos atstovai surengė spaudos konferencija, pasidalijo sudaryta fotoroboto nuotrauka, kurioje yra atvaizduotas svarbus įvykio liudininkas. 

Asmenys, ką nors žinantys apie dingusią mergaitę arba liudininką, atvaizduotą fotoroboto pagalba, yra raginami nedelsiant informuoti policijos pareigūnus pagalbos telefonu 112.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų