Ministras atvyko į Vinčo Kudirkos aikštę, kur nuo 12 val. vyko atvira pilietiškumo pamoka.
G. Jakštas patikino, kad daugiau lėšų pedagogams nebus skiriama, esą dėl to ir taip finansiškai kentės kitos sritys.
„Su finansais – tikrai taip, finansinėj išraiškoj daugiau lėšų nebus, tai yra maksimumas, ką turi valstybė, įskaitant ir visus skolinimosi limitus. Tai yra absoliutus maksimumas finansiškai, bet suprantam, kad tų problemų yra, ne tik darbo užmokestis, apie visas galim kalbėt ir žiūrėt, nuo ko galim pradėt ir kokias reikia būtinai išspręst“, – penktadienį prie Vyriausybės susitikęs su streikuojančiais mokytojais sakė G. Jakštas.
Anot ministro, švietimui „yra skiriamos beprecedentės lėšos“, o jas didinant kentės kiti sektoriai.
„Turim suprasti, kad yra norai ir yra galimybės. Valstybės biudžetas nėra kažkoks guminis, kad galėtume visus norus patenkinti“, – sakė ministras.
Žurnalistai G. Jakšto klausė, kurios pedagogų išsakytos problemos galėtų nugulti ant ministerijos stalo.
„Manau, kad visos turi nugulti ant darbo stalo. Žiūrėsime, kokie yra prioritetai, nuo ko įmanoma atsispirti“, – kalbėjo G. Jakštas.
Ministras pažadėjo pasirodyti vakarinėje streiko dalyje. Streike dalyvaujantys mokytojai teigė nebegalintys oriai dirbti: realūs atlyginimai neatitinka skelbiamos statistikos klasės perpildytos, o už papildomą šviečiamąjį darbą nėra užmokama. Išreikšdami palaikymą kolegoms, protestuoja ir tie, kurie nepriklauso streiką organizuojančiai Lietuvos švietimo darbuootjų profesinei sąjungai.
Dalis ne sostinėje gyvenančių mokytojų rugsėjo 29 d. išėjo į žygį iki Vyriausybės rūmų, kuriuos pasiekti planuoja per kelias savaites. Į žygį užsiregistravę mokytojai kartu su mokiniais pajudės ir iš Zarasų, ir iš Klaipėdos.
Prasidėjo mokytojų streikas
Keli tūkstančiai Lietuvos mokytojų penktadienį pradėjo streiką, juos atstovaujančiai profsąjungai ir Švietimo ministerijai nesusitarus dėl pedagogų algų kėlimo tempo.
Vyriausybė siūlo algas mokytojams kitąmet kelti 21 proc., iš jų 10 proc. – nuo sausio, likusią dalį – nuo rugsėjo. Taip žadama pasiekti, kad kito rudens pradžioje vidutinė mokytojo alga sudarys 130 proc. vidutinio šalies darbo užmokesčio.
Andriaus Navicko vadovaujamos Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) tokie ministerijos pasiūlymai netenkina. Ši profesinė sąjunga reikalavo mokytojų atlyginimus nuo šių metų rugsėjo didinti 20 proc., nuo kitų metų sausio – dar 30 procentų. Ji taip pat reikalauja mažinti klases, kelia kai kuriuos kitus reikalavimus.
Ministerija derybose su kitomis keturiomis profesinėmis sąjungomis sutarė klases mažinti nuo kitų metų rugsėjo. Pagrindiniame ugdyme savivaldybės galėtų susimažinti maksimalų klasės dydį nuo 30 iki 26 mokinių, pradiniame – nuo 24 iki 22 mokinių.
Nacionalinės švietimo agentūros duomenimis, prie streiko prisijungė per 2 tūkst. mokytojų: 132-ose Lietuvos mokyklose iš viso streikuoja 2439 darbuotojai, 2257 iš jų – pedagoginiai darbuotojai, daugumą jų, 2,1 tūkstančio, sudaro mokytojai.
Iš viso įstaigose, kuriose vyksta streikas, dirba 11,2 tūkst. darbuotojų. Jos sudaro apie 7 proc. visų mokymo įstaigų.
Penktadienį prasidėjo mokytojų streikas. Nuo 12 val. pedagogai renkasi mitinguoti prie Vyriausybės. Toliau nuo Vilniaus gyvenantys pedagogai penktadienį pradėjo žygį nuo savo ugdymo įstaigų iki sostinėje esančių Vyriausybės rūmų.
Pagal Vilniaus miesto savivaldybės išduotą leidimą, mitingai prie Vyriausybės rūmų galės vykti kasdien nuo rugsėjo 29 d. iki spalio 28 d., juose galės dalyvauti iki 2000 žmonių.
Na tai pirmyn dabar, tovarisciai kansiervatoriai!