Ministerija apsiskaičiavo: judėjimo ribojimas gali išlikti tik vienoje ar aštuoniose savivaldybėse? Papildyta 15.35 val.

Vidaus reikalų ministerija siūlo nuo kovo vidurio riboti judėjimą tik „juodosiose“ savivaldybėse, tačiau  nėra aišku, ar jų viena, ar aštuonios. Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė įvardija, kad „juodosiomis“ savivaldybėmis bus laikomos tos, kur sergamumas viršys 500 Covid-19 atvejų 100 tūkst. gyventojų per 14 dienų. Tokia savivaldybė tik viena.

Pirmadienį Vyriausybės ekstremaliųjų situacijų komisija aptarė galimą gyventojų judėjimo tarp savivaldybių atlaisvinimą. Vyriausybei siūloma nuo kovo 16 dienos atsilaisvinti gyventojų judėjimą.

„Mūsų siūlymas, kad nuo kovo 16 dienos visose savivaldybėse judėjimas būtų leidžiamas, nebeliktų šito ribojimo. Išskyrus tas savivaldybes, kuriose yra tikrai ženkliai blogesnė situacija ir sergamumas yra didesnis nei 500 atvejų 100 tūkst. gyventojų per 14 dienų“, – žurnalistams pirmadienį kalbėjo A. Bilotaitė.

Pasak ministrės A. Bilotaitės, savivaldybių, kurios viršija 500 susirgimų rodiklį, yra aštuonios. Ji mini tik sergamumo rodiklį, ne teigiamų testų dalį.

„Kai kurios savivaldybės turi ženkliai blogesnę situaciją, susijusią su susirgimais, yra net aštuonios savivaldybės, kur susirgimų daugiau nei 500“, – tvirtino ministrė.

Tačiau, Statistikos departamento duomenimis, kol kas 500 Covid-19 atvejų 100 tūkst. gyventojų per 14 dienų rodiklį viršija tik Švenčionių rajono savivaldybė. Tiksliau, šioje savivaldybėje sergamumo rodiklis 100 tūkst. gyventojų per paskutines dvi savaites siekia 649 atvejus.

Kaip portalui tv3.lt sakė Vidaus reikalų ministerijos atstovė Božena Zaborovska-Zdanovič, „juodąja“ savivaldybe gali būti skelbiamos ir tos savivaldybės, kur teigiama Covid-19 testų dalis viršija 10 proc. Tačiau ji pridūrė, kad kriterijus dar nėra patvirtintas.

„Visi šie kriterijai yra tik derinami, jie nėra išdiskutuoti, nėra priimto sprendimo“, – sakė B Zaborovska-Zdanovič.

Vis dėlto, jei judėjimas bus ribojamas ne tik savivaldybėse, kurios viršija 500 atvejų 100 tūkst. gyventojų per 14 dienų, bet ir ten, kur teigiamų tyrimų dalis yra didesnė nei 10 proc., tuomet tai bus aštuonios savivaldybės: Panevėžio, Kupiškio, Biržų, Švenčionių, Šalčininkų, Varėnos rajonų, taip pat Kalvarijos ir Marijampolės savivaldybės.

Vyriausybė pratęsė karantiną iki kovo 31 d. Judėjimo ribojimas tarp šalies savivaldybių pratęstas iki kovo 15 d. Nuo kovo 10-osios bus atnaujinti transporto priemonių vairavimo praktiniai mokymai ir egzaminai, neformaliojo suaugusiųjų švietimo užsiėmimai atvirose erdvėse, kai dalyvauja ne daugiau kaip 5 asmenys.


Rašyti komentarą...
t
tai
2021-03-08 15:22:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kaip žmonės paskui gali tikėti vyriausybe?Nors, kas nedirba, tas neklysta, bet ar ne per tankiai klystat su savo statistikom?Už klaidingą info turėtų Bilotaitė nubausti.
Atsakyti
-11

A
2021-03-08 15:31:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
Už klaidingą informaciją panelė ministrė turi būt nubausta
Atsakyti
-8

v
vardas
2021-03-08 15:17:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jei jau ministrai apsiskaiciuoja, nepasiskaiciuoja, tai ka cia noret is eiliniu zmogeliu...
Atsakyti
-9

SKAITYTI KOMENTARUS (18)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų