Daugiau apie tai – TV3 žinių reportaže.
Premjeras Gintautas Paluckas atvyko į Seimą. Tiesa, ministro pirmininko mintys sukosi ne apie Seimo darbotvarkę, o apie paskelbtą „Laisvės TV“ ir tiriamosios žurnalistikos centro „Siena“ tyrimą, kuriame aptarinėjamas nesėkmingas premjero praeities verslas, gautos ir negrąžintos paskolos.
G. Palucko anksčiau valdoma bendrovė „Sagerta“ kūrė Lietuvos vandens telkinių žvejyboje naudojamus žemėlapius, tačiau uždirbo ne pelną, o tik nuostolius: „Aš buvau pakviestas įgyvendinti gražią idėją, sukurti batimetrinių žemėlapių nuomos sistemą. Nesulaukę rinkos palaikymo, vartotojai nenorėjo už juos mokėti, verslo planas baigėsi bankrotu. Iš UAB „Sagerta“ aš nesu gavęs jokios naudos, jokia forma – nei aš, nei mano artimieji.“
Skolintų 200 tūkstančių eurų grąžinti neprašė
Žurnalistinio tyrimo autoriams užkliuvo tai, kad į nesėkmingą G. Palucko verslą buvo reguliariai investuojama.
„Neįvardinti asmenys – premjeras pats nežino, iš kur tie pinigai –skolino, ir skolino ,ir skolino premjero įmonei, ir tų skolų niekas neatidavė. Daugiau negu 200 tūkstančių eurų ėmė ir paskendo, o tie mistiniai skolintojai premjerui jokių pretenzijų neturi. Nors jeigu būčiau palaidojęs 200 tūkstančių, aš būčiau ganėtinai piktas“, – sakė žurnalistas Šarūnas Černiauskas.
G. Palucko žemėlapių verslui pinigus skolino bendrovė „Uni Trading“, kurią tuomet atstovavo verslininkas Darijus Vilčinskas. Kas slypėjo už „Uni Trading“, kieno pinigai buvo skolinami, esą neaišku.
„Tie mistiniai investuotojai – kas jie yra, kas yra galutiniai bendrovės „Uni trading“ naudos gavėjai, nežino nei premjeras, nei ponas Vilčinskas, kuris tai įmonei atstovavo. Čia yra totali mistika“, – kalbėjo Š. Černiauskas.
Seimo opozicija reikalauja Palucko galvos. Kalba apie galimą neteisėtą praturtėjimą, kyšius.
„Toks premjeras neturi pasitikėjimo ir jis nebegalėtų eiti pareigų. <...> Jeigu paskolos nėra grąžinamos, teikiamos neatlygintinai, tai turėtų vadintis ne paskolomis. Tai labiau yra panašu į galimą kyšį, o ne į tam tikrą paskolą. Tos sumos niekaip nesueina į racionalų paaiškinimą ir jų kilmę legaliu teisėtu būdu. <...> Visa tai krenta kaip šešėlis, kaip neteisėtas praturtėjimas“, – sakė konservatorius Mindaugas Lingė.
Atkreipė dėmesį į Vilčinsko ir Landsbergių ryšius
Tiesa, valdantieji užsimena, kad D. Vilčinskas anksčiau pinigais rėmė ne tik G. Palucką, bet ir kitus politikus.
„Nežinau, kodėl skandalingu verslininku darote, ar kažkokiu kitokiu, bet ten labai tamprus ryšys su švenčiausia Lietuvos šeima – Landsbergių šeima. Švento žmogaus, Vytauto Landsbergio knygas ir jo sūnaus knygas pinigais remia verslininkas Darijus Vilčinskas, tai man atrodo, kad ir verslininkas yra šventas. <...> Landsbergio sūnus V. V. Landsbergis yra Darijaus Vilčinsko dukros krikštatėvis. Tai matot, kokia čia ta Lietuva maža yra“, – kalbėjo Seimo pirmininkas Saulius Skvernelis.
„Vertinti bendrai kažkokius žurnalistinius kažkokius pamąstymus, manau, nėra ko. <...> Ponas Vilčinskas Ir Vytautas Landsbergis yra bent 30 metų geri draugai, pažįstami, artimi bičiuliai ir finansinis rėmėjas jo yra. Kažkaip būtų gerai, kad jeigu tyrimus atliktumėm, tai ir visus politikus suminėtumėt“, – antrino „Nemuno aušros“ pirmininkas.
Gintautas Paluckas bendrovę „Sagerta“ įsigijo 2013-aisiais, iš jos pasitraukė 2018-aisiais.
Straipsnis parengtas pagal TV3 žinių reportažą.
Visas TV3 Žinias žiūrėkite čia:











































































































































































































































