Stipriausiai bliaunantis valdo avis
Šiandien visos mažumos, visi silpnieji yra privilegijuoti. Natūralu: mokesčius turi mokėti stipriausi, o silpniausi gauna išmokas. Juk net ir per pandemiją pagalbos žymiai daugiau gauna tie, kurie yra ne būtinai silpni, bet tie, kurie moka parodyti savo silpnumą. Šiuolaikiniame pasaulyje kompensacijos, pašalpos valdo! Pasistengus galima taip gerai susigriebti tų kompensacijų, kad nereikia gyvenime nieko siekti. Dabar skursta tik tie, kurie nemoka prašyti.
Aptarkime natūralų gamtos reiškinį atsiradusį dar kūdikystėje, kai pradedi verkti kad pradėtų tavimi rūpintis ir guosti. Mes juk HUMAN – mokam pasirūpinti verkiančiu, ir kol dar tas verkimas neperėjo į bliovimą, reikia padėti. Jeigu esi jau nebe vaikas, tuomet turi elgtis kaip vaikas, kad dabartiniame sociume tau pagerėtų , t.y. spiegti, rėkti, klykti iki tol, kol gausi savo saldainį. Ir taip visur. Štai iš to ir kilo visų laikų manipuliacija, užvaldžiusi šių dienų socialinę erdvę... Nusiritome evoliucijoje iki kūdikystės valdymo santykių. Taip pasigilinus, dabar pati tolerancija dažnai naudojama kaip ginklas prieš stipresnius. Stipresnis turi suprasti silpnesnį, na o SILPNESNIS neprivalo suprasti STIPRESNIOJO.
Stiprūs turi būti supratingi, bet jeigu „stiprieji" išmoktų meno apsimesti silpnesniais, tikrai, pradžioje būtų ganėtinai linksma. Pagalvojau, kad net olimpinėse varžybose turėtų laimėti silpnesni. O apskritai mes visi kažkur esame stiprūs ir kažkur silpni. Tik stiprūs yra „stiprūs" kartais dėl vienintelės priežasties - jie nenori rodyti ir viešinti savo silpnumo. Didžioji stiprybė nėra individuali – stiprybė būti sėkmingoje komandoje ir ją papildyti savo stipriosiomis savybėmis, o jos, kaip minėjau, pas visus skirtingos.
Moderniais laikais nebemadinga, o ir nenaudinga būti stipriam visur ir visada. Tu turi atrasti savo silpnumą, jeigu ne dabartinį, tai bent iš praeities (su #metoo). Tu turi atrasti savo sindromą, savo sutrikimą, savo mažumą. Perspėju: sveiko proto mažuma netinka! Tu turi būti silpnas, tave turi kažkas skriausti. Taigi, tas kuris esi stiprus, skubiai rask kame yra tavo silpnumas (gražiai parašyk komentare, kame esi silpnas arba mažuma). Treniruokis atrasti savo silpnybes, jeigu nori būti šios madingos tendencijos priešakyje. Sutariam iš karto, tebūnie tai ne tik rašinys, o įžanga į mūsų diskusiją. Pradėdamas ją, pateiksiu kelis madingus ir nemadingus silpnumus, o vėliau drąsiai komentaruose pateikite ir savo pavyzdžius iš gyvenimo.
Kas ieško, tas randa
Aš savo silpnumą atradau ne per seniausiai. Turiu DISLEKSIJĄ. Jeigu geriau pasigilinus, anoks ten silpnumas – gyvenime tai net privalumas turėti tokias nestandartines smegenis, o pasisekus su supančia aplinka, tikimybė „įsirašyti” į istoriją išauga kelis sykius. Juk istorija myli nenormalius, o visi, kurie atitinka standartus ir normas, dulkių pavidalu “nusėda” ant istorinių knygų.
Tiesiog, mus dislektikus, tradicinėje mokykloje mokytojai - dresuotojai laiko negabiais, aišku, tie, kurie nemoka savo mokomo dalyko pateikti įdomiai. Mūsų kūnas tarsi prieštarauja mokymuisi to, kas sunkiai panaudojama gyvenime, tačiau mes esame itin gabūs ten, kur mums labai įdomu. Toks tas mūsų sutrikimas iš esmės. Įtraukiančių mokytojų dėl biurokratijos mažėja todėl ir negabių mokinių proporcingai didėja. Bet palikime bendrąjį išsilavinimą, nes apie jį rašiau jau ne kartą. Taigi savo silpnumą ir savo mažumą aš jau atradau ir dabar bandau padėti ir jums.
Viena iš madingiausių šių laikų mažuma yra netradicinė orientacija, tačiau šį kartą jos negvildenkime, nes ji plati ir nemažai išdiskutuota. Yra ir kitų, ne mažiau prastesnių būdų, kaip gali atrodyti modernioje visuomenėje silpnas ir atrasti sau kitą tinkamą mažumą.
Feministės laimi, dabar moterys stiprioji lytis
Štai moterys. Formaliai jos dar silpnoji lytis nors sunkių fizinių darbų beveik nebeliko. O jeigu pavyzdžiu namuose ir būtų tai bet kuri moteris visuomet gali užsisakyti taip vadinamą „vyrą vienai valandai”, kuris atliks visus sunkesnius ūkio darbus. Tačiau jei vyrai nori užsisakyti moterį vienai valandai, tai jau yra nepriimtina – kažkaip kvepia diskriminacija šioje vietoje. Kita vertus, jau beveik neliko tų darbų, kuriuos būtų galima skirstyti į visiškai vyriškus ir moteriškus, ypač mūsų šalyje, kur net visi svarbiausi valstybės postai priklauso moterims.
Tęsiant temą apie moteris, ir pagalvojus apie sąžiningą sportą į moterišką sportą kėsinasi „vyriškai" nuaugusi translyčių mažuma. Neseniai Dave'as Salo, buvęs R. Meilutytės treneris, išreiškė nuomonę, kad translyčiai asmenys moteriškame sporte yra didžiulis išpuolis prieš moterų sportą, visiškai jaukiantis visus pastarųjų metų moterų pasiekimus. Manau, neužilgo feministės ir kitos moterų teisių gynėjos turės platesnį gynybos frontą. Bus smagu stebėti kaip feministės kovoja už lygias teises su šia mažuma, pripažinkime, kad tokia kova įmanoma tik dabartiniame moderniame pasaulyje
Flirtas – kelias į kalėjimą
Pamirškite žodį „FLIRTAS”. Keliavau po Australiją, kur dabar vyrai bijo užmegzti santykius su australėmis, nes jie negali savęs vėliau apginti teismuose. Dėl šios priežasties, australų vyrų tik daugės Tailande, nors jeigu jos žinotų, kad australas pusę metų su ja paviršutiniškai bendravo ir bandėsi santykius – ji jau turi beveik šimtaprocentinę galimybę į pusę jo turto ir net nesvarbu ar jis vienišius ar turi žmoną.
Flirtavai – susimokėk! Taigi, kam bendrauti su moterimi, jeigu gali netekti dalies turto vien tik už neatsargų flirtą ar tiesiog dviprasmę šypseną prie liudininkų? Juk netgi šypseną moderniame pasaulyje galima traktuoti skirtingai. Todėl vyrai šiandien irgi teismuose silpnoji lytis, tik dar ji nesusivokė ir nesukūrė savo judėjimo.
Rasių privalumai
Yra ir gamtos dovanojamų išskirtinumų, kurie iškraipo žmogiškąją gamtą. Pavyzdžiui, anot profesoriaus A. Bejano, juodaodžių sportininkų kojos paprastai būna ilgesnės nei baltaodžių, o tai reiškia, kad jų bambos išsidėsčiusios 3 cm aukščiau nei baltaodžių. Taigi juodaodžiai sportininkai pasižymi „paslėptu ūgiu“ – yra 3 cm aukštesni, nei baltaodžiai ir todėl gali bėgti sprintą greičiau.
Taip vadinama diskriminuojama rasė turi privalumų bėgimo sporte, o kitų spalvų sportininkai (geltonodžiai, raudonodžiai) nuskriausti gamtiškai ir niekas jiems atstatyti lygybę nepadeda. Gamta mus sukūrė skirtingus, todėl visi mes esame kažkur silpni, o kažkur stiprūs. Kiekvienas kumštis turi turėti ir mažus pirštus, nes be jų jis nebus stiprus.
Ne ūgis, bet smūgis
Nediskriminuokite manęs su savo diskriminacijomis ir ūgį būtinai įrašykite į diskriminacijų sąrašą, nes jo ten pasigedau. Prisimenu, kažkada dar dalyvavau vienoje Astos Stašaitytės laidoje, kur buvo gvildenama tema apie mažo ūgio problemas aukšto ūgio pasaulyje. Rikiuotėje mažaūgiai paprastai stovi nepagarbiai paskutiniai ir apskritai tekdavo kentėti, nes dažnai mus išrikiuodavo pagal ūgį.
Beje, ir į daugelį sporto šakų mūsų nepriima dėl ūgio - o tai jau visiška diskriminacija. Korona virusas irgi nekyla į viršų, todėl tikėtina, kad aukštaūgiai mažesnius už save labiau užkrečia virusu, o ne atvirkščiai. Turėtų būti kaip darželyje – ten rekomenduojama su mažais vaikais kalbėtis jų akių lygyje.
Taigi visi aukštaūgiai, laukite, kol mes mobilizuosimės ir priimsime tokius įstatymus, kad nei vienas iš jūsų negalėtų būti viršesniais už pačius mažiausius, kad mes nesijaustume prastai. Štai viena mergina iš mūsų, gyvenanti Jungtinėje Karalystėje, prasitarė turinti teisę pasiskųsti dėl per aukštų sėdynių viešajame transporte mat būdama žemesnio ūgio, atsisėdusi, ji kojomis pilnai nepasiekia žemės. Kita vertus, didelis ūgis yra vėl didžiulė problema, nes jiems sudėtinga rasti tinkamo dydžio drabužius ar batus, o apie didelį pasirinkimą net neverta ir kalbėti yra ir daugiau jų problemų lėktuvuose, sportiniuose automobiliuose, automobilių sporte. Jiems irgi rekomenduočiau susiburti ir išsireikalauti daugiau teisių.
Nenaudokite statuso daiktu, pasirodykite silpnesniu
Gyvename demokratiškoje visuomenėje, demokratijos principu yra dauguma ir mažuma, tačiau pastaruoju metu mažumos valdo jeigu moka save tinkamai pateikti. Trumpai tariant, dabartinėje visuomenėje silpnieji valdo daugelyje sričių. Todėl, jeigu esi stiprus, tai niekuomet to neparodyk viešai. Jeigu esi stiprus finansiškai, rekomenduoju iškart atsisakyti visų statuso daiktų.
Tiems, kurie nešioja brangius laikrodžius, pasakykite aplinkiniams, kad jis yra „feikas”, pigi kopija. Jeigu, moterys, puošiatės brangiais kailiniais, nebijokite pasakyti, kad jie yra sintetiniai, kad tai yra prabangi sintetika. Jeigu lepinatės natūraliu šilku ir jaučiate jo švelnų prisilietimą, aplinkiniams galite drąsiai sakyti, kad čia irgi tik sintetika. O geriausia, kad būtum esi „eco", „zero waste", kitaip sakant secondhand – taip pasilpnintum savo stiprumą. Tokios tos dabartinės tendencijos…
Būk vegan
Būk vegan. Tai modernumo statusas. Vegan bendruomenė, be abejonės, yra viena iš aršesnių ir neblogai gina savo narius. Visi aplinkui turi susipaprastinti ir sudaryti jiems išskirtinumą sociume, bet apie tai jau rašiau prieš kelias savaites ir jeigu norite plačiau pasiskaityti – įveskite mano varda ir pavardę į Google su žodžiu veganai... Tikrai rasite!
Revoliucinė mažuma
Kai norėjau parašyti šitą straipsnį, galvojau kad čia kažkas naujo vyksta, bet prisiminiau revoliucijas ir net tuomet mažumos virto daugumomis. Revoliucijos vykdavo praliejus kraują, o dabar jos, kaip ir visi karai, vyksta tolerantiškais informacinio karo metodais. Kraujas netrykšta, bet jis yra lygiai taip pat efektyvus kaip ir visos kitos senosios revoliucijos formos. Juk kažkada revoliucionieriai buvo mažuma, bet jie tapo dauguma, kitaip sakant bolševikai (nuo rusiško žodžio bolše – daugiau). Ir mes pamename, kad sveikas protas tuomet irgi nebuvo aukštumoje, kai melžėjoms ar traktoristams atidavė valstybės valdymą.
Pranašystė pagal Matą, ištraukoje apie talentus : kai turčius dalino talentus (senovinis pinigas), buvo aiškiai pastebima, kad reikia padėti stipriausiam ir protingiausiam. Kad jie dar daugiau pasiektų ir tokiu būdu vestų visus į priekį. Žydų tauta visuomet padėdavo talentingiausiems, gal dėl to toje tautoje tiek daug pasiekusių.
Jeigu tu šiandien esi stipri asmenybė, visada gali prisiminti, kad buvai silpnas ir užsidėti #metoo bei papasakoti, kad buvai silpnas. To pasekoje Europos ir ne tik mokyklose bijo dirbti vyrai, nes šis „haštag’as” yra nuosprendis socialinėje erdvėje, galintis amžiams sugriauti gyvenimą. Nors kita vertus, jei kažkada buvai silpnas, o dabar pakliuvai į „blogas rankas” ar pas kerštaujačius asmenis, tai tapai jų ginklas. Tačiau ne paslaptis, kad turtingi ir įtakingi žmonės iš esmės gali nusipirkti kitų tylą, todėl jei esi turtingas ir įtakingas, tu esi potencialus agresorius.
Lietuviais esame mes gimę
Na o pabaigai, apie mus lietuvius, kaip mažus ir silpnus, nes mūsų tik keli milijonai ir mes labai maži, ir stiprumu globaliai nelabai galime pasigirti. O ir nereikia, nes juk mažus ir silpnus turi ginti bei jais rūpintis kažkas stipresnis. Ir išmokas turėtume gauti didžiausias vien tik todėl, kad tokie esame. Juk mus dabar puola ne tik kaimynai, bet ir Kinija, ir dar diskriminuoja, galima sakyti, kenkia Lietuvos gerovei. O gal čia buvo toks puikus genialus mūsų politikų planas? Tačiau jiems reikia tame labai padėti ir nustoti pirmauti ten, kur esame stiprūs. Geriau, dar labiau su visais susipykti, kad dar daugiau būtume puolami ir įgautume PASAULINĮ AUKOS STATUSĄ. Tas gal ir neprideda orumo globaliai, bet išmokos turėtų tai kompensuoti nepatogumus. Kita medalio pusė – išaugęs populiarumas (panašiai kaip ir taip vadinamų žvaigždžių pasaulyje, nesvarbu gerai ar blogai, bet svarbu pakliūti į spaudos puslapius ar TV ekranus). Gal tuomet kitų valstybių gyventojai žinos kur žemėlapyje LIETUVA.
Na, manau, kad šiame straipsnyje susipykau su visais, kuriuos čia paminėjau, ir dar su tais, kurių nepaminėjau, nes juk nepaminėjau. Visgi viliuosi, kad jums mano rašinys duos peno apmąstymams ir kaip visados, kviečiu susitikti komentarų skiltyje. Nekantrauju išgirsti apie jūsų silpnumus, istorijas, kurias prisiminėte – pasidalinkite, kad ir anonimiškai.