Niežai yra odos liga, kurią sukelia smulkios niežinės erkės. Žmogus nuo žmogaus niežais užsikrečia glaudaus kontakto metu arba naudodamasis sergančiojo asmeninėmis kūno priežiūros priemonėmis.
Pasak G. Mišučio, paprastai niežais užsikrėtę žmonės izoliuojami ir gydomi. Pavyzdžiui, jeigu konteineriniame namelyje gyvena keturi žmonės ir vienam jų nustatomi niežai, tuomet visi keturi yra izoliuojami, jiems parengiamas visiškai naujas dezinfekuotas konteineris, pakeičiami drabužiai ir suteikiamas gydymas.
„Gydytojai yra pateikę visas medicinines rekomendacijas“, - sakė G. Mišutis.
Pasak Valstybės sienos apsaugos tarnybos atstovo, tarp sergančiųjų nėra sudėtingų atvejų, o kai kurie migrantai netgi numoja ranka ir nesikreipia į gydytojus. Daugiausia niežai plinta vienišų moterų sektoriuje.
„Kiek aš žinau, ši liga susijusi su higienos dalykais. Nors kiekviename sektoriuje yra sudarytos visos sąlygos 24/7 naudotis karštu vandeniu, nuolat keičiama patalynė ir laikomasi visų reikalavimų“, - aiškino G. Mišutis.
Kaip skelbia Užkrečiamų ligų ir AIDS centras, niežinė erkė plinta tiesioginio sąlyčio su sergančiu žmogumi metu arba per užkrėstus erkėmis daiktus, pavyzdžiui, lovos skalbinius, rūbus, namų apyvokos daiktus. Pasak ekspertų, niežinės erkės neskraido, nešokinėja, jos gali šliaužti šilta žmogaus oda 2,5 cm per minutę greičiu.
Užsikrėtus niežais, būdingas stiprus odos niežėjimas, bėrimas papulėmis ar pūslelėmis tipinėse kūno vietose. Pirmieji ligos požymiai atsiranda praėjus 1–8 savaitėms po užsikrėtimo. Pagrindinis niežų simptomas – niežėjimas. Jis atsiranda dėl reakcijos į niežų erkę, jos išmatas ir kiaušinėlius. Paprastai niežėjimas yra itin intensyvus ir pacientus labiausiai vargina naktį - atsigulus ir sušilus.