Panašiai ir kituose miestuose. Kauno ir Klaipėdos medikai per tokius karščius vos spėjo suktis.
Daugiau apie tai – TV3 žiniose.
Žaliųjų ežerų paplūdimyje poilsiaujantys vilniečiai pasakoja, kad nuo saulės saugosi rimtai: stengiasi neperkaisti, ypač atsakingai prižiūri vaikus. Tiesa, yra ir tokių, kuriems saulė nė motais – kaitriais spinduliais džiaugiasi ir saulės smūgio nebijo:
„Turim apsaugos kremą, pasitepam, nes veidą ypač saugom. Nes šitas toks amžius jau, kad iš tikrųjų reikėtų. Kepurės, užklotą, kokį rankšluostį užsidedi ant pečių, kai jau pajauti.“
„Kremais išsitepam ir saugom: ir vaikus, ir žmona, ir aš.“
„Kepurytės tai turi būtinai būt. Aš gal ir nenešioju, bet vaikai turi būtinai būt.“
„Nu aš lauke tai nebūnu, kada jau labai karšta.“
„Nu aš tai nebijau saulės, mes tik iš Turkijos grįžom, ten dar baisiau yra.“
Pavojus senjorams ir širdininkams
Rekordiškai karštą savaitgali neapsieita ir be nelaimingų atsitikimų. Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės gydytojams šį savaitgalį kasdien teko gelbėti po maždaug dvi dešimtis perkaitusiųjų.
„Sulaukėm nemažai pacientų, kurie kreipėsi dėl įvairių lėtinių ligų paūmėjimo, išsekę, nepakankamai vartoję skysčių, nualpę, ir dėl to arba tiesiog praradę sąmonę ir nukritę, arba dar ir susižaloję“, – pasakoja skubios pagalbos skyriaus vadovas Paulius Uksas.
Labiausiai kaitri saulė, pasak medikų, pavojinga vyresnio amžiaus žmonėms ir širdininkams.
„Pacientai, kurie turi kraujagyslių įvairių ligų, tai yra širdies kraujagyslių ligos, galvos smegenų kraujagyslių ligos, tai yra, kurie jau turėję insultą, sirgę miokardo infarktu“, – teigia P. Uksas.
Ypač intensyvus savaitgalis buvo ir pajūrio medikams. Klaipėdos universitetinėje ligoninėje ženkliai išaugo pacientų.
„Tokius savaitgalius, jų būna daugiau tiesiog. Ir natūralu, dominuoja, tą padaugėjimą padidina, su karščiu ir skysčių kiekio trūkumu susiję susirgimai“, – tikina skubios pagalbos koordinatorius Marius Ellikas.
Į perspėjimus saugotis nereaguoja
Kaune taip pat neapsieita be nelaimingų atsitikimų. Gydytojas sako, kad sekmadienį dėl alinančių karščių į klinikas kreipėsi gerokai daugiau nei įprastai – 30-čia daugiau pacientų nei įprastą dieną.
„Reikšmingi skaičiai, tikrai, darbo jaučiasi, kad daugiau būna, kai taip skiriasi“, – sako Kauno klinikų skubios pagalbos skyriaus vadovas Linas Darginavičius.
Anot gydytojo, dažnas kreipėsi dėl įvairių perkaitimo simptomų.
„Viskas, kas susiję su karščiu, tai gali būt labai platūs, ar ne, nusiskundimai. Nuo širdies ritmo sutrikimų, kadangi netenkama daugiau elektrolitų, galvos svaigimai, kraujospūdžiai“, – komentuoja L. Darginavičius.
Gydytojai piktinasi, kad nors kasmet žmonės patiria saulės ar karščio smūgius, labiau saugotis nepradeda.
„Mes turim tas pačias problemas metai iš metų. Nesaikingas alkoholio vartojimas, perkaitimas, sąmonės sutrikimai, traumos. Ar šilta, ar šalta. Kai karšta, tai tiktais juos tempia nuo ežerų“, – teigia Skubios pagalbos skyriaus vadovas Uksas,
Medikai primygtinai ragina nebūti ant kaitriausios vidurdienio saulės, prisidengti galvą kepure ar skarele bei gerti kuo daugiau skysčių.
Daugiau apie tai sužinokite vaizdo reportaže, esančiame straipsnio viršuje.