• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jeigu degalinėse kainos nesikeistų, bet už jas būtų galima įsipilti vis mažiau degalų, tą pastebėtų turbūt daugelis vairuotojų. Tačiau, kiek gyventojų atkreipia dėmesį, kad parduotuvėse už, regis, tokias pačias prekes moka panašiai, bet realiai jų nusiperka gerokai mažiau?

Jeigu degalinėse kainos nesikeistų, bet už jas būtų galima įsipilti vis mažiau degalų, tą pastebėtų turbūt daugelis vairuotojų. Tačiau, kiek gyventojų atkreipia dėmesį, kad parduotuvėse už, regis, tokias pačias prekes moka panašiai, bet realiai jų nusiperka gerokai mažiau?

REKLAMA

Apie tai, kodėl maisto pakuotės ir svoris mažėja, o kainos ne, naujienų portalo tv3.lt laidoje „Dienos pjūvis“ diskutuoja prekybos tinklo „Norfa" valdytojos Dainius Dundulis ir kainų lyginimo portalo „Pricer.lt“ kūrėjas Arūnas Vizickas.

Gyventojai sako, kad mažėja maisto produktų pakuotės ir svoris, tačiau kainos lieka tos pačios. Ar galėtumėte papasakoti, kas čia vyksta, kokie žmonių pastebėjimai? 

D. Dundulis: Ši mada tikrai yra labai sena. Mano asmenine nuomone, pats aktyviausias momentas buvo 1998 metais – Rusijos krizės metu. Tais laikais, pavyzdžiui, kruopų standartas pasidarė 800 gramų, o ne kilogramas. <...> Man šita situacija tikrai nepatinka. Tai yra išdava konkurencijos tarp tinklų, kad kuo labiau pritrauktų pirkėją. <...> Tai yra bandymas į savo pusę pritraukti pirkėją, iš tikrųjų idėjiškai nieko neapgaunant, tik, galbūt, pasitelkiant jo nepastabumą. 

REKLAMA
REKLAMA

Šiuo metu vyksta tarsi katės-pelės žaidimas, kai prekybos tinklai įvairiais būdais bando prisivilioti žmones. Ką manote apie tai?

REKLAMA

D. Dundulis: Jokiu būdu neturi būti specialus žymėjimas, nes tai didins prekių savikainą i automatiškai vėl bus nuostaba, kodėl jos brangsta. Kiekvienas reikalavimas tai yra prekių savikainos didėjimas. O mano asmenine nuomone, turėtų būti pagal prekių grupes standartizuoti įpakavimai ir viskas. Ir tada sumažintų, sakysime, tinklų gudravimus, vadinkime taip.  

Gerb. Arūnai, kaip Jūs vertinate tokias prekybininkų gudrybes? Ką girdite ir matote?

A. Vizickas: Aš kaip Dainius pasakysiu – šitas procesas yra tęstinis. <...> Dabar būtų net sunku įvardyti kategoriją, kurioje tas pokytis neįvyko. Iš tikrųjų priežastis viso to yra labai paprasta – kaina pakankamai aukšta ir taip, bandoma dabar, iš tikrųjų, pasididinti pelną arba kompensuoti išlaidas būtent per mažesnį kiekį. Tai yra – duodu mažiau už tiek pat arba net šiek tiek brangiau. Tai nėra gražu, nėra etiška. <...> Optiškai tai yra apgaulė. Kol klientas pats nenusipirks, neparagaus, galbūt, rankoj nepastebės, jis, galbūt, net ir neįtars. Iš tikrųjų šio proceso suvaldyti dabartinėmis sąlygomis beveik neįmanoma. Kiekvienas gamintojas ir prekybininkas pats sprendžia, į ką pakuoti ir kiek gramų užrašyti. <...> Tokią problemą reikėtų spręsti tam tikru reguliavimu, panašiai kaip mes reguliuojam darbo santykius. Kaip pavyzdys – darbo kodeksas. <...> Ilgainiui mes galime prieiti prie tokios paradigmos, kad pardavinėsime tiesiog popieriuką ir ten nieko neįdėsime. 

REKLAMA
REKLAMA

Mūsų Vyriausybės atstovai sako, kad užsienio pavyzdžiu ženklinant produktus sekti tikrai neskubės. Ką manote, ar ateityje turėsime priimti tam tikrus sprendimus ir sutvarkyti tą sistemą? 

A. Vizickas: Manau, kad neišvengiamai. Jeigu mes norime galų gale tam tikros tvarkos savo šalyje, mes turime pradėti tvarkytis, o ne laukti, kol kažkoks dėdė, kažkur sėdintis, kažką nuspręs. 

Vartotojų teisių tarnyba tvirtina, kad griežtesnių priemonių  greitu metu nebus imtasi. Situacija galėtų keisti tik įsigaliojus naujiems europiniams reikalavimams. Kaip manote, ar reikia laukti iš viršaus nuleisto sprendimo? 

D. Dundulis: Dėl vartotojų tarnybos aš tikrai negaliu komentuoti, kaip pasakyti, ką jie turi daryti ir kaip jie elgsis. Mes visą laiką, jeigu įstatymą priėmė, mes privalome jį vykdyti. Viskas.

Daugiau sužinokite aukščiau esančiame vaizdo įraše.

tv3.lt

Neapgauk, bet išdurk
Neapgauk, bet išdurk
Aš tai viską matau ir pastebiu, skaitau kg. kainas, bet nesuprantu, kodėl pirkėjai turi eiti į parduotuvę kaip į kokį babajų turgų, kur bus maustomi dėl neapsižiūrėjimo. Dar baisiau, kai pakeičia mėgstamo produkto sudėtį pigesniais ingredientais, atseit niekas nepajus, kad skonis visai kitas.
Tualetinis popierius
Tualetinis popierius
Siauresnis negu anksčiau. Žmonės sedi prie kompiuterių. Mažiau vaikšto, užpakaliai didėja, o popierių siaurina. Kur konstitucinis teismas. Kas apgins užpakalio teises.
Žiūrėkite ką valgote, nes beveik visas maistas šiais laikais yra nuodas
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų