„Atsakingai ir rimtai vertiname situaciją dėl šalyje plintančios COVID-19 infekcijos, todėl laikomės Vyriausybės reikalavimų ir rekomendacijų, nors dalies jų įgyvendinimas per tokį trumpą laiką sukėlė didelių sunkumų“, – pranešime spaudai cituojama prekybos tinklo „Maxima“ komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė.
Jau kuris laikas „Maxima“ parduotuvėse pirkėjų srautai buvo stebimi ir reguliuojami apsaugos darbuotojų, tačiau nuo šiandien pirkėjų srautas papildomai bus ribojamas pagal pirkinių krepšelius ir vežimėlius. „Jų bus tiek, kiek leistina vienu metu parduotuvėje lankytis žmonių. Pirkėjas privalės pasiimti dezinfekuotą pirkinių krepšelį ar vežimėlį. Šis principas jau buvo įgyvendinamas Šiaulių miesto savivaldybėje, o nuo šiol bus taikomas visoje Lietuvoje“, – pažymėjo E. Dapkienė.
Pagal Vyriausybės numatytą reikalavimą vienam pirkėjui bus užtikrinamas 15 kv. m plotas parduotuvėse, kurių bendras prekybos plotas yra iki 10 tūkst. kv. m, ir 30 kv. m plotas didžiuosiuose prekybos centruose esančiose parduotuvėse, kurių bendras prekybos yra virš 10 tūkst. kv. m.
„Taip pat primename, kad yra rekomenduojama į parduotuvę atvykti apsipirkti vienam asmeniui iš šeimos. Labai prašome klientų pakantumo ir supratingumo, jeigu apsaugos darbuotojai paprašys laikinai palaukti ir neiti į parduotuvę, kol joje nesumažės lankytojų“, – sako E. Dapkienė.
Nuo šiandien prie „Maxima“ parduotuvių esančiose aikštelėse yra apribotos galimybės pasistatyti automobilį. Kaip yra numatyta Vyriausybės reikalavime, pirkėjams palikta tik 20 proc. automobilių stovėjimo aikštėje esančių parkavimo vietų.
„Per praėjusią naktį didžiuosiuose Lietuvos miestuose prie „Maxima“ parduotuvių buvo įrengti specialūs stoveliai, kurie ribos automobilių statymąsi. Dėl laiko stokos kitur įrengiamos laikinos pertvaros, panaudojant medines paletes ir pirkinių vežimėlius.
Artimiausiomis dienomis planuojame įrengti ilgalaikius sprendimus, kurie ribotų automobilių statymą“, – pažymėjo E. Dapkienė ir pripažino, kad operatyviai įgyvendinti šį Vyriausybės reikalavimą visoje šalyje, kur veikia 252 parduotuvės ir yra kone 300 tūkst. kv. m automobilių stovėjimo aikštelių, kurias reikia aptverti, yra labai didelis iššūkis.
Prekybos tinklas „Maxima“ jau anksčiau yra skelbęs, kad atsisako trumpalaikių, tarkim, tik konkrečią dieną ar konkrečiomis valandomis taikomų nuolaidų ar kitų veiksmų, kurie skatintų žmones dažniau vykti į parduotuves.
Saugiai atsiskaityti už pirkinius rekomenduojama prie savitarnos kasų, kurių zona „Maxima“ parduotuvėse yra išplėsta. „Taip pat pagal poreikį, stebint žmonių srautą konkrečioje parduotuvėje, didinsime dirbančių kasų skaičių. Įvertinę, kaip žmonių srautus paveiks nauji apribojimai, planuojame ilginti parduotuvių darbo laiką“, – pabrėžė „Maximos“ komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė E. Dapkienė.
Šiuo metu „Maximos“ parduotuvėse yra laikomasi itin sugriežtintų higienos reikalavimų: reguliariai dezinfekuojami pirkinių vežimėliai ir krepšeliai bei kiti įvairūs paviršiai, parduotuvių vėdinimui yra padidinta šviežio oro cirkuliacija. Pirkėjams yra galimybė dezinfekuoti rankas, naudotis vienkartinėmis pirštinėmis bei nemokamai gauti apsauginę veido kaukę. Saugius atstumus prie kasų ir vitrinų žymi specialios linijos.
Prekybos tinklas „Maxima“ savo darbuotojus yra apdraudęs specialiu draudimu nuo COVID-19 ligos bei papildomu sveikatos draudimu. Darbuotojai yra aprūpinti būtinomis apsaugos priemonėmis – medicininėmis kaukėmis ar apsaugos skydeliais, pirštinėmis, dezinfekciniais rankų skysčiais. Kasdien „Maxima“ darbuotojams yra matuojama temperatūra. Jeigu darbuotojai jaučiasi prastai, turi peršalimo ar gripo simptomų, tuomet jų prašoma likti namuose.