Kaip žinoma, Jungtinių Tautų generalinis sekretorius A. Guterres'o balandžio mėnesio pabaigoje Maskvoje susitiko su Ukrainą užpuolusios Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu.
Tačiau nepaisant Jungtinių Tautų tarpininkavimo nepavyksta su Rusija susiderėti dėl „Azovstal“ gamykloje esančių sužeistųjų ir dar kovojančių karių evakuacijos.
„Tiktai po oficialaus Jungtinių Tautų generalinio sekretoriaus A. Guterres'o vizito mes pradėjome judėti praktiškai, bent kažkas pradėjo judėti, bent dėl civilių žmonių evakuacijos. Mums pasisekė, Ukrainos pusei pasisekė evakuoti civilius, tarp jų yra daug moterų ir sužeistųjų. Tiesą pasakius, sužeistųjų mums kol kas neleido pasiimti. Kiek aš žinau ir kiek galiu pasakyti, kad ir Generalinis štabas ir prezidento lygmenyje kalbama apie tai, kad būtų suteiktas neutralitetas, kad galėtume juo pasinaudot, bet kol kas į mūsų užklausas jokio atsako negauname“- sakė Vilniuje viešinti O. Kondratiuk.
Mariupolis yra prie Azovo jūros įsikūręs uostas, kurį Rusija, užpuolusi Ukrainą, beveik visą sugriovė. Šis miestas Rusijai yra reikalingas bandant nutiesti sausumos koridorių iš Donbaso į Krymą. Nepavykus užimti Kyjivo ir nuversti Ukrainos vyriausybės, šiuo metu pagrindinis strateginis Rusijos tikslas yra užimti Donbasą administracinėse ribose ir turėti sausumos koridorių į Krymą arba net iki Padniestrės, bet tam dar reiktų užimti Odesą.
Mariupolio gynėjai visame pasaulyje yra laikomi didvyriais. Kartu su kai kuriais civiliais gyventojais jie pasislėpė plieno gamykloje „Azovstal“, kuri po žeme turi gausybę bunkerių, todėl yra sunkiai prieinama smūgiams iš oro ar sausumos. Tačiau pastaruoju metu situacija labai komplikavosi, nes manoma, kad išdavikas nutekino gamyklos pastatų brėžinius rusų pajėgoms, todėl kautynės vyksta jau ir tuneliuose.
O. Kondratiuk antradienį viešėjo Lietuvos Seime ir pasakė padėkos kalbą Lietuvai. Seime taip pat buvo priimta rezoliucija, kuri Rusijos veiksmus Ukrainoje pripažįsta genocidu, o Rusijos Federaciją traktuoja kaip terorizmą remiančią ir vykdančią valstybę. Pastarasis pareiškimas ypač įpykdė Maskvą.