• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Antradienį Seimo valdantieji boikotavo pasitikėjimo balsavimą dėl Biudžeto ir finansų komiteto (BFK) pirmininko Mykolo Majausko likimo šiose pareigose. Kai kurie Seimo nariai užsimena, kad nesutarimų priežastys gali būti įvairios, viena jų – M. Majausko keliami nepatogūs klausimai, susiję ir su verslo atstovais.

Antradienį Seimo valdantieji boikotavo pasitikėjimo balsavimą dėl Biudžeto ir finansų komiteto (BFK) pirmininko Mykolo Majausko likimo šiose pareigose. Kai kurie Seimo nariai užsimena, kad nesutarimų priežastys gali būti įvairios, viena jų – M. Majausko keliami nepatogūs klausimai, susiję ir su verslo atstovais.

REKLAMA

„Dėmesio centre su Edmundu Jakilaičiu“ Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Eugenijus Gentvilas bei BFK pirmininko pavaduotojas Algirdas Butkevičius aptarė situaciją, kokia juoda katė galėjo perbėgti konservatorių kelią.

Visgi kalbas, kad M. Majauskas galėjo būti nuverstas iš užimamų pareigų dėl pridėtinės vertės mokesčio (PVM) sumažinimo maitinimo įstaigoms, A. Butkevičius atmeta.

„Aš 100 procentų [įsitikinęs], kad tai nieko neturi bendro su PVM tarifo sumažinimu visuomeninio maitinimo įstaigoms. Aš tikrai gerai pažįstu komiteto pirmininką [Mykolą Majauską] ir tikrai galiu pasakyti, kad tam tikros povandeninės srovės jau buvo matomos anksčiau“, – teigė jis.

REKLAMA
REKLAMA

A. Butkevičius tvirtina, kad tvyrančią įtampą jau buvo galima pastebėti iš anksto. 

„Niekada nebuvo taip, kad finansų ministrė [Gintarė Skaistė], būdama Seimo nare, nepriklausytų BFK. Ir dabar nepriklauso, nuo pat kadencijos pradžios. Matosi, kad dėl to yra tam tikra įtampa, nes jeigu finansų ministras ir nepriklauso komitetui, jis vis tiek pasijungia ir aktyviai dalyvauja [sprendžiant] svarbius klausimus – mokesčių, biudžeto ir visus kitus. 

REKLAMA

O dabar per dvejus metus ji [finansų ministrė G. Skaistė] tikriausiai komiteto posėdyje dalyvavo keturis ar penkis kartus“, – kalbėjo A. Butkevičius. 

Politikas tikina, kad M. Majauskas taip pat nebijodavo sukritikuoti ir Finansų ministerijos darbuotojų atlikto darbo, neignoravo opozicijos narių.

„M. Majauskas yra labai aktyvus vykdant parlamentinę kontrolę. Žinote, vykdant parlamentinę kontrolę, aš pastebėjau, kad dauguma, nenorėtų, kad būtų atlikta visa analizė ir pasakytų, kur yra problemos, trūkumai. Ir kai kada [M. Majauskas] pasakydavo netgi Finansų ministerijos darbuotojams, kad, mielieji, nepasiruošę, papildomai duokite informacijos.

REKLAMA
REKLAMA

<…> Jeigu matydavo tuos, kurie būdavo pasiruošę, jis visada pagirdavo. Sakydavo, kad turi strateginį mąstymą, atidžiai atsižvelgė į komiteto pastabas, pasiūlymus. Kitas dalykas – [M. Majauskas] niekada neignoravo opozicijoje esančių komiteto narių“, – paaiškino A. Butkevičius.

Užsimena apie senas nuoskaudas

Tuo metu Liberalų frakcijos seniūnas Eugenijus Gentvilas tikina, kad PVM lengvatos klausimas maitinimo įstaigoms, tikėtina, nebuvo priežastis, kodėl M. Majauskas buvo išmestas iš BFK pirmininko pareigų, tačiau užsimena, kad šią situaciją galėjo lemti ir senos nuoskaudos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Vienas dalykas, nepaklusimas, kas tuose sluoksniuose yra draudžiama. <...> Antras dalykas, neatmetu galimybės, kad yra kažkokios senos nuoskaudos tarp Mykolo ir ko nors, pavyzdžiui, Gabrieliaus Landsbergio.

Trečias dalykas, noriu pasakyti, kad ir Ingrida Šimonytė nuskambėjo plačiau, kuri koalicijos pasitarime sakė: čia dėl tos lengvatos būtų galima išgyventi. Tik, sako, labai norėčiau, kad nebūtų po metų pratęsinėjama dar metams ir taip iki begalybės. Laisvės partija už to „užsikabino“ ir registravo savo pasiūlymą, o Mykolas pritarė.

REKLAMA

Ketvirtas dalyakas, aš neatmetu, kad Mykolas galėjo tiesiog tapti nepatogus, nes jis „lipo“ ant olifėjų, loterijų, bankų apmokestinimo. Ir galėjo ateiti signalai: klausykite, ten tas jūsų Mykolas įsisiautėjo“, – kalbėjo E. Gentvilas.

M. Majauskas pranešė, kad traukiasi iš pareigų

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad Seimo Biudžeto ir finansų komiteto (BFK) pirmininkas Mykolas Majauskas antradienį pranešė, kad traukiasi iš pareigų.

REKLAMA

„Deja, žvelgiant į šios dienos balsavimą, matyti, kad valdančioji dauguma nepalaiko mano tolesnio darbo BFK pirmininko pareigose. Todėl, įvertinęs balsavimo rezultatus ir gerai apsvarstęs, priėmiau sprendimą atsistatydinti iš pirmininko pareigų“, – sakė jis BNS atsiųstame komentare.

„Užtikrinsiu sklandų darbų perdavimą, naujam vadovui ir linkiu sėkmės šiame nelengvame, bet prasmingame darbe“, – tvirtino jis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tai M. Majauskas pareiškė po antradienį žlugusios opozicijos inicijuotos nepasitikėjimo juo procedūros.

Valdančiosios daugumos atstovai neatvyko į slaptą balsavimą, jame dalyvavo 59 Seimo nariai iš opozicijos, už M. Majausko atleidimą balsavo devyni, prieš buvo 44, penki susilaikė, vienas biuletenis rastas sugadintas.

Norint atleisti pareigūną dėl nepasitikėjimo, už tai turi balsuoti ne mažiau kaip 71 Seimo narys.

REKLAMA

„Dėkoju Seimo nariams, balsavusiems už mane. Šis balsavimas – tai viso BFK darbo įvertinimas. Per šį laiką priėmėme daug svarbių teisės aktų, tarp kurių: privalomas atlyginimų pervedimas į sąskaitas, papildomas bankų, kazino ir loterijų verslo apmokestinimas, Olimpinio komiteto finansavimo reforma, Lietuvos futbolo federacijos pertvarka ir daug kitų svarbių sprendimų“, – teigė M. Majauskas.

„Nors neišgirdau priekaištų komiteto darbui, efektyviai vadovauti BFK galima tik turint valdančios daugumos pasitikėjimą“, – tvirtino jis.

REKLAMA

Parlamentaras antradienį Seime žurnalistams sakė norėjęs per nepasitikėjimo procedūrą išgirsti, ką jo vadovaujamas komitetas daro blogai, dalykinių argumentų, ką reikėtų daryti kitaip, kokie Vyriausybės lūkesčiai, tačiau argumentų nebuvo, nes dauguma valdančiųjų atstovų išvis nedalyvavo šioje procedūroje.

Valdantieji konservatoriai deklaravo, kad sieks M. Majauską atleisti iš BFK pirmininko pareigų, nes šis nepakluso partinei drausmei ir teikė su Vyriausybe nesuderintas iniciatyvas, susijusias su kitų metų biudžetu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

M. Majauskas praėjusią savaitę buvo pašalintas iš Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų, nes palaikė su Vyriausybe nederintą siūlymą visiems 2023-iesiems pratęsti pridėtinės vertės mokesčio lengvatą maitinimo sektoriui. Partijos prezidiumas taip pat yra pasiūlęs frakcijai deleguoti kitą BFK vadovą.

Po šių konservatorių sprendimų nepasitikėjimo procedūrą M. Majausku inicijavo per 30 opozicijos parlamentarų, jų atstovė Agnė Širinskienė neslėpė, kad tikrasis jos iniciatyvos tikslas yra ne atstatydinti BFK vadovą, o per slaptą balsavimą atskleisti, kiek parlamentarų palaiko M. Majauską.

REKLAMA

Pagal Seimo statutą, nepavykus dėl nepasitikėjimo atleisti Seimo pareigūno, tą pačią Seimo sesiją tokia iniciatyva nebegali būti teikiama.

Pasak M. Majausko, tik laiko klausimas, kada jis bus pašalintas ir iš Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos Seime.

„Niekur tikrai nesiruošiu bėgti, bet tai yra frakcijos sprendimas. (...) Neplanuoju jungtis prie jokios politinės bendruomenės, esu giliai įsitikinęs, kad atėjo metas žmonėms, nebijantiems imtis asmeninės atsakomybės, todėl planuoju dirbti nepriklausomu, savarankišku žmonių atstovu“, – teigė politikas.

REKLAMA

Paklaustas, ar planuoja trauktis ir iš Seimo, M. Majauskas sakė konkrečius planus atskleisiąs vėliau.

„Galiu tik pasakyti tiek, kad turiu idėjų, turiu energijos, esu pasiruošęs dirbti kaip nepriklausomas savarankiškas politikas atstovaudamas žmonių interesams. (...) Apie planus pasakysiu šiek tiek vėliau“, – kalbėjo jis.

M. Majauskas Seime dirba antrą kadenciją, į pastarąją jis išrinktas pagal Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų sąrašą.

Laidą „Dėmesio centre su Edmundu Jakilaičiu“ žiūrėkite kiekvieną pirmadienį–ketvirtadienį 19:30 per TV3 televiziją ir naujienų portale tv3.lt!

kad vyraujanti partija: intrigantu, savanudziu, dar keleta prisitaikeliu ir padlaizunu is kitu partijeliu- grupeliu, taip ir gyvename Lietuvoje.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų