Politikas neslėpė, kad antradienį prie Seimo įvykęs mitingas ir dalies valstiečių partijos narių noras palaikyti įtūžusią mitinguotojų minią prisidėjo prie sprendimo palikti partiją.
„Vakarykštė diena ir vakaras buvo tiesiog gėdingi.
Holokausto simboliai, inscenizuoti getai bei kartuvės prie Martyno Mažvydo bibliotekos, kuriuos sveikina mano dabartinės frakcijos kolegos man yra nesuvokiami. Jie tikrai nekviečia atviram dialogui.
Riaušių išvakarėse LVŽS raginusi „nutraukti nepasiskiepijusių žmonių nuo COVID-19 diskriminaciją” net ir šiandien neatsitraukia – siunčia sveikinimus „Tautai, atėjusiai apginti savo valstybės ir Laisvės“ ir konstatuoja, kad „Tauta aklai nepaklus prievartos ideologijai ir netarnaus valdžiai”. Tai – ne tik man nesuvokiami, bet ir milžinišką gėdos jausmą keliantys teiginiai.
Daugybėje situacijų galima politikuoti, oponuoti bei kritikuoti, bet visada būtina įsivertinti, ar toks elgesys neperžengia ribų. Kiekvieno politiko sąžinės reikalas – savo veiksmus įsivertinti potencialaus poveikio savo valstybei šviesoje.
Ar Vyriausybė padarė viską, kad vakcinacija vyktų sklandžiai? Tikrai ne. Užliūliuota gyventojų aktyvumo Vyriausybė patikėjo, kad jokių aktyvių veiksmų nereikės, o ministras Dulkys tik dabar kartas nuo karto prisiruošia išvykti į regionus. Ir tai daro vis dar vengdamas tiesioginio darbo su žmonėmis, vengdamas paneigti nepagrįstas baimes ir tiesiog neatranda to meduolio, kuris būtų paskatinęs skiepytis.
Tada griebiamasi botago. O ir tas iškomunikuojamas nevykusiai, permetant atsakomybę šeimos gydytojams, autobusų vairuotojams bei parduotuvių apsaugininkams. Toks informacijos vakuumas ir baimė žiūrėti oponentams į akis sukuria erdvę reikštis celofanams, Uspaskich ir kitiems baimių kurstytojams“, – rašė politikas.
L. Savickas priduria, kad Lietuvoje negali būti skleidžiamos įvairios sąmokslo teorijos.
„Ko jau ko, bet sąmokslo teorijų Lietuvai šiandien reikia mažiausiai.
Kai sutikau į rinkimus eiti su LVŽS, kalbėjomės apie mūsų Vyriausybės darbų tęstinumą, apie darbus, dėl kurių sutariame ir ką galime nuveikti. Šiuos tikslus aktyviai gyniau ir debatų metu, kuriuose partijos vadovybė prašė atstovauti. Deja, nuo rudens viskas krypsta tik sąmokslo teorijų kurstymo, bandymų rinktis pigius populiarumo taškus bei radikalizavimosi kryptimi.
Negaliu suvokti, kaip gali derėti mokslu pagrįstas Aurelijaus Verygos vertinimas su pono Kepenio bei pono Ąžuolo platinamomis teorijomis apie mistinius gyvūnėlius kaukėse, keisčiausius vakcinų poveikius bei pasaulinį sąmokslą prieš sveikuolius. Tuo labiau – nenoriu būti tapatinamas su tokiais absurdais.
Nuoširdžiai tenka pripažinti sau ir kitiems – nebematau galimybės toliau darbuotis LVŽS frakcijos sudėtyje. Prasidėjus artimiausiai Seimo sesijai, atliksiu tam būtinus formalumus.
Suprantu, kad ponas Karbauskis, ponia Širinskienė ir kiti aktyvūs sąmokslo teorijų kūrėjai viešumoje plėtos keletą naratyvų. Kad jiems būtų lengviau, iš karto pabandau apibendrinti, sutaupysiu laiko: „Savickas parsidavė konservatoriams“, „Jis visada buvo liberalas“, „Viskas dėl homoseksualų partnerystės įteisinimo“, „Tai sąmokslas prieš tradicines vertybes ir vienintelius jų gynėjus“... Daugiau absurdiškų citatų nesugalvoju, bet esu įsitikinęs, kad partijos vadovybės žiedas tikrai sugalvos jų dar daugiau ir dar įvairesnių“, – aiškino politikas.
Premjerė: Seimo nariams nedera dalyvauti akcijose, kuriose raginama pažeisti įstatymus
Seimo nariai gali protestuoti, tačiau dalyvavimas akcijose, kuriose tiesiogiai raginama pažeidinėti įstatymus, nedera su Seimo nario statusu, sako premjerė Ingrida Šimonytė.
Komentuodama kai kurių politikų dalyvavimą antradienį prie Seimo vykusiame mitinge, vėliau virtusiame į riaušes, premjerė teigė, kad politinių oponentų dalyvavimas mitinguose yra natūralus, jei kalbama apie skirtingų įsitikinimų gynimą.
„Jeigu tai būtų mitingas apie skirtingus įsitikinimus, kaip spręsti vieną ar kitą kausimą, tuomet politinių oponentų įsitraukimą vertinčiau kaip natūralų, tiesiog yra kita nuomonė, kaip spręsti vieną ar kitą klausimą, ir Seimo nariai gali dalyvauti vienose ar kitose protesto akcijose, kodėl ne“, – per spaudos konferenciją trečiadienį sakė I. Šimonytė.
Tačiau ji teigė, kad „turint mintyse tuos reikalavimus ir retoriką, kuri buvo labiau susijusi su reikalavimais susidoroti, su raginimais imtis fizinės prievartos ir panašių neteisėtų veiksmų, Seimo nariams dalyvauti tokiuose dalykuose netinka vien dėl to, kad jie yra pagal apibrėžimą yra žmonės, kurie įstatymų sargyboje“.
„Todėl dalyvauti akcijose, kuriose tiesiogiai raginama pažeidinėti įstatymus, ypatingai turiu minty vadinamąją vakarinę dalį, kur irgi kai kurie Seimo nariai, deja, dalyvavo, man atrodo, tai tiesiog nedera su Seimo nario statusu“, – sakė I. Šimonytė.
Apie 5 tūkst. žmonių antradienį buvo susirinkę į sankcionuotą mitingą prie Seimo Vilniuje protestuoti prieš Vyriausybės planuojamus ribojimus imuniteto nuo koronaviruso neturintiems ir nesitestuojantiems žmonėms.
Pasibaigus Seimo posėdžiui dalis protestuotojų užtvėrė išėjimus iš parlamento rūmų bei išvažiavimą iš vidinio Seimo kiemo. Pareigūnams ėmus juos atitraukti nuo pastato, kilo riaušės – į pareigūnus mėtyti buteliai, signalinės raketos, prieš protestuotojus panaudotos ašarinės dujos. Įvykio metu nukentėjo 15 pareigūnų.
Dėl riaušių pradėtas ikiteisminis tyrimas, sulaikyti 26 žmonės.