Kaip Eltai penktadienį teigė ministro atstovė spaudai Paulina Levickytė, LSDP pasiūlyta posėdyje pasikalbėti su URM kanclere Inga Černiuk. Tačiau, anot jos, tokio pasiūlymo atsisakyta.
„Dėl užimtos ministro darbotvarkės buvo pasiūlyta ministerijos kanclerė Inga Černiuk, kuri geriausiai susipažinusi su ministerijos diplomatų atrankų bei konkursų procedūromis ir jų rezultatais. Deja, LSDP frakcijos nariai nemato poreikio aiškintis konkrečios situacijos ir teigia lauksiantys ministro darbotvarkės atlaisvėjimo“, – Eltai teigė ministro atstovė spaudai Paulina Levickytė.
Šeštadienį pranešta, jog savo ruožtu G. Landsbergį į frakcijos posėdį išsikvietė ir opozicinė Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ frakcija. Dėl konservatoriaus lyderio komandos narių paskyrimų demokratai jau anksčiau kreipėsi ir į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją (VTEK).
ELTA primena, kad buvusiai užsienio reikalų ministro sekretorei ir padėjėjui buvo patikėtos atašė pareigos. Apie tai pirmasis pranešė naujienų portalas delfi.lt. Pasiteiravus ministerijos, ar ne sutapimas tai, kad diplomatinis rangas buvo suteiktas dviem su ministru susijusiems asmenims, URM pažymėjo, kad į minėtas pareigas jie buvo paskirti laimėjus konkursus.
Pats ministras G. Landsbergis tikino, kad jo komandos nariai įgijo šį laipsnį objektyvaus konkurso būdu. Anot politiko, URM nebeliko anksčiau gyvavusios vadinamosios įdiplomatinimo praktikos, kai ministras galėdavo suteikti atitinkamą rangą savo nuožiūra.
Tiesa, antradienį paaiškėjo, jog atašė rangą įgijusi buvusi G. Landsbergio sekretorė išvyksta dirbti į atstovybę JAV. Nors diplomato portfelį turintis asmuo paprastai pačioje ministerijoje dirba 3 metus ir tik praėjus šiam terminui gali būti paskiriamas dirbti į diplomatinę atstovybę ar konsulinę įstaigą, buvusi ministro komandos narė už Atlanto išvyksta anksčiau.