• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvoje daug atgarsio susilaukė pasiūlymas skirti vienkartines 100 išmokas senjorams už skiepus nuo COVID-19. Tačiau panašu, kad šiuo pasiūlymu Lietuva nėra tokia jau originali. Ne viena pasaulio valstybė išbandė savo gyventojus skatinti skiepytis ne tik pinigais, bet ir gyvomis karvėmis ar vištomis, ar net butais.

Lietuvoje daug atgarsio susilaukė pasiūlymas skirti vienkartines 100 išmokas senjorams už skiepus nuo COVID-19. Tačiau panašu, kad šiuo pasiūlymu Lietuva nėra tokia jau originali. Ne viena pasaulio valstybė išbandė savo gyventojus skatinti skiepytis ne tik pinigais, bet ir gyvomis karvėmis ar vištomis, ar net butais.

REKLAMA

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija vyresniems nei 75 metų amžiaus asmenims siūlo skirti vienkartines 100 eurų išmokas už pasiskiepijimą nuo COVID-19. Tiesa, tam dar turi pritarti Vyriausybė ir Seimas. 

Portalas tv3.lt kviečia susipažinti, kaip savo gyventojus skatina kitos pasaulio šalys.

Bilietai, mašinos ir net butai

Dar vasarą Londono gyventojams mainais į skiepą nuo COVID-19 buvo pasiūlyta laimėti bilietus į Europos futbolo čempionato 2020 finalą. O Maskvos meras Sergejus Sobianinas tvirtino, kad pasiskiepiję miesto gyventojai gaus po penkias 13,9 tūkst. eurų vertės mašinas kiekvieną savaitę nuo birželio iki liepos vidurio. 

Rugpjūtį Honkongo verslai vietos valdžia nepasitikinčius ir skiepų vengiančius gyventojus skiepytis ragino prizais. Pavyzdžiui, pasiskiepiję žmonės galėjo dalyvauti konkurse, kur pagrindinis prizas buvo 1,19 mln. eurų vertės naujas vieno kambario butas.

REKLAMA
REKLAMA

O vienas juvelyras Indijoje sugalvojo savitą būdą skatinti skiepytis vyresnius nei 45 metų amžiaus gyventojus – pasiskiepijusiems dovanojo auksinius papuošalus į nosį moterims, o vyrams – maisto trintuves.

REKLAMA

Tiesa, ne visur sužavėti gyventojus užteko daiktų – JAV sostinė Vašingtonas leido pardavėjams siūlyti savo klientams nemokamas marihuanos suktines už skiepą nuo COVID-19.

Kelias į skiepą – per skrandį

Kol vieni gyventojai iš savo miestų ar valstybių valdžių tikėjosi didelių paskatų, rumunams užteko ir maisto. Dar birželį Rumunijoje suorganizuota akcija, kuomet pasiskiepijusiems gyventojams Bukarešte nemokamai dalintas vietinis gatvės maistas – ant grotelių kepta mėsa. Atrodo, kad planas suveikė, prie skiepų iškart nusidriekė eilės. Siūlyti maistą savo gyventojams nusprendė ir Malaizija. Ten pasiskiepiję vaišinti desertu.

REKLAMA
REKLAMA

Savo skiepijimosi tempais pasaulį žavėjusio Izraelio barai jaunesniems gyventojams už skiepus pasiūlė nemokamo alaus ar stipresnių gėrimų stikliukų. Taip pat vaisvandenių, tradicinės duonos, picos arba mėsos troškinio.

Indijoje vienas populiarus greito maisto tinklas pasiskiepijusiems siūlė 20 proc. nuolaidas užsakymams. Nyderlandai savo pasiskiepijusiems gyventojams siūlė nacionalinį delikatesą – marinuotą silkę, o kai kurie kino teatrai Melburne, Australijoje, nemokamai dalino popkornus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tuo metu Filipinai savo gyventojams kaip paskatą skiepytis siūlė laimėti karvę arba 25 kg ryžių. Beje, vieną iš 27 karvių už skiepus galėjo laimėti ir Tailando gyventojai. O Indonezijos gyventojams už skiepus išdalinta 500 gyvų vištų. 

Vyresnio nei 60 metų amžiaus gyventojus Kinija taip pat skatino savotiškai – kovą ji dalino po 2,5 kg kiaušinių kiekvienam pasiskiepijusiam.

Skyrė piniginius prizus

Panašu, kad ne tik Lietuva savo gyventojus nori skatinti skiepytis piniginėmis išmokomis. Pasiskiepiję Kalifornijos, JAV, gyventojai vasarą dalyvavo loterijoje su galimybe išlošti 1,5 mln. dolerių (beveik 1,3 mln. eurų).

REKLAMA

Iš viso piniginėms išmokoms valstija skyrė 116,5 mln. dolerių (100 mln. eurų). Vasarą 30 žmonių laimėjo 50 tūkst. dolerių (43 tūkst. eurų) prizus. Taip pat valstija išmokėjo apie 2 mln. 50 dolerių (43 eurų) vertės dovanų kuponų.

Gegužę Niujorko miestas, JAV, pasiskiepijusiems gyventojams dalino loterijos bilietus, su kuriais buvo galima laimėti prizus nuo 20 iki 5 mln. dolerių (nuo 17 iki 43 mln. eurų).

REKLAMA

Graikija taip pat pasuko pinigų dalinimo keliu. Ji 18–25 metų amžiaus pasiskiepijusiems gyventojams skyrė skaitmeninius 150 eurų, kuriuos jaunuoliai iki metų pabaigos gali išleisti kelionėms ar kultūrinėms veikloms.

O štai Serbija visą gegužę savo pasiskiepijusiems gyventojams tiesiog dalino grynus pinigus – po maždaug 25 eurus.

Ne tik vilioja, bet ir baudžia

Tiesa, ne visos šalys ar miestai pasuko paskatinimo keliu. Pavyzdžiui, Indonezijos sostinė Džakarta nesiskiepijantiems įvedė iki 300 eurų siekiančias baudas. O vieno Indijos universitetų studentų miestelyje nuspręsta nepasiskiepijusiems neparduoti alkoholio. 

O štai Filipinų prezidentas Rodrigo Duterte pagrasino, kad nesiskiepijantys žmonės bus pasodinti į kalėjimą.

„Rinkitės – vakcina arba pasodinsiu į kalėjimą“, – birželį per televiziją į šalies gyventojus kreipėsi R. Duterte.

Bet kodėl būtinai reikia susileisti žmogui tą ,,stebuklingą" skystį , kas tame slypi kad šitaip brukama? Tipo ,, skiepai"
Butai, čia jau rimtesnis pasiūlymas. Bet kodėl jie taip nori suskiepyti? Už dyką turbūt sūris spąstuose.
Eksperimentinės ar ne - jau ne taip svarbu. Žinome , kad pažeidžia mūsų teises ir mūsų pasirinkimą. Kaip gelbėsite savo gyvybes? Jei tik komentuosite ir aikčiosite, tai rezultato neduos. Aišku viena, kad fašistinis jungas ir toliau plečiasi. Ir per prievartą ir tuoj per jėgą. Jei žmonės paklus, valdžia ir toliau užsiims diktatūra. Vienas dalykas svarstyti - visai kas kita yra vykdyti. Jei liaudis nevykdys, jų svarstymai neturės galios. Juk visi matome, kad esmė yra jau ne vakcinoje. Eksperimentas tuo nesibaigs. Stebėkite kokia prievarta vyksta Australijoje, kitur....Visi prieštaravimai įrodyti, bet Lietuvoje moteriškės ekstazėje nuo komandų.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų