Pasak renginio iniciatorės, Seimo delegacijos ESBO Parlamentinėje Asamblėjoje vadovės Vilijos Aleknaitės-Abramikienės, į susitikimą kviečiami dalyvauti ne tik tradiciškai dalyvaujantys Šiaurės ir Baltijos šalių aštuoniukės atstovai, bet ir Lenkijos delegatai.
Visi Rusijos delegacijos nariai nuo 2014 metų pradžios yra Europos Sąjungos sankcijų sąrašuose dėl Ukrainos suvereniteto ir teritorinio vientisumo pažeidimų.
„ESBO ir jos Parlamentinė Asamblėja buvo sukurtos kaip erdvė dialogui. Tačiau dialogas negali būti besąlygiškas. Rusija pati save atskyrė nuo civilizuotų tautų, įsipareigojusių tarptautinei ir humanitarinei teisei“, – pranešime cituojama V. Aleknaitė-Abramikienė.
Susitikime dalyvaus ESBO Parlamentinės Asamblėjos prezidentė, Švedijos parlamentarė Margareta Cederfelt.
Diskusijoje numatoma aptarti grėsmes saugumui Europoje Rusijos agresijos karo prieš Ukrainą kontekste ir specialaus tribunolo Rusijos nusikaltimams įvertinti steigimo perspektyvas.
Susitikimo dalyviams pranešimus skaitys teisingumo ministrė Ewelina Dobrowolska, prezidento patarėjas saugumo klausimais Kęstutis Budrys ir užsienio reikalų viceministras Egidijus Meilūnas.
Asamblėjos sesija rengiama vasario 23-24 dienomis, kai bus minimos Rusijos prieš Ukrainą pradėto karo metinės.
Austrijos užsienio reikalų ministerija agentūrai AFP yra teigusi, jog šalį „tarptautinė teisė įpareigoja suteikti galimybę atvykti visų ESBO valstybių narių delegatams“.
V. Aleknaitė-Abramikienė yra pažymėjusi, kad Austrija teisi sakydama, jog į sesiją Rusijos delegaciją kviečia ne ji, bet asamblėjos sekretoriatas, tačiau valstybė „turi teisę ir netgi pareigą šiuo atveju“ neišduoti Rusijos delegatams vizų. Ji pabrėžė, kad delegacijos nariai yra minimi Europos Sąjungos sankcijų sąraše.