Tyrimo grupė ištyrė nesprogusią Irano drono „Shahed-131“ kovinę galvutę, aptiktą Odesos srityje spalį. Anot analitikų, kovinės galvutės buvo „paskubomis modifikuotos su prastai pritvirtintais dešimčių mažų metalo skeveldrų sluoksniais“, kurie smūgio metu išsisklaido dideliu spinduliu.
Taip pat aplink kovinės galvutės perimetrą buvo 18 mažesnių „užtaisų“, kurie, ištirpę nuo sprogstamosios bangos, gali pramušti šarvus ir sukurti savotišką „360 laipsnių“ sprogstamąjį efektą, rašoma pranešime.
Šių elementų derinys ženkliai padidina kovinės galvutės galimybes sunaikinti tokius taikinius kaip elektrinės, skirstomieji tinklai, elektros linijos ir dideli, galingi transformatoriai, teigiama pranešime. Jie taip pat labai apsunkina remonto darbus.
„Buvo daug spėlionių, kad galbūt šie sprogmenys buvo labai neapdoroti, pigūs ir paprasti“, – CNN sakė vienas iš ataskaitą rengiančių tyrėjų Damienas Spleetersas. „Tačiau pažvelgus į kovinę galvutę aišku, kad buvo daug galvojama, ar ji gali padaryti kuo daugiau žalos infrastruktūrai dideliu spinduliu“, – pridūrė jis.
Rusija surengė daugiau nei dešimt didžiulių smūgių prieš svarbiausią Ukrainos infrastruktūrą, vienu metu panaudodama dešimtis raketų ir Irane pagamintų bepiločių orlaivių. Per šiuos išpuolius žuvo dešimtys civilių ir buvo smarkiai pažeista Ukrainos energetikos sistema, dėl to visoje šalyje buvo nutrauktas elektros tiekimas, šildymas ir vanduo.
Ukrainos vyriausiasis karinės žvalgybos direktoratas sausio 4 dieną pranešė, kad Rusijos pajėgos Ukrainoje panaudojo apie 660 Irane pagamintų bepiločių orlaivių „Shahed-131“ ir „Shahed-136“.
Rusija tapo priklausoma nuo Irano bepiločių orlaivių, nes jie yra pigi alternatyva tikslioms raketoms, kurių atsargos Rusijos kariuomenė gerokai išseko.