Tarp mirusiųjų nuo COVID-19 buvo nepaskiepyta arba paskiepyta nepilnai 14 žmonių.
Praėjusią parą 2086 žmonės paskiepyti pirmąja vakcinos doze. Iš viso per parą paskiepyti 6306 žmonės.
Ligoninėse šiuo metu gydomi 1387 COVID-19 sergantys žmonės – keliomis dešimtimis daugiau nei ankstesnę parą, 125 iš jų – reanimacijoje.
Šalyje praėjusią parą atlikta 16,2 tūkst. molekulinių (PGR) ir 9,2 tūkst. antigeno tyrimų dėl įtariamo koronaviruso.
Ligoninės ir mirtys
Praėjusią parą į ligonines dėl COVID-19 paguldytas 171 žmogus – beveik dviem dešimtimis daugiau nei ankstesnę parą.
77 pacientams taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija, deguonis papildomai tiekiamas 1166 žmonėms.
Per pandemijos piką šių metų sausį pacientų skaičius ligoninėse buvo pasiekęs 2,6 tūkst., dėl to teko reguliariai mažinti kitų medicinos paslaugų prieinamumą.
Per praėjusią parą daugiausiai mirusiųjų fiksuota 60–69 metų amžiaus grupėje – septyni, dar penki mirusieji priklausė 70–79, trys – 80–89, du – 50–59, o vienas – 90–99 amžiaus grupei.
Pilnai paskiepyti iš jų buvo keturi, jų amžius buvo nuo 60 iki 89-erių metų.
Nuo COVID-19 ligos iki šiol iš viso Lietuvoje mirė 5158 žmonės, iš jų pilnai paskiepyti buvo 142. Tiesiogiai ir netiesiogiai su COVID-19 siejama 10,1 tūkst. mirčių.
Vakcinacija
Iki šiol mažiausiai viena vakcinos doze paskiepyta per 1 mln. 758 tūkst. žmonių, pilnai vakcinuota – apie 1 mln. 628 tūkstančius.
Sustiprinančią skiepo dozę praėjusią parą gavo 1399 žmonės, iš viso iki šiol pakartotinai paskiepyta 34,3 tūkst. žmonių.
Lietuvoje bent vieną skiepo dozę yra gavę 62,9 proc. gyventojų.
Mažiausia pasiskiepijusiųjų dalis yra tarp 12–15 metų vaikų – 28,9 proc. Tarp vyriausių šalies gyventojų, kuriems per 80 metų, pasiskiepiję 65,4 procento.
Iš viso Lietuvoje iki šiol gauta per 5,1 mln. vakcinos dozių, skiepijimui sunaudota kiek daugiau nei 3,2 mln. dozių. Nepanaudota šiuo metu yra apie 1,9 mln. dozių.
Epidemiologinė situacija
14 dienų naujų susirgimų koronavirusu skaičius 100 tūkst. gyventojų pasiekė 852,6 atvejo. Septynių dienų teigiamų diagnostinių testų rodiklis – 9,6 procento.
Iš viso Lietuvoje nuo pandemijos pradžios COVID-19 susirgo per 345 tūkst. žmonių, iš jų tebeserga beveik 20,3 tūkstančio.
Dulkys pranešė apie akciją šeimos gydytojams: už paskiepytą senjorą – 30 eurų
Pasiskiepyti vakcina nuo koronaviruso pas šeimos gydytoją jau galima visoje šalyje, tokią naujieną pranešė sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.
Skatinant vakcinaciją ir geresnį prieinamumą prie tam tikrų visuomenės grupių ministerija praneša, kad nuo šiol visi šalies šeimos gydytojai galės pasiūlyti gyventojams ir COVID-19 vakciną.
„Jau visoje Lietuvoje yra užtikrinta, kad kiekvienas šeimos gydytojas, jei yra tokių mažų taškų, kurie dar neturi, ką skiepyti, bet jei jau nori, visiems vakcinos yra paruoštos. Taigi jau yra galimybė skiepytis pas šeimos gydytoją“, – po Vyriausybės posėdžio trečiadienį paskelbė ministras.
Jis priminė, kad šeimos gydytojams jau yra mokami priedai už kiekvieną naują skiepą ir tai yra 5 eurai.
„Vėliau, skatindami senjorų skiepijimą, buvo numatyta, kad 75+ grupės asmens atveju už konsultaciją ir pasiskiepijimą mokama 15 eurų. O dabar organizuosime vieno mėnesio akciją, maždaug iki lapkričio vidurio, kada bus skatinama dar papildomai – po 30 eurų už pasiskiepijusį senjorą, suteikti jam konsultaciją.
Tam visose savivaldybėse be išimties yra organizuotos mobilios grupės. Tai reiškia, kad jei šeimos gydytojas kalbasi su savo pacientais, jeigu yra pasakoma, kad sutinka skiepytis, tokie sąrašai perduodami mobiliai grupei ir ji pagal sąrašą apvažiuoja šiuos žmones ir juos paskiepija“, – pasakojo A. Dulkys.
Žada premijas savivaldybėms
Taip pat jis pranešė apie savivaldybėms žadamus apdovanojimus už gerus vakcinavimo rodiklius. Jų sulauks trys savivaldybės, kurios pirmosios vakcinuos 90 ir 98 proc. 75 metų ir vyresnių žmonių.
„Ruošiamas sprendimas, pagal kurį skatinsime savivaldybes, kurios pasieks 90 ir daugiau procentų senjorų skiepijimą 75-erių ir vyresnių amžiaus grupėje. Atitinkamai apdovanosime po tris geriausias savivaldybes, kurios greičiausiai, bet ne vėliau kaip iki gruodžio pirmos dienos, pasieks 90 ar atitinkamai 98 proc. rezultatą“, – sakė ministras.
„Tada skirsime atitinkamo dydžio premijas – perduosime pinigus savivaldybei, kad tie pinigai būtų skirti toms komandoms, kurios bus prisidėjusios prie tokio rezultato pasiekimo“, – pridūrė jis.
Jis neįvardino tikslių sumų, kiek tam planuojama skirti lėšų, tačiau pabrėžė, kad premijų dydis konkretiems žmonėms priklausys nuo savivaldybės skiepijimo procento.
„Tos trys pirmosios savivaldybės, kurios pasieks šitą rezultatą, joms bus skiriamos piniginės premijos tam, kad konkretiems žmonėms galėtų išmokėti iki 30 proc. vidutinio darbo užmokesčio dydžio premijas, priedus. Jeigu savivaldybė pasiektų 98 proc., tai tada iki 50 proc. (vidutinio darbo užmokesčio dydžio), – teigė A. Dulkys.
Šiuo metu tokią piniginę premiją dėl spartaus senjorų vakcinavimo yra užsitikrinusi Neringos savivaldybė.
„Turime jau Neringą. Yra vienintelė Neringa. Galime pasidžiaugti, kad Neringa bus pavyzdys kitoms savivaldybėms ir Neringos savivaldybei bus išmokėtas atitinkamas piniginis apdovanojimas“, – sakė sveikatos apsaugos ministras.
100 eurų senjorams išmoką vadina nepatogia, tačiau reikalinga priemone
Paklaustas, kaip vertina 100 eurų išmoką pasiskiepijusiems senjorams, A. Dulkys teigė, kad tai nėra patogi, tačiau reikalinga priemonė.
„Tai nėra tas sprendimas, kurį yra labai patogu priimti, jis turi daug visokių diskusinių elementų, ateities klausimų, tačiau šiandien miršta žmonės“, – sakė jis.
Pasak jo, šis sprendimas Ministrų kabinete priimtas atsižvelgiant į epidemiologinę situaciją ir į ankstesnes priemones, kurios nedavė reikiamo rezultato. Kaip pavyzdį jis paminėjo šeimos gydytojus, kurie „ne vieną mėnesį skatina senjorus“.
„Išnaudosime ir šitą priemonę“, – kalbėjo ministras.