• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šiemet Joninės buvo kaip niekad trankios. Žmonės ne tik degino laužus, mėgavosi muzika ir senovės papročiais, bet netrūko ir neįprastų nelaimingų atsitikimų bei mirčių. Demografas, Vilniaus universiteto docentas Daumantas Stumbrys pabrėžia, kad per šventes suvartotas alkoholis yra dažniausia nelaimių priežastis. Taip pat paaiškina, kodėl žmonės šventiniu laikotarpiu jaučiasi vienišesni, nei įprasta. 

Šiemet Joninės buvo kaip niekad trankios. Žmonės ne tik degino laužus, mėgavosi muzika ir senovės papročiais, bet netrūko ir neįprastų nelaimingų atsitikimų bei mirčių. Demografas, Vilniaus universiteto docentas Daumantas Stumbrys pabrėžia, kad per šventes suvartotas alkoholis yra dažniausia nelaimių priežastis. Taip pat paaiškina, kodėl žmonės šventiniu laikotarpiu jaučiasi vienišesni, nei įprasta. 

REKLAMA

Prieš šventinę naktį pareigūnai gavo neįprastą pranešimą apie avariją. Vyras informavo, kad jo sūnui važiuojant motociklu vadeliotojos žirgas transporto priemonę nuspyrė kartu su vairuotoju. Mergina ant žirgo nukentėjusiajam paliko savo „Instagram“ paskyrą ir nujojo. 

Tuo tarpu, Panevėžyje per Jonines vyras, norėjęs peršokti liepsnojantį laužą, į jį įkrito.

Nepaisant to, portalas delfi.lt skelbia, kad nuo sekmadienio 18:00 iki pirmadienio 5:00 Vilniaus apskrityje buvo sulaukta beveik 300 iškvietimų, iš kurių maždaug trečdalis susiję su smurtu, nusikaltimais asmeniui ir pavojumi gyvybei.

REKLAMA
REKLAMA

Kaltas alkoholis: žmonės ir po švenčių į darbą ateina neblaivi 

D. Stumbrys pamini, jog absoliuti dauguma nelaimingų atsitikimų ar mirčių nutinka dėl suvartoto alkoholio. 

REKLAMA

Priduria, kad, pagal neblaivumo patikrų darbe tyrimą, po šventinių dienų, ypač po Naujųjų metų ir Joninių, žmonės dažnai pasirodo darbe neblaivūs. Todėl ir kelios dienos po Joninių galima tikėtis neįprastų nelaimingų nutikimų. 

„Daugiau asmenų ateina į darbą neblaivūs po švenčių dėl to, kad apskritai vasarą daugiau žmonės atostogauja ar važiuoja kažkur į gamtą pasilinksminti ir tos pat dienos tikrai išsiskiria kalbant apie užfiksuotus neblaivius asmenis būtent darbo vietoje“, – kalbėjo Vilniaus universiteto docentas. 

REKLAMA
REKLAMA

Joninių išvakarėse  7 mirtys

6 vyrai ir 1 moteris šiemet Joninių taip ir nesulaukė.

Apie vidurdienį Akmenės rajone, daugiabučio namo rūsyje, buvo rastas per 4-ą dešimtį peržengusio vyro kūnas be išorinių sužalojimų. 

Negana to, Šiauliuose 23 dienos vakarą namuose, lovoje, buvo rastas tų pačių metų gimimo (1978 m.) mirusio vyro kūnas taip pat be išorinių sužeidimų. 

Panašiu metu Vilniuje, apleistame pastate, buvo rastas yrantis apie 60 metų nenustatytos tapatybės. Mirties priežastis neaiški. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tauragės rajone tądien užfiksuotos net kelios mirtys. Namuose virš 40-ies metų amžiaus dar vienas vyras, rastas miręs, smurtinių sužalojimų neturėjo. Taip pat Tauragėje – apie 50 metų vyras be išorinių sužalojimų. Abiejų mirties priežastys neaiškios, tam pradėti ikiteisminiai tyrimai. 

Panevėžio rajone, gyvenamojo namo kieme, rastas apie 50 metų moters kūnas. Pirminės apžiūros metu nebuvo pastebėta smurto žymių, tačiau mirties priežasčiai išaiškinti pradėtas ikiteisminis tyrimas.

REKLAMA

Pagėgių rajone, namuose, rastas ir apie 60 metų vyro kūnas be išorinių sužalojimų. Mirties priežastis taip pat nenustatyta. 

Per šventes žmonės jaučiasi vienišesni

D. Stumbrys atkreipia dėmesį, kad prieššventiniu laikotarpiu vienišiems žmonėms ir turintiems emocinių iššūkių gyvenime, vienišumo jausmas intensyvėja. 

„Tarkime, pavasaris arba kažkokios šventės, kai būna linksmas metas ir atrodo, kad turėtų būti mažiau savižudybių, kažkokie pozityvūs dalykai vyksta, bet yra iškeliama hipotezių, kad kaip tik tuo metu žmonės pasijunta labiau vieniši, kai kiti žmonės švenčia ar išvažiuoja su partneriais, su šeimomis“, – paaiškina demografas. 

REKLAMA

Ekspertas pažymi, jog dėl tokios savijautos prieššventiniu laikotarpiu gali išaugti savižudybių skaičiai. Tačiau skaičiai, kiek žmonių bando nusižudyti ir kiek iš tiesų nusižudo, labai skiriasi.

Remdamasis tyrimu apie bandymus nusižudyti pabrėžia, kad  vyrų ir moterų bandymų nusižudyti skaičiai yra vienodi. Todėl, jo vertinimu, vyrai nėra labiau linkę į savižudybes, nors ir jų nusižudymų skaičiai paprastai didesni. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Viena iš hipotezių, aptariama tokiuose tyrimuose yra ta, kad vyrai dažniau renkasi smurtinius būdus, turiu omenyje pasikorimas namuose, nusišovimas su šaunamuoju ginklu. O moterys dažniau renkasi tokius, kaip vaistai“, – užsimena D. Stumbrys. 

Šiemet eismo įvykių daugiau 

Pagal Lietuvos policijos duomenis, šių metų birželio 24-ąją užregistruoti 45 eismo įvykiai, kuriuose žuvo 1 žmogus ir sužeista 13. 

REKLAMA

Šiemet eismo įvykių skaičius siekia tiek, kiek 2021-2022 metais buvo fiksuota žiūrint bent keliomis dienomis ilgesnius laikotarpius. Taigi, šiemet šventės metu eismo įvykių buvo daugiau nei minėtais metais. 

2021 metais eismo įvykių informacinės sistemos duomenimis, birželio 23–27 dienomis (trečiadienis–sekmadienis) šalies keliuose įvyko 47 eismo įvykiai, per kuriuos vienas žmogus žuvo, o virš pusšimčio buvo sužeisti.

REKLAMA

2022 metais birželio 23–26 dienomis (ketvirtadienis–sekmadienis), įvyko 35 eismo įvykiai, per kuriuos 3 žmonės žuvo (vienas iš jų vienas nepilnametis), 42 žmonės buvo sužeisti.

O praėjusių metų duomenys rodo, kad birželio 23-25 d. (penktadienį–sekmadienį) šalies keliuose eismo įvykių, kuriuose buvo žuvusių ir sužeistų, skaičius beveik siekė 40. Jų metu žuvo vienas žmogus, sužeisti – 45 (iš jų 6 nepilnamečiai). 6 eismo įvykiai įvyko dėl neblaivių vairuotojų kaltės. 

Taip pat Lietuvos policija įspėja, jog šiemet patikrinimai keliuose vyks iki 26 d. (trečiadienio). Vairuotojai bus tikrinami, ar nėra apsvaigę nuo alkoholio ar kitų psichotropinių medžiagų. 

ŠVENTA TIESA,GRĮŽTA IŠVYKĖLIAI,NORI PAVAIDINT ,KAD TURI PINIGŲ,PRISIGERIAQ,MUŠTYNĖS APSINUODIJIMAI,KASOS UŽDEGIMAI,
taip mirstam visi, bet pastebejau kad mirsta gan nesenyvo amziaus zmones 40-60 metu, dar net pensijos nesulauke, o pensininkai iki 80-90 metu sau gyvena. ar cia ta karta neprisiziurejo ar tiesiog skiepai juos labiau paveike ar kas cia...? nes kas idomiausia pas mus kaime yra 95, 93, 87, zmones ir gyvena sau proseneliai ramiai...o vat raso 40 metu mirsta nei sio nei is to...
Geria iki apsymyžimo , po to skiepai kalti. Nei viena šventė be to asilo myžalo , kuris vadinamas alum , neapseinate. O dar po to reik degtinės dasimušimui. Vyrai neturi tys nei 40 atrodo kaip prasigėrę seniai. Ištinę , išpurpę. Gėda žiūrėt .
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų