Kremliaus ruporu laikomas D. Kiseliovas reportažą Rusijos televizijoje RT pradeda pasakodamas apie A. Anušausko pasiūlymą Lenkijai kartu atšvęsti 410 metų nuo tos dienos, kai jungtinė lietuvių ir lenkų kariuomenė užėmė Maskvą. Toks Lietuvos politiko pamąstymas itin papiktino D. Kiseliovą, jis pasiūlymą pavadino „laukiniu“ ir pradėjo aiškinti, kad A. Anušausko, kurį vadino Sovietų Sąjungos ir Rusijos nekentėju, pokštas nepavyko. Esą būtent todėl jau kitą dieną šį pasiūlymą politikas iš savo „Facebook“ paskyros ištrynė.
Pratęsdamas temą D. Kiseliovas ėmė aiškinti, kad Lietuva savo dabartinę teritoriją įgavo tik sovietiniais laikais. Pasak D. Kiseliovo Lietuva Rusijai turėtų būti dėkinga už Vilnių, Klaipėdą ir Vilkaviškio rajoną.
Kremliaus propagandą skleidžiantis žurnalistas aiškino, kad 1939 metais tik Raudonosios Armijos dėka Vilnius atiteko Lietuvai, o štai 1940 metais Lietuva iš Baltarusijos atgavo ir Druskininkus. D. Kiseliovas taip pat aiškino, kad 1941 metais Sovietų Sąjunga kažkodėl „išpirko“ iš Vokietijos Vilkaviškio rajoną.
Tai sovietams esą kainavo 7,5 milijonus dolerių. Žemę jie „geranoriškai“ perdavė Lietuvai. Baigdamas jis tikino, kad Lietuvai būtų nuodėmė pykti ant Rusijos, nes ji, o ne kas kitas ir Klaipėdos kraštą atidavė Lietuvai, tik tai įvyko jau po karo.
Baigęs kalbėti apie Lietuvą savo neapykantą D. Kiseliovas nukreipė į Lenkiją, kur, pasak jo, dabar madinga nemėgti Rusijos.
Portalas tv3.lt primena, kad 1939 m. rugpjūčio 23 d. Sovietų Sąjungos užsienio reikalų ministras Viačeslavas Molotovas ir nacistinės Vokietijos užsienio reikalų ministras Joachimas Ribentropas pasirašė dvišalę nepuolimo sutartį. Sutarties slaptaisiais protokolais taip pat buvo pasidalinta įtakos zonomis Vidurio ir Rytų Europa – Maskvai teko Suomija, Estija, Latvija, rytinė Lenkijos dalis ir Besarabijos regionas, Vokietijai – vakarinė Lenkijos dalis ir Lietuva.
Po 11 dienų, jau prasidėjus Antrajam pasauliniam karui, slaptieji protokolai buvo pakoreguoti – Vokietijai liko didesnė Lenkijos dalis, o Lietuva perduota sovietų įtakos zonai, išskyrus dalį Suvalkijos – šią teritoriją SSRS iš Vokietijos nupirko vėliau.
1941 m. sausio 10 d. Maskva nupirko iš Berlyno pietinį išdraskytos Lietuvos pakraštį (Suvalkiją ir dalį Dzūkijos). To sandėrio vertė dabartiniu kursu siektų 210 mln. JAV dolerių. Tuo metu buvo pasirašyta Maskvos-Berlyno sienų ir prekybos sutartis.
Sutarties prireikė todėl, kad vokiečiai ir rusai, dorodami Lenkiją, užgrobė ir „svetimas“ teritorijas, kurios pagal slaptuosius protokolus turėjo priklausyti sąjungininkams.
Po to, kai sienų ir prekybos sutartis buvo sudaryta, Sūduvos ruožą į vakarus nuo Šešupės, iki linijos Kudirkos Naumiestis, Šešupė, Pilviškiai, Marijampolė, Liudvinavas, Krosna, Kapčiamiestis (šioje teritorijoje karo lauko stovyklas jau buvo įsirengusi raudonoji armija), vokiečiai pardavė sovietams už 31, 5 mln. Vokietijos markių – 7,5 mln. aukso dolerių. Už hektarą Suvalkijos žemių su visais trobesiais, žmonėmis ir jų turtu Stalinas Hitleriui sumokėjo maždaug po 387 eurus.
Pastaruoju metu Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ėmėsi ne tik šalies vadovo, bet ir istoriko vaidmens, jis ėmė savaip interpretuoti Lenkijos, Baltijos šalių okupacijos ir Sovietų Sąjungos bei nacistinės Vokietijos bendradarbiavimo istoriją.
Gruodį Vladimiras Putinas apkaltino Vakarų valstybes ir Lenkiją prisidėjus sukurstant Antrąjį pasaulinį karą ir atkreipė dėmesį į įvairius susitarimus, jų pasirašytus su Vokietija iki konflikto pradžios 1939-aisiais.
Kremliaus vadovas atkreipė dėmesį į 1938 metais Vokietijos, Didžiosios Britanijos, Prancūzijos ir Italijos sudarytą Miuncheno susitarimą, leidusį A. Hitleriui aneksuoti tuometę Čekoslovakiją. Anot V. Putino, šis faktas yra Vakarų lyderių „sąmokslo“ su A. Hitleriu pavyzdys.
V. Putinas kalbėjo, kad Lenkija „pati dalyvavo Čekoslovakijos padalijime“, perėmusi nedidelę dalį jos teritorijos. Taip pat V. Putinas kaltino prieškario Lenkiją antisemitizmu ir tvirtino, kad šios šalies ambasadorius Berlyne žadėjo pastatyti Varšuvoje Adolfo Hitlerio statulą už jo pažadą išsiųsti žydus į Afriką.
Prieš kelias dienas V. Putinas aiškino, kad sieks bausti visus, kurie kels klausimus ir insinuacijas apie Sovietų Sąjungos ir nacistinės Vokietijos bendradarbiavimą.