• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuva prisideda prie NATO misijos saugant kritinę infrastruktūrą Baltijos jūroje, tačiau skiriamų pajėgumų nenurodo.

Lietuva prisideda prie NATO misijos saugant kritinę infrastruktūrą Baltijos jūroje, tačiau skiriamų pajėgumų nenurodo.

REKLAMA

„Mūsų dalis pajėgumų nacionalinių priemonių kontekste yra naudojama, dalis NATO priemonių kontekste. Detalių ką ir kiek skiria Lietuva viešai skelbti negalime“, – antradienį BNS sakė krašto apsaugos ministrė Dovilė Šakalienė.

Taip ji kalbėjo Suomijos žiniasklaidai paskelbus, jog NATO savaitės pabaigoje dislokuos iki dešimties laivų ypatingos svarbos infrastruktūrai Baltijos jūroje saugoti.

„Šita žinia yra kurį laiką vykstančio proceso dalis, kurį mes žinome ir kuriame mes dalyvaujame“, – akcentavo ministrė.

Skelbiama, kad infrastruktūrą saugos NATO laivai, jau esantys Baltijos jūroje, ir specialiai šiai misijai siunčiami laivai.  Atgrasymo ir patruliavimo misija povandeninių elektros ir telekomunikacijų kabelių rajonuose turėtų trukti iki balandžio.

REKLAMA
REKLAMA

Šios misijos prireikė Baltijos jūroje fiksavus incidentus, kuomet yra nutraukiami povandeniniai kabeliai.

Reaguodama į tai Europos Sąjunga paskelbė stiprinanti povandeninių kabelių apsaugos priemones, greitindama keitimąsi informacija, naudodama naujas aptikimo technologijas ir remonto pajėgumus.

REKLAMA

Reaguodamas į vėliausią incidentą, kai buvo nutrauktas „Estlink 2“ kabelis, NATO generalinis sekretorius Markas Rutte (Markas Riutė) pareiškė, jog Aljansas sustiprins savo karinį buvimą Baltijos jūroje.

„Mes labai pozityviai vertiname ir NATO generalinio sekretoriaus, ir NATO vyriausiojo ginkluotųjų pajėgų vado Europoje reakcijas į paskutinius sabotažo įvykius, sureaguojant jų turimomis priemonėmis“, – BNS kalbėjo užsienio reikalų ministras Kęstutis Budrys.

REKLAMA
REKLAMA

„Patruliavimas privalo būti sustiprintas, ypač atsižvelgiant į padažnėjusį tokių incidentų skaičių, (...) tai, kad reaguojame karinėmis priemonėmis yra stiprus ir geras ženklas, kaip mes interpretuotajame šitas grėsmes“, – pabrėžė Lietuvos diplomatijos vadovas.

Ekspertai ir politikai sako, kad pastarojo meto veiksmai, nukreipti prieš gyvybiškai svarbią infrastruktūrą, yra Rusijos hibridinio karo prieš Vakarų šalių dalis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų