Dienraščio teigimu, vadinamoji Višegrado grupė – Lenkija, Vengrija, Čekija ir Slovakija – informavo dabar šias pareigas einantį Donaldą Tuską, kad neremia D. Grybauskatiės.
„Jos niekas nesiūlo. Tuo tarpu Višegrado grupė (Lenkija, Vengrija, Čekija ir Slovakija), kurios nuomonę šiuo reikalu zondavo Tuskas, yra nusistačiusi prieš“, – Lenkijos dienraščiui neoficialiai sakė vienas Vakarų šalių diplomatas.
Kitas neįvardytas pareigūnas sakė, kad D. Grybauskaitė yra individualistė, nekelianti entuziazmo savo kolegoms, tačiau jie galbūt būtų pasiruošę ją priimti kaip regiono kandidatę.
Višegrado grupė savo kandidatu oficialiai siūlo slovakų socialistą Marošą Šefčovičių, dabartinį Europos Komisijos pirmininko pavaduotoją energetikos sąjungos reikalams.
Tačiau kalbėdami neoficialiai šių šalių atstovai šypsodamiesi sako, kad visiškai nėra nusiteikę primygtinai spausti priimti šią kandidatūrą. Slovako iškėlimas turi tik parodyti, kad naujoje dėlionėje turėtų būti kas nors iš Vidurio ir Rytų Europos, rašo „Rzeczpospolita“.
ES šalių lyderiai derėtis dėl aukštų postų susirinks birželio 20-21 dienomis. BNS kalbinti diplomatai sako, kad galutiniai sprendimai gali nusikelti į liepą.
Derybose taip pat sprendžiama, kas taps Europos Komisijos, Europos centrinio banko ir Europos užsienio politikos vadovais.
Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius sakė manantis, kad dienraščio teiginiai apie D. Grybauskaitės nepalaikymą yra neteisingi.
„Pirmiausia, aš apie tai negirdėjau. Antra, manau, kad tai yra netiesa“, – žurnalistams Vilniuje trečiadienį teigė ministras.