• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Gydytojų bendruomenei siunčiant nerimo signalus dėl kritinio medikų ir slaugytojų trūkumo, socialdemokratai įspėja, kad pacientų mirtys eilėse gali tapti Arūno Dulkio kadencijos simboliu.

Gydytojų bendruomenei siunčiant nerimo signalus dėl kritinio medikų ir slaugytojų trūkumo, socialdemokratai įspėja, kad pacientų mirtys eilėse gali tapti Arūno Dulkio kadencijos simboliu.

REKLAMA

Stresą išgyvena net sveiki mokslo metams besiruošiantys vaikai ir jų tėvai, nes privalomos sveikatos pažymos tampa nebepasiekiamos. 

„Dėl darbuotojų trūkumo jau net operacijos ligoninėse atšaukiamos. Bet štai ką sugalvojo ministerija: kad galėtų sakyti, jog eilėje pas gydytoją nereikia laukti ilgiau kaip mėnesį, pacientui liepiama laukti telefono skambučio. Po mėnesio pacientas telefonu išgirsta, kad pas gydytoją galės apsilankyti dar po kelių mėnesių“, – realų atvejį prisimena Seimo Sveikatos reikalų komiteto narė, Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos seniūnė Orinta Leiputė.

Kelis mėnesius laukiant vizito, pavyzdžiui, pas širdies gydytoją, galima ir numirti, sako parlamentarė.

„Štai Vilniaus teritorinė ligonių kasa aiškinosi, kodėl žmonės negali prisiskambinti Vilniaus universiteto ligoninės Žalgirio klinikai, nevykta registracija. Pasirodo, klinikos administracija ne kartą kreipėsi į ministeriją prašydama skubios pagalbos. 

REKLAMA
REKLAMA

Tragiškai trūksta gydytojų, nes niekas nebenori dirbti už siūlomą algą. Klinikos informacinė sistema tokia sena, kad ja nebeįmanoma naudotis, o naujos įsigyti irgi esą neįmanoma, nes jos įdiegimas kainuotų mažiausiai kelis šimtus tūkstančių eurų. Taigi pacientų eilės šiai įstaigai yra neišsprendžiama problema. Viskas daroma „rankiniu būdu“, – socialdemokratų pranešime spaudai stebisi O. Leiputė.

REKLAMA

Vaikų tėvams skundžiantis, kad dėl milžiniškų eilių vaikai laiku negaus privalomų sveikatos pažymų, be kurių jie nelaukiami mokykloje, O. Leiputė stebisi A. Dulkio požiūriu: ministerija puolė priekaištauti tėvams, kodėl jie negali pasirūpinti pažymomis iš anksto, dar vasarą ar net pavasarį.

Nauji pavojai gimdyvėms

Pasak Seimo nario socialdemokrato Kęstučio Vilkausko, panaikinus kai kuriuos skyrius rajonų gydymo įstaigose, medikai susiduria su naujo tipo iššūkiais, kurie atsirado tik „prie Dulkio“.

REKLAMA
REKLAMA

„Praūžė akušerinių skyrių naikinimo vajus. Gimdyvės dabar verčiamos kratytis skubios pagalbos automobilyje dešimtis kilometrų. Šiandien jau matome, kad kai kurių rajonų savivaldybės neriasi iš kailio bandydamos bent kelioms valandos prisivilioti akušeres ten, kur buvo sunaikinti skyriai ar etatai. 

O eismo suvestinėse daugėja atvejų, kai skubios pagalbos mašinos, veždamos gimdyves į kitą miestą ar rajoną, per tą skubą ir stresą nuvažiuoja nuo kelio, patenka į eismo įvykius. Gal p. Dulkys pasiūlys moterims ir gydytojams papildomų saugumo garantijų?“ – klausia K. Vilkauskas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ragina taikyti skubias priemones 

Socialdemokratai ne kartą ragino Vyriausybę imtis specialių priemonių ambulatorinių paslaugų prieinamumui užtikrinti – siūlo stabdyti gydymo įstaigų skyrių naikinimą, mažinti vadybinį krūvį gydytojams (kuo mažiau biurokratijos ir dokumentų pildymo), dalį gydytojų funkcijų perduoti slaugytojams, o dalį slaugytojų funkcijų patikėti ne medicininių specialybių darbuotojams. 

REKLAMA

Anot socialdemokratų, būtina investuoti į naują įrangą, kuri padeda taupyti medikų laiką. Savivaldybės kartu su Sveikatos apsaugos ministerija turėtų užtikrinti, kad ne žiedinių savivaldybių teritorijoje veikiantys stacionarai teiktų terapijos, bendrosios chirurgijos, stacionarinės slaugos ir akušerijos paslaugas.

Socialdemokratai mano, kad šeimos gydytojai ir jų komandos neturėtų užsiimti socialinėmis paslaugomis – pažymomis, darbingumo lygio vertinimu ir pan., nes tai – socialines funkcijas atliekančių įstaigų darbas.

Sveikatos reforma yra tokia - pirma užsiregistruoji į eilę kur mėnesį lauki, kad galėtum užsiregistruoti pas specialistą, tada vėl kelis mėnesius lauki eilėje pas specialistus. Kai patenki pas specialistą, tada lauki eilėse pasidaryti reikiamus tyrimus ir su jais vėl grįžti pas specialistą. Ir dar mes stebimės, kad sparčiai išaugo mirčių skaičius Lietuvoje?
Gydytojų yra,tik jie nenori dirbti.Priviso privačių gydymo įstaigų,jie ten ir dirba,poliklinikose dirba po 2val.ko norėti,o atlyginimą gauna kiek priklauso už visas valandas.Ministerija nedirba šiuo klausimu,ką norėti
Esi kaušas jeigu tau patinka kai žmonės nesulaukia pagalbos
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų