Vestuvių planuotoja teigia, kad pradėti planuotis vestuves reikėtų pradėti 8-12 mėnesių prieš vestuvių datą.
Anksti ieškotis reikėtų ir vietos, kur būtų galima atšvęsti planuojamas vestuves. Kadangi vėliau tas gali būti sudėtinga, ypač, jei vieta yra populiari. Moteris pastebi, kad vienos tendencijos, kur lietuviai yra linkę švęsti savo vestuves, nėra. Tad pasirinkimai gali būti labai įvairūs.
„Jei tai populiari sodyba ar dvaras, patartina jos pradėti ieškotis 9-12 mėnesių iki šventės. Nestandartinių vietų terminai daug lankstesni. (...) Į mus kreipiasi poros, kurios ieško arba komforto, arba unikalumo. Tad ir šventės vietos pasiskirsto 50 ant 50. Dalis švenčia dvaruose ar vilose. Kita dalis ieško išskirtinių lokacijų mieste, gamtoje. Paviljonai, pajūrio kavinės ir panašiai“, – sako M. Kulpytė.
Vestuvių planuotoja pastebi, kad dabartiniai jaunavedžiai vis dažniau renkasi vestuves su praeities prieskoniu. Jie grįžta prie 70-ųjų – 90-ųjų dešimtmečių pagrįstų „vintažinės“ tematikos švenčių.
Visgi, populiariausia 2024 metų vestuvių švenčių tema – margumu nudažytos spalvotosios vestuvės. Be to, M. Kulpytės priduria, kad vis daugiau porų atsisako vestuvių vedėjų paslaugų ir dėmesį skiria ne šventės programos gausumui, o bendravimui su atvykusiais svečiais.
Nebesitiki, kad vestuvės atsipirks
Vestuvių planuotoja pasakoja, kad pradėjus planuotis vestuves, visų pirma, būtina susidaryti vestuvių biudžeto planą. Kadangi taip padidėja šansas išvengti nenumatytų išlaidų.
Moteris dalinasi, kad Lietuvoje vidutinė vestuvių šventė kainuoja nuo 25 tūkst. eurų iki 35 tūkst. eurų, o šiame biudžete apie 10-15 proc. lėšų skiriama būtent nenumatytoms išlaidoms padengti, jei to prireiktų.
M. Kulpytė priduria, kad brangiausiai vestuvėse atsieina muzikos grupių ir atlikėjų pasirodymai, kadangi reikia pasirūpinti ne tik honoraru atlikėjams, bet ir techniniu dainininkų programos išpildymu. Tiesa, lygiai taip pat, kaip ir su vestuvių vedėjais, jaunavedžiai per šventę nebe taip akcentuojasi į muzikinius pasirodymus.
„Vis mažiau porų orientuojasi turėti didelius koncertus, o labiau skiria dėmesį į patį šventės konceptualumą, maistą, dekorą“, – sako M. Kulpytė.
Vestuvių planuotoja taip pat pasidalino, kad dovanoti pinigus vokelyje, vis dar yra populiaru, o dažniausiai juose randamos sumos gali siekti ir kelis šimtus eurų. Svarbiausia, atsižvelgti į savo galimybes, šventės dydį, trukmę ir konceptą.
„Dažniausios sutinkamos sumos vokeliuose pastaraisiais metais būdavo 300-500 eurų nuo poros ar mažos šeimos, šventėms su nakvyne ir pusryčiais“ – tvirtina M. Kulpytė.
Visgi, moteris atkreipia dėmesį, kad jaunieji nesitiki, kad vestuvių šventė atsipirks iš svečių dovanojamų vokelių su pinigais. O svarbiausia, kad šventės metu būtų dalinamasi meile ir laime.
„Šiais laikais jaunavedžiai kviečia į šventę tuos, su kuriais tikrai nori dalintis savo laime. Tad jei Jūs galite dovanai skirti tik 100 eurų vis tiek verta dalyvauti ir palaikyti mylimus žmones tokią svarbią dieną“, – pabrėžia vestuvių planuotoja.
Remiantis pirminiais Oficialiosios statistikos portalo duomenimis, 2023 metais Lietuvoje susituokė 14 200 porų.
2022 metų duomenimis, populiariausiais vestuvių mėnesiais išlieka liepa, rugpjūtis ir rugsėjis.