ES užsienio reikalų ministrai aptars situaciją Ukrainoje, tolesnę paramą Ukrainai, tolesnes sankcijas Rusijai, būdus užtikrinti atskaitomybę už padarytus karo nusikaltimus ir agresijos nusikaltimą.
Ministrai apsikeis nuomonėmis dėl tolesnių ES santykių su Kinija, siekiant užtikrinti ES ekonominį ir strateginį saugumą naujų geopolitinių pokyčių akivaizdoje.
Užsienio reikalų ministrų taryboje taip pat numatyta aptarti situaciją Irane, Etiopijoje, Bosnijoje ir Hercegovinoje bei pasirengimą Jungtinių Tautų (JT) klimato kaitos konferencijai.
Planuojama kalbėtis ir apie bendradarbiavimą su trečiosiomis šalimis ir Jungtinių Tautų (JT) Generalinės Asamblėjos aukšto lygio savaitės rezultatus. Tarybos metu tikimasi priimti politinį sprendimą dėl ES karinės paramos misijos Ukrainoje ir tolesnės karinės paramos teikimo per Europos taikos priemonę.
Susitikimo išvakarėse Baltijos šalių ministrai paragino Europos Sąjungą (ES) su tarptautiniais partneriais steigti Specialųjį tribunolą Rusijos agresijos nusikaltimams Ukrainoje tirti, kuris leistų patraukti atsakomybėn ir Rusijos vadovybę.
Rusija po pastarųjų savaičių pralaimėjimų fronte Ukrainos rytuose ir pietuose praėjusią savaitę surengė virtinę raketų atakų prieš Ukrainos miestus. Kyjivas praneša apie naujai aptiktus šimtus nužudytų civilių atsikovotose teritorijose.
Tuo metu sekmadienį Pekine prasidėjo Komunistų partijos suvažiavimas, kuriame Kinijos prezidentas Xi Jinpingas turėtų įtvirtinti savo vadovavimą šalyje trečiai kadencijai. Savo ilgoje kalboje kongrese jis dar kartą patvirtino savo siekį prireikus jėga susigrąžinti Taivaną, tačiau neužsiminė apie Rusijos invaziją į Ukrainą ir didelio šio karo poveikį pasaulio ekonomikai.