„Tai yra įvertinimas ir Baltijos šalių, ir Rytų flango matymo. Ji niekada neslėpė savo pozicijos, buvo labai aiškiai tvirtai pasisakanti ir vertybiniais klausimais, kurie mums labai svarbūs, matome, kad tai nepakenkė, nesumaišė kortų“, – penktadienį Seime žurnalistams sakė G. Landsbergis.
K. Kallas neretai pasižymėdavo griežta retorika Rusijos atžvilgiu. Pasak Lietuvos diplomatijos vadovo, Estijos premjerės „vanagiškumas“ šiek tiek gali atsispindėti ir būsimo Bendrijos užsienio politikoje.
„Patys politikos derinimo procesai yra gana sudėtingi, dažnu atveju aukštasis įgaliotinis gali kalbėti tai, kas yra suderinta. (...) Jos širdis yra teisingoje pusėje, kaip pavyks sukonstruoti konsensusą Europos Taryboje, dar tą pamatysime“, – sakė G. Landsbergis.
„Darbas yra gana nepavydėtinas“, – pridūrė jis.
ES lyderiai ketvirtadienį aukščiausiojo lygio susitikime sutarė, kad Ursula von der Leyen (Urzula fon der Lajen) turėtų išsaugoti Europos Komisijos (EK) vadovės postą, o K. Kallas turėtų būti paskirta vyriausiąja bloko diplomate. Ji šiose pareigose pakeis iki tol jas ėjusį socialistą Josepą Borrellį (Žozepą Borelį).
Vėlai vakare pasiektu susitarimu, kuriuo paskirstytos svarbiausios ES institucijų pareigos ateinantiems penkeriems metams, taip pat nuspręsta, kad buvęs Portugalijos ministras pirmininkas Antonio Costa (Antoniju Košta) vadovaus valstybes nares vienijančiai Europos Vadovų Tarybai (EVT).
Visi trys kandidatai priklauso centristų aljansui, jis po šį mėnesį įvykusių rinkimų dominuoja Europos Parlamente (EP).
Be to, tikimasi, kad įstatymų leidėjai Europos liaudies partijos atstovę Robertą Metsola (Robertą Mecolą) perrinks Europos Parlamento pirmininke.