• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Landsbergis: esame pasiryžę pasidalinti vakcinomis su Ukraina, kai jų bus pakankamai

papildyta ministro interviu CNN

Lietuva yra pasiryžusi pasidalinti vakcinomis nuo COVID-19 su Ukraina, kai jų šalyje bus pakankamai, sako užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis.

Lietuva yra pasiryžusi pasidalinti vakcinomis nuo COVID-19 su Ukraina, kai jų šalyje bus pakankamai, sako užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis.

REKLAMA

„Suprantu ministro ir Ukrainos Vyriausybės susirūpinimą, jog šalį pasiekia nepakankamas vakcinų kiekis, todėl pasiūliau suteikti pagalbą Ukrainai, kai tik Lietuva turės galimybę ir bus pasiruošusi dalintis vakcinomis“, – spaudos konferencijoje antradienį sakė G. Landsbergis.

Taip jis kalbėjo po Kijeve vykusio susitikimo su Ukrainos užsienio reikalų ministru Dmytro Kuleba.

Lietuvos diplomatijos vadovas teigė, jog šiuo metu dar per anksti kalbėti, kada Lietuva turės vakcinų perteklių ir juo galės pasidalinti su Ukraina, tačiau pabrėžė, jog svarbu parodyti „politinį tikslą“.

Anot G. Landsbergio, Lietuvos parama nepatenkins net mažos dalies viso Ukrainos poreikio, tačiau tą gali padaryti parama iš kitų Europos Sąjungos šalių.

REKLAMA
REKLAMA

„Mes galime paprašyti prie mūsų prisijungti draugus Europoje, kai jie bus pasiruošę padėti mūsų kaimynams“, – teigė jis.

Vėliau antradienį ministras Jungtinių Valstijų televizijai CNN sakė, kad pasidalinti vakcinomis su Rytų partnerystės valstybėmis svarbu ir todėl, jog iš jų atvyksta daug žmonių į Lietuvą dirbti. 

REKLAMA

„Mes nesame saugūs, kol visi nėra saugūs. Mes turime daug kontaktų su žmonėmis iš Baltarusijos, Ukrainos, kurie atvyksta dirbti į Lietuvą. Ir jeigu jie nesiskiepys, mes negalėsime atsiverti (sienų – BNS)“, – interviu CNN kalbėjo G. Landsbergis. 

Be kita ko, jis teigė vakcinas vertinantis ir kaip politinį įrankį, kuriuo siekia naudotis Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, siūlydamas „Sputnik V“ vakciną. 

REKLAMA
REKLAMA

„Jis tuo naudojasi siekdamas priartinti šalis prie Rusijos. Todėl ES ir JAV turi būti šalia tų šalių, kurios yra mūsų kaimynės, demokratiškos, teisinės valstybės. Jos laukia vakarų šalių, kurios galėtų suteikti šią labai reikalingą priemonę pandemijos metu“, – sakė ministras.

Po kelių atidėjimų Ukraina antradienį pagaliau sulaukė savo pirmosios vakcinų nuo COVID-19 dozių siuntos.

40 mln. gyventojų turinti šalis yra tarp neturtingiausių Europoje ir viena paskutinių regione pradeda skiepijimo programą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kijevo Boryspilio oro uoste nutūpė lėktuvas su 500 tūkst. „AstraZeneca“ vakcinos dozių, pagamintų Indijos serumų institute – didžiausioje pasaulio skiepų gamintojoje.

Ukraina taip pat laukia 8 mln. skiepų dozių, pažadėtų pagal Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) programą COVAX.

Kijevas yra sakęs, kad taip pat užsitikrino 17 mln. „Novavax“ ir „AstraZeneca“ vakcinų dozių, įskaitant 500 tūkst. antradienį pristatytų dozių.

Ukraina taip pat yra pasirašiusi kontraktą dėl 1,9 mln. kinų „Sinovac“ vakcinos dozių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų