„Kas baisiausia, kad iš aukščiausių valstybės vadovų, leisiu sau pasakyti, ta agresyvesnė kritika šitokios valdžios formavimo adresu pasirodė tik tada, kai Vokietijoje ir JAV nuskambėjo, kad tai nėra normalu“, – šeštadienį vykstančiame partijos suvažiavime kalbėjo buvusi „laisviečių“ lyderė Aušrinė Armonaitė.
„Tai, kaip dabar atrodo tas politinis laukas, neramina. Ta prasme, kad net radikaliausios dešinės politinės jėgos Europoje nuo antisemitizmo šiaip jau atsiriboja. O čia šitas fenomenas dabar kaip ir valdžios dalis, tai nėra normalu“, – sakė ji.
„Laisviečiai“ rezoliucijoje sako, kad palaiko visuomenėje išsakomą kritiką ir vykstančias taikias protesto akcijas, kuriose prašoma nutraukti valdančiosios koalicijos sutartį su politine partija „Nemuno Aušra“, darančią „negrįžtamą žalą tarptautinei Lietuvos reputacijai ir kenkiančią nacionaliniam saugumui“.
„Rezoliucijoje kviečiame imtis dviejų dalykų – tiek prezidentą, tiek naujai išrinktus Seimo narius nepasitenkinti laimėtais postais Seime, pasiektomis pergalėmis skiriant kandidatus Vyriausybėje, bet imtis principingo oponavimo antisemitizmui ar bet kokiam neapykantos kurstymui“, – pristatydamas rezoliuciją kalbėjo „laisvietis“ Romualdas Bakutis.
Laisvės partija savo rezoliucijoje ragina prezidentą Gitaną Nausėdą ir „visus išrinktus, demokratiškai mąstančius Seimo narius, ypač priklausančius valdančiajai daugumai“ nebendradarbiauti su antisemitizmą ar bet kokią neapykantą kurstančiais politikais.
„Nesuteikti jiems pozicijų parlamentinėje ir vykdomojoje valdžioje, užtikrinti teisinės, konstitucinės ir politinės atsakomybės taikymą šiems asmenims“, – rašoma dokumente.
Antrajame rezoliucijos punkte „laisviečiai“ ragina valdžią siekti realių pokyčių, kurie „ne silpnintų, o stiprintų Lietuvos vakarietišką vertybinę ir geopolitinę orientaciją“.
„Ateinantys ketveri metai bus labai svarbūs Lietuvai, nežinome, kas bus Ukrainoje, nežinome, kaip gali paaštrėti geopolitinė situacija Lietuvoje, todėl reikia tokios Vyriausybės, tokios valdančiosios daugumos, kuri padarytų ne kažkokią pauzę Lietuvos vakarietiškėjimo procese, o priešingai – stiprintų ją“, – dėstė R. Bakutis.
Socialdemokratų sprendimas pakviesti į valdančiąją koaliciją partiją „Nemuno aušra“ sulaukė kritikos Lietuvoje ir užsienyje, prezidentas G. Nausėda šį sprendimą yra pavadinęs klaida.
Šio partijos pirmininkas Remigijus Žemaitaitis Konstitucinio Teismo yra pripažintas sulaužęs priesaiką ir pažeidęs Konstituciją dėl antisemitinių pasisakymų, šiuo metu teisme nagrinėjama jo baudžiamoji byla, politikas kaltinamas neapykantos kurstymu prieš žydus.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!