„Sustabdėme mokesčių didinimą“, – skelbia viena iš Laisvės partijos skaidrių šios partijos kandidatui į Vilniaus merus Tomui Vytautui Raskevičiui pristatant laisviečių darbus.
„Praėjusiais metais kai kas ant mūsų Seime labai pyko, kaip Laisvės partija Seime balsavo dėl pateikto taršių automobilių apmokestinimo. Mes tam pasiūlymui turėjome labai daug pastabų, nes prisidengiant aplinkosauga buvo siekiama apmokestinti ne tik senus trantus, bet ir naujesnius, ekonomiškesnius automobilius, kuriais naudojasi daugelis šeimų. Šiemet sustabdėme planus nuo kitų metų didinti mokesčius maitinimo įstaigoms, viešbučiams ir kitiems nuo pandemijos nukentėjusiems verslams. Esame įsitikinę, kad sunkmečiu didinti mokesčius valstybės vardu yra pati blogiausia strategija“, – Laisvės partijos poziciją pateikė T.V. Raskevičius.
„Tuos, ką Laivės partijos balsavimai Seime šiais klausimais nustebino, kviečiu dar kartą žvilgtelti į Laisvės partijos rinkimų programą“, – sakė parlamentaras.
Laisvės partijos džiaugimasis šiais pasiekimais gali sukelti danties skausmą koalicijos partneriams – Tėvynės sąjungai-Lietuvos krikščionims demokratams ir Liberalų sąjūdžiui.
Konservatoriai su Ingrida Šimonyte ir Gintare Skaiste priešaky ragino neišmušinėti skylių biudžete pratęsiant pridėtinės vertės mokesčio lengvatą maitinimo sektoriui visiems metams. Dėl to konservatoriai prezidiume netgi fiksavo koalicijos sutarties pažeidimą, o savo atstovą Mykolą Majauską, kuris irgi už tai pasisakė, pašalino iš partijos.
Vienas iš prezidiumo posėdyje dalyvavusių konservatorių netgi prasitarė, kad jeigu koalicijos partneriai taip toliau elgsis, tai konservatoriai tikrai nepersistengs rinkdami balsus tais klausimais, kurie svarbūs Laisvės partijai – kaip kad mažo kiekio narkotinių medžiagų turėjimo savo reikmėms dekriminalizavimas.
„Čia paliktas toks Damoklo kardas, kad mes matome, mums nepatiko, pažeistas pasitikėjimas ir kamuoliukas jūsų pusėje. Jeigu jūs norite atstatyti pasitikėjimą, tai turėsite šliaužti ant kelių ir sakyti, kad mes geri būsim“, – teigė politikas.
Taršių automobilių apmokestinimas buvo Liberalų sąjūdžio ministro Simono Genvtilo „kūdikis“, bet Seimas atmetė projektą pateikimo stadijoje, todėl ministras nuo jo atsitraukė.
Savo ruožtu Laisvės partijai nepavyksta užsitikrinti balsų Seime dėl civilinės sąjungos įteisinimo, mažo kiekio narkotinių medžiagų turėjimo kriminalizavimo, Stambulo konvencijos ratifikavimo. Šie darbai yra vieni svarbiausių Laisvės partijos programoje.
„Visi žino, kiek vargo ir iečių buvo sulaužyta orint priimti Civilinės sąjungos įstatymą Seime. Tai nėra lengva, kai laisvės frakcijos nariai turi 11 mandatų, o homofobų, deja, yra kur kas daugiau. Nuoširdžiai kalbant mes nesitikėjome, kad šitoje valdančiojoje daugumoje tokį kompromisinį variantą, kuris, beje, yra žymiai konservatyvesnis nei daugelyje Europos Sąjungos valstybių įtvirtintas reguliavimas, priimti bus taip sunku. Daug kalbame ir dirbame su kiekvienu Seimo nariu, aiškiname, įtikinėjame, tačiau prieš kiekvieną balsavimą vėl ir vėl nesame tikri, kad Seimo nariai balsuos nekrūpčiojant“, – aiškino T.V. Raskevičius.
„Liūdna ir apmaudu, kad dauguma mūsų kolegų vis dar gyvena sovietiniame pasaulyje ir galvoja, kad pagautą jaunuolį su suktine visų pirma riekia kišti į kalėjimą. Esą taip tapsime dorovingesni, o jaunimui parodysime kelią į šviesų rytojų. Nė velnio. Turime vienas griežčiausių bausmių visoje Europoje, tačiau jos nesustabdo jaunų žmonių nuo gyvenimo eksperimentų“, – pridūrė parlamentaras.
Pasak Seimo nario, nors mažo kiekio narkotinių medžiagų turėjimo savo reikmėms dekriminalizavimas Laisvės partijai nepasisekė, tačiau šiuo metu svarstomas kompromisinis variantas, kai siekiama dekriminalizuoti mažo kiekio kanapių, ne visų narkotinių medžiagų, turėjimą.