• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Antradienį iš Seimo posėdžio darbotvarkės išbraukus kitų metų biudžeto projektą ir šią opozicijos iniciatyvą palaikius dviem Laisvės frakcijos nariams, opozicija įžvelgia krizę koalicijoje, valdantieji teigia, kad šis išbraukimas nieko nereiškia.

Antradienį iš Seimo posėdžio darbotvarkės išbraukus kitų metų biudžeto projektą ir šią opozicijos iniciatyvą palaikius dviem Laisvės frakcijos nariams, opozicija įžvelgia krizę koalicijoje, valdantieji teigia, kad šis išbraukimas nieko nereiškia.

REKLAMA

„Valdančiojoje daugumoje šiandien ne tik kad lėkštės dužo, tačiau, panašu, ir langai, baldai pro langus buvo mėtomi, ir šaldytuvai, ir kiti įvairūs dalykai, kurie gali privesti prie įvairiausių įdomių politinių procesų, matant, kaip santykiai klostosi viduje“, – antradienį žurnalistams sakė opozicinės Darbo partijos lyderis Andrius Mazuronis.

Demokratų sąjungos vadovas Saulius Skvernelis tvirtino, kad artėjant biudžeto priėmimui situacija gali dar labiau komplikuotis.

REKLAMA
REKLAMA

„Seime atsiranda vis daugiau žmonių, kurie statutą paskaito, tai irgi yra didžiulis pliusas, o antra, tai pasako, kad dabar jau ne tik lėkštės dūžta, matyt, jau perėjo prie puodų daužymo ir virtuvinių baldų mėtymo pro langą. Kuo toliau, tuo įdomiau“, – tvirtino jis.

REKLAMA

Opozicinės Socialdemokratų partijos frakcijos narys Algirdas Sysas sakė, kad dar yra užtektinai laiko priimti kitų metų biudžetą, o laisviečiai, anot jo, galėjo nesuprasti, ką daro.

„Jie gal nepastebėjo, ką nuspaudė. Netikiu, kad jie nori sugriauti koaliciją, galbūt yra sąžiningi, gerai išstudijavę statutą ir supranta, kam čia lygioje vietoje klupinėti ir net nugriūti, jeigu galima grįžti į komitetą, sutvarkyti pasiūlymų pasiūlymus, kaip reikia, ir grįžti į salę“, – svarstė socialdemokratas. 

REKLAMA
REKLAMA

Valdančiajai koalicijai priklausančios Laisvės partijos pirmininkė, ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė savo ruožtu sakė, kad šio balsavimo nereikėtų sureikšminti.

„Kviečiu nedaryt toli siekiančių išvadų, klausimas yra procedūrinis, jo nesureikšminu. Diskusijos dėl biudžeto tęsis Seime ir tikiuosi, kad priimsime gerą biudžetą“, – BNS sakė ji.

2024 metų biudžeto projektas iš antradienio darbotvarkės išbrauktas motyvuojant tuo, kad Seimo Biudžeto ir finansų komitetas (BFK), vertindamas parlamentarų, komitetų bei komisijų išvadas, pažeidė Seimo statutą, reikalaujantį, kad komitetas apsvarstytų visus siūlymus.   

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Už biudžeto projekto išbraukimą iš darbotvarkės balsavęs Laisvės partijos narys Tomas Vytautas Raskevičius teigė taip pasielgęs, nes laikosi Seimo statuto, bet tuo pačiu ragino sutarimo dėl biudžeto ieškoti ne tik valdančiojoje daugumoje, bet ir su opozicinėmis frakcijomis.

„Statutas labai aiškiai sako, kad Biudžeto ir finansų komitetas pateikia savo nuomonę dėl Seimo komitetų pateiktų siūlymų biudžetui ir vakar (pirmadienį – BNS) koalicijos seniūnų pasitarime šita problema buvo įvardinta, kad koalicija tokį klausimą kelia“, – antradienį žurnalistams teigė T. V. Raskevičius.

REKLAMA

„Laisvietė“ Ieva Pakarklytė BNS taip pat teigė už pirmojo biudžeto svarstymo stabdymą balsavusi būtent dėl to, kad BFK neapsvarstė kitų komitetų pasiūlymų.  

„Seimo nario darbe vis dėlto reikėtų laikytis Statuto normų, juoba, kad yra daugybė laiko (iki antrojo biudžeto svarstymo – BNS), absoliučiai telpame į visu terminus ir viską tikrai suspėsime. Geriau viską gerai išdiskutuoti“, – sakė parlamentarė.  

REKLAMA

Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Eugenijus Gentvilas teigė esąs tikras, kad biudžetas bus priimtas laiku ir dėl atidėjimo problemų kilti neturėtų, tačiau svarstė, kokius signalus siunčia du valdančiųjų atstovai, nubalsavę už atidėjimą drauge su opozicija.

„Niuansas, kad du Laisvės partijos nariai pabalsavo su opozicija kartu, man tas vyksmas įdomesnis, o tas techninis atidėjimas dėl, vadinkime, neapsižiūrėjimo tai yra vienas dalykas, o kas čia vyks toliau – man tas yra daug įdomiau ir svarbiau“, – Seime žurnalistams sakė politikas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vis dėlto jis teigė besitikintis, kad priimti biudžeto balsų nepritrūks.

„Aš niekaip nesmerkiu šiandieninio jų balsavimo, nes galbūt procedūriškai jie ir teisingai pabalsavo, tai reikštų, kad aš galbūt neteisingai pabalsavau – tiek to, bet svarbu, kas vyks apskritai su biudžetu ir kaip Laisvės partija vertins bendrus įsipareigojimus, koalicinius įsipareigojimus, kurie yra įsipareigojimai ne tik vienų partnerių kitiems, bet ir įsipareigojimai Lietuvos visuomenei“, – kalbėjo E. Gentvilas.

REKLAMA

Didžiausios valdančiosios partijos – Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų – frakcijos seniūnė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė biudžeto projektą iš darbotvarkės siejo su artėjančiais rinkimais.

„Aišku, opozicija nori demonstruoti savo raumenis, tai yra normalu, bet šiek tiek ir keista. Vis dėlto biudžeto svarstymas, tai yra dalykai, susiję su algų kėlimu ir kitomis biudžeto eilutėmis, skirtomis valstybės gyvenimui, man atrodo, svarbus dalykas, kad juos būtų galima mainyti į savo politinio aktualizavimo dalykus“, – BNS sakė politikė.

REKLAMA

Ji svarstė, kad šis žingsnis gali lemti, jog visi pasiūlymai biudžeto projektui bus atmesti.

„Matyt, yra opozicijos pasiūlymas, kad atmestume visus pasiūlymus, o ne duotume dar galimybę Vyriausybei juos iš naujo svarstyti. Opozicijos tokia valia, kad Vyriausybė jau nebeturėtų galimybių ieškoti papildomų lėšų vienoms ar kitoms eilutėms, kam siūlė komitetai, suinteresuotų grupių norus ir kitus dalykus“, – tvirtino R. Morkūnaitė-Mikulėnienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Darbiečių“ siūlymu Seimas antradienį iš plenarinio posėdžio darbotvarkės išbraukė 2024 metų valstybės biudžeto projekto pirmąjį svarstymą. Už tai balsavo 63 Seimo nariai, prieš buvo 53, šeši susilaikė.

Kol kas neaišku, kada klausimas grįš į Seimo salę. 

Biudžeto priėmimas laikomas vienu svarbiausių rudens sesijos darbų, premjerė Ingrida Šimonytė yra sakiusi, kad balsavimas dėl biudžeto priėmimo parodys, ar jos vadovaujama Vyriausybė turi palaikymą Seime.

Tai nuostabu kad pyderai nekenčia pyderlanzbergeitų
Kai žmogus, vietoje antro galo reikalų aukoja valstybės interesus, tai rimta.
Sysas, mano manymu, ruošiasi pereiti pas konservatorius. Ar visa socdemų partija taps konservatpyderliberalsocdemai? Jau labai dažnai sodemai lemiamose akimirkose palaiko konservatoriųs
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų