Premjeras teisinasi, kad kaina atitiko rinkos vertę, o socialdemokratai priduria, kad butas nuvertėjo dėl pasaulinės finansų krizės.
Daugiau apie tai – TV3 žinių reportaže.
Medžiais apaugusiame, apleistame name sostinės Lvivo gatvėje premjeras Gintautas Paluckas turi 49 kvadratinių metrų ploto butą, kurį įsigijo 2012-ųjų pradžioje. Būsimasis premjeras tada butą pirko iš bendrovės „Grafdec Limited“, kuri registruota Kipre.
Būsto pardavimo metu pagrindinė bendrovės akcininkė buvo kita bendrovė „Conmile Holdings“, kuri registruota Bahamų salose. Kokie asmenys valdė šią įmonę, kol kas neaišku.
Tačiau žurnalistinio tyrimo apie G. Palucką autoriams sandorio vertė užminė mįslę: ar tai nėra galima korupcija ir užmaskuotas kyšis, mat 2008-aisiais Kipro bendrovė nusipirko butą Lietuvoje už 107 tūkstančius eurų, o G. Paluckui po beveik ketverių metų pardavė už 16,5 tūkstančio eurų – 90 tūkstančių eurų pigiau?
„Su 90 tūkstančių minusu Kipro bendrovė iš šito sandorio išėjo. Be abejo, galima atsižvelgti į tuo metu buvusią finansų ir nekilnojamojo turto krizę, tikrai kainos krito, bet ar krizė paaiškina visus minus 90 tūkstančių, aš nežinau“, – kalbėjo žurnalistas Šarūnas Černiauskas.
„Ministras pirmininkas iš „ofšorų“ nusipirko butą ir su didžiule nuolaida, kuri gali būti traktuojama įvairiai. Galbūt tai investicija į premjerą, į jo ateities veiklą, kuri gali būti naudinga tiems žmonėms, kurie investavo. Kaip tai vadinasi Lietuvoje? Yra žodis kyšis. Ar ne? Galimai. Atsakymų tai nėra“, – sakė Seimo narys Laurynas Kasčiūnas.
Sprendimus dėl žemės priėmė dirbdamas savivaldybėje
Tyrėjams klausimų kelia ir tai, kad dar iki butą nusiperkant Kipro bendrovei, G. Paluckas, dirbdamas Vilniaus miesto savivaldybėje, priėmė sprendimus dėl žemės, kurioje stovi šis apleistas namas.
Daugiau nei pusė sklypo, ant kurio stovi pastatas, priklauso Lietuvos valstybei. Šią sklypo dalį 2010-ųjų pabaigoje trisdešimčiai metų išsinuomojo ta pati būstą G. Paluckui pardavusi įmonė, kuri jau devynerius metus neegzistuoja ir sostinės savivaldybei nepervedė nė cento.
„Mes tą situaciją, kad būtent ponas Paluckas savo parašu suformavo sklypą, gavom tik trečiadienį vakare iš Vilniaus savivaldybės. Tai man buvo netikėta. Ar tai buvo kažkas planuojama, aš nežinau. Turim situaciją antrą kartą per mėnesį, kai premjero turtas yra susijęs su neaiškios kilmės kapitalu. Aš vis dar esu priverstas kartoti tą frazę“, – kalbėjo Š. Černiauskas.
Premjerui butą pardavusi Kipro įmonė turėjo ir kitų verslo ryšių Lietuvoje.
„Ta įmonė, kurią valdė Kipro įmonė, registruota mano mylimiausiu adresu Vilniuje – Giedraičių 2-7. Tai yra jau legendinis „bomžynas“, kuriame buvo kepamos įmonės ir su Lukašenkos režimu susijusiems žmonėms. Ten tikrai judėjo dideli pinigai. Daug neaiškios kilmės kapitalo veda į tą adresą“, – teigė žurnalistas.
Į klausimus atsakė raštu
Premjeras ketvirtadienį viešai atsakyti į klausimus neišėjo, žurnalistinio tyrimo autoriams anksčiau buvo pateikęs tokį atsakymą raštu:
„Pastatas tuo metu buvo pripažintas netinkamu gyventi, taip pat nebuvo tiekiamos nei šildymo, nei vandens, nei nuotekų šalinimo paslaugos. Patalpos buvo įsigytos kaip investicinio projekto dalis ir, mano įsitikinimu, atitiko rinkos vertę vertinant realią patalpų ir pastato būklę.“
Pasak atsakymų raštu, verslininkai, iš kurių butą pirko G. Paluckas, bandė išpirkti visus pastate esančius butus, pakeisti detalųjį planą, suprojektuoti naują statinį ir projektą parduoti arba įgyvendinti savo jėgomis, tačiau vienam savininkui atsisakius visas šis investicinis planas, kuriame figūruoja ir G. Palucko butas, įstrigo.
Premjeras tik raštu atsakinėja į žurnalistinio tyrimo autorių klausimus ir laikosi pozicijos, kad aiškus istorijų vertinimas bus tada, kai teisėsauga įvertins visus jo praeities verslo ryšius.
„Vyriausybės galva sako, jūs įrodykit. Va, institucijos tiria ir aš ramus. Kol neištirs, tol aš nekomentuosiu. Tai čia ne šiaip paprastas žmogus. Čia yra ministras pirmininkas. Viską bando nuleisti iki baudžiamosios atsakomybės kartelės“, – stebėjosi L. Kasčiūnas.
„Tikrai bandoma suplakti įvairius faktus, įvairius laikotarpius. Pradėkime nuo metų – 2008-ieji, prieš pasaulinę ekonominę krizę. NT kainos buvo aukštumose. Tas muilo burbulas sprogo, daugelis verslų nuėjo žemyn, investicijos nepasiteisino. <...> Čia yra akivaizdus klastojimas pačios situacijos lyginant du skirtingus ekonominius laikotarpius“, – premjerą gynė socialdemokratė Rasa Budbergytė.
„Normalaus proto socdemai supranta – Paluckas meluoja, Paluckas nutyli, Paluckas turi skeletų spintose. Tie skeletai griūva, sako, laikykime spintos duris, kad skeletai neiškristų“, – įsitikinęs liberalas Eugenijus Gentvilas.
„Tie atsakymai kelia abejonių, nes atsakymai nevisiškai atitinka tuos atsakymus, kurie buvo pateikti anksčiau. Premjerui noriu nuoširdžiai palinkėti būti atviram, atsakinėti tiesą ir tik tiesą, nes čia eina kalba apie pasitikėjimą“, – sakė prezidentas Gitanas Nausėda.
Kas tas verslininkas, kuris kartu su G. Palucku bandė praturtėti superkant butus, lieka neaišku.
Straipsnis parengtas pagal TV3 žinių reportažą.
Visas TV3 Žinias žiūrėkite čia:




































































































































































































































tai kad žurnalistai jau rado ... :))) bydlo, gal žinai kiek kainuoja VSD, STT, FNTT "nieko neradimas" ... ? :))))