„Šiandien turime pasirūpinti daugeliu žmonių – tais, kurie neteks pajamų, negali nueiti nusipirkti maisto ir vaistų, galbūt jau neturi darbo, patiria psichologinių sunkumų. Visoms šioms grupėms yra formuojami konkretūs pasiūlymai ir pagalbos formos. Ir numatytas skirti finansinis paketas ir kiti ištekliai“, – žurnalistams antradienį sakė L. Kukuraitis.
Seimui siūloma darbdaviams ekstremalios situacijos ar karantino metu paskelbusiems prastovą ir jos metu išlaikantiems darbo vietas, mokėti 70 proc. atlyginimo dydžio subsidijas darbuotojų darbo užmokesčiui, bet ne daugiau kaip 1,5 minimaliosios mėnesinės algos (MMA) arba 910,5 euro iki mokesčių (656 eurus „į rankas“).
Kviečiame stebėti tiesioginę transliaciją:
Tokia išmoka būtų skiriama, jeigu darbdavys sutiktų ir pats mokėti 30 proc. darbuotojo algos dydžio priedą. Tada jie darbuotojų darbo vietas turėtų išlaikyti bent šešis mėnesius.
„Naujas formatas – subsidija, kuri būtų mokama už prastovą, jeigu darbdaviai skelbtų prastovas. Valstybės pagalba galėtų siekti 90 proc. prastovos dydžio, bet iki minimalaus mėnesinio atlyginimo (MMA), arba 70 proc. prastovos dydžio, bet iki 1,5 MMA, tam, kad paskatintume darbdavius mokėti didesnes prastovas negu MMA, kad jie pridėtų“, – sakė socialinės apsaugos ir darbo ministras.
Taip pat savarankiškai dirbantiems asmenims, kurie karantino metu neteko pajamų, ketinama skirti 257 eurų vienkartines išmokas.
„Tą fiksuoto dydžio išmoką gautų tie, kurie nedirba pagal darbo sutartį bei vykdė veiklą bent tris mėnesius per paskutinius trejus metus, ir nebuvo išregistruoti iki tos dienos, kai valstybė paskelbė karantiną. Išmoka pasinaudoti galės ir nuo socialinio draudimo įmokų atleisti asmenys – pensininkai, neįgalieji, pirmą kartą pradėję veiklą asmenys“, – sakė L. Kukuraitis.