Kovojanti Ukraina vis skundžiasi Vakarų sąjungininkų paramos stoka, tuo metu didžiausia parama iš Jungtinių Amerikos Valstijų stringa Atstovų Rūmuose, neduota žadėta parama. Ar tikėtina, kad ji gali būti nesuteikiama iki Prezidento rinkimų?
Kuo arčiau rinkimų data, tai yra lapkričio mėnuo, tuo tikimybė susitarti mažėja, nes partijų noras konkuruoti viena su kita tik auga. Laikas nėra Ukrainos sąjungininkas, matėme jau ne vieną savaitę, kai buvo atsargaus optimizmo, kad galbūt pavyks pasiekti proveržį Senate, bet Atstovų Rūmuose proveržis neatrodo pats realistiškiausias.
Tokiu atveju Ukrainos ginkluotėje atsiranda didžiulė spraga, ką tai gali lemti karo frontuose?
Spragos yra didelės, jau dabar ukrainiečiai sako, kad rusai turi tris kartus daugiau artilerijos sviedinių, kuriuos gali panaudoti kasdien. Europos Sąjungai, atrodo, iki galo užkamšyti tų spragų nepavyksta. Iš pažado suteikti Ukrainai vieną milijoną artilerijos sviedinių iki kovo mėnesio, ko gero, pavyks realizuoti tik apie du trečdalius. Tai yra ne tie skaičiai, kurie galėtų kompensuoti Jungtinių Amerikos Valstijų teikiamą karinę pagalbą. Europos Sąjungos parama gali būti svarbi ekonomine prasme.
Jei rinkimus laimėtų Donaldas Trumpas, ką tai reikštų Ukrainai?
Nežinome, ką turi omeny, kai sako, kad karą galėtų išspręsti per 24 valandas. Ko gero, nėra tas scenarijus, kurį galime įsivaizduoti realizuojamą praktiškai. Nerimo tikrai yra, bet esminė Trumpo tezė ir politinė linija yra nenuspėjamumas, prognozuoti, ką jis darytų, yra labai sunku. Ukraina tikrai yra šalutinė tema Jungtinėse Amerikos Valstijose, ją kartais respublikonai bando išnaudoti, kaip priemonę Bidenui kritikuoti.
Visą pokalbį pamatykite vaizdo įraše straipsnio pradžioje.
Kaip ir kam Europoje kersys Trump'as kai bus isrinktas prezidentu.