Britų žvalgybos vadovas nepateikė jokių detalių savo teiginiui pagrįsti, palikdamas įspūdį, kad tai psichologinio karo dalis, kai sakoma „mes žinome, kad Kremliuje viskas blogai“.
Bet tai nebuvo ir pavienis komentaras – prieš tai panašiai pasisakė JAV pareigūnai, o tai rodo, kad komunikacija buvo koordinuojama. „Turime informacijos, kad V. Putinas jautėsi suklaidintas Rusijos kariuomenės“, - sakė vienas JAV atstovas, teigdamas, kad Rusijos lyderis iš pradžių nežinojo, jog kare naudojami šauktiniai.
Atsižvelgiant į tai, kad Rusijai nepavyko pasiekti greitos pergalės prieš Ukrainą, tokios išvados vargu, ar stebina.
J. Flemingo pastabomis siekiama priminti, kaip Rusijos prezidentas viešai elgėsi su užsienio žvalgybos agentūros SVR vadovu Sergejumi Naryškinu, kai buvo svarstoma dėl separatistų respublikų nepriklausomybės pripažinimo dar prieš prasidedant karui.
„Kalbėk paprastai“, – šypsojosi V. Putinas, kai S. Naryškinas sunkiai rinko žodžius, atsakinėdamas Rusijos vadovui. Gali būti, kad V. Putinas mėgavosi baimės jausena, sklindančia iš jo pavaldinio.
Britų žvalgybos agentūros GCHQ atstovai paprastai nenoriai atskleidžia detales net ir tada, kai situacija yra palanki, bet tvirtina, kad Kremliaus tyrimai vykdomi ne veltui. Tačiau šiuo atveju sunku išvengti įspūdžio, kad tokie pareiškimai išsakomi pripagandiniais tikslais, ypač, kai jie įterpiami į šnipų vado kalbą ir žiniasklaida neišvengiamai ant jų užsikabina.
J. Flemingo kalboje taip pat buvo dar vienas nepatvirtintas pareiškimas, kad Rusijos pajėgos „netyčia numuša savo lėktuvus“. Kadangi buvo kalbama apie daugiau nei vieną orlaivį, manytina, kad šiuo pareiškimu galėjo būti siekta parodyti Kremliui, ką mato Vakarai.
Buvę britų vyriausybės atstovai nesutaria, ar išmintinga žvalgybos vadams skelbti tokius pareiškimus. „Mano nuomone, J. Flemingas turėtų kalbėti tik žvalgybos informacijos pagrindu, nes kitaip jis rizikuoja neteisingai informuoti Vakarus“, - sakė vienas buvęs žvalgybos bendruomenės atstovas, prašęs likti neįvardintu.
Tačiau buvęs patarėjas nacionalinio saugumo klausimais lordas Rickettsas pareiškė, kad akivaizdu, jog V. Putinas tapo „izoliuotas ir netoleruoja kritikos“. Pasak jo, tai yra „prieš konfliktą galiojusi praktika, kai vidinis žvalgybos vertinimas yra pateikiamas viešai neatskleidžiant šaltinių“.
Tikra tiesa, kad prieš karą išsakytos Vakarų žvalgybos prognozės pasitvirtino. Vakarų žvalgyba prognozavo, kad Rusija V. Putino nurodymu įsiverš į Ukrainą ir bandys iškovoti greitą pergalę apsupdama Kyjivą ir kitus didžiuosius miestus. Tik dauguma manė, kad atakuotojai veiks sėkmingiau.
Tačiau atrodo, kad dabar J. Flemingas, siekia suasmeninti V. Putino atsakomybę už karą. „Vis labiau atrodo, kad V. Putinas visiškai neteisingai įvertino situaciją“, - sakė šnipų vadas. Gana akivaizdus komentaras, bet, matyt, nelabai diplomatiškas, turint omenyje, kad beveik visuose paliaubų ir taikos susitarime neabejotinai teks dalyvauti Rusijos lyderiui.
Taip pat egzistuoja rizika, kad Vakarai per daug tikės Rusijos susiskaldymu ir patiriamais sunkumais.