Seimo narys, konservatorius Audrius Petrošius kompiuteryje rodo anoniminį skundą, kurį jam parašė uostamiesčio savivaldybės darbuotojai. Valdininkai skundžiasi, esą po rinkimų atėjus naujam merui bei jo pavaduotojams valdininkai darbe patiria nuolatinį mobingą.
„Yra patiriamas terorizavimas, mobingas, nemalonus bendravimas, kiršinimas iš vadovų, vicemerų pusės. Konkrečiai ne kartą įvardinta pačiame skunde ir konkreti asmenybė. Tie dalykai atsispindi ir pačiose istorijose – įstaigoje tvyro įtampa, baimė“, – sakė Seimo narys Audrius Petrošius.
Anot Seimo nario, valdininkai skundžiasi, esą valdžia jiems pagrasino, kad jei kam nors skųsis, neteks darbo ne tik savivaldybėje, o ir apskritai Klaipėdoje.
„Labai gaila, kad viskas lieka tame konfidencialumo lygmenyje, žmonės bijo. Natūralu, kad bijo – tai yra jų darbo vietos, matyt, visi turi vaikų, artimųjų, paskolas ir kitus dalykus. Bet vis tik norisi paraginti žmones netylėti tam tikrais momentais“, – ragina netylėti Seimo narys Audrius Petrošius.
Apie naujosios valdžios vykdomą mobingą iš valdininkų sako girdėjęs ir Klaipėdos tarybos narys, liberalas Saulius Liekis.
„Esmė yra ne ką pasakai, o kaip pasakai. Esmė, kaip yra bendraujama su žmonėmis ir kaip siekiama tam tikrų sprendimų, tam tikrų darbo metodų. Ar tai yra demokratiniai darbo principai, diskutuojama, ar yra ateinama ir pasakoma. Tai yra tam tikra kultūra“, – tvirtino Tarybos narys Saulius Liekis.
Vaitkus: „Reikėjo kolektyvui persiorientuoti“
Vis tik, naujasis Klaipėdos meras Arvydas Vaitkus bet kokius kaltinimus mobingu atmeta. Meras teigia, kad naujoji valdžia tiesiog privertė valdininkus dirbti, o tai daug kam nepatiko. Ypač tiems, kurie prie ankstesnės valdžios buvo įpratę net pasibaigus COVID-19 pandemijai dirbti iš namų.
„Praeitų metų balandžio 20 dieną atėjus į savivaldybės administraciją čia buvo trys žmonės – sargas, sekretorė ir valytoja. Tai visa pradžia buvo tokia ir be abejonės jau tuo metu, kada mes atšaukėm nuotolinį darbą, sukvietėm žmones į administracijos pastatą. Reikėjo kolektyvui persiorientuoti“, – teigė Klaipėdos meras Arvydas Vaitkus.
Anot mero, dalis kolektyvo persiorientuoti sugebėjo. Tačiau tie, kurie buvo įpratę dirbti minimaliai, ir pakėlė vajų kaltindami jo komandą vykdant mobingą.
„Aš tikrai labai, labai džiaugiuosi, dėkoju kolektyvui, kuris perprato naujus uždavinius, rodiklius, tikrai didžioji dauguma žmonių įsijungė su savo kūrybinėmis galiomis, patarimais, kaip reikėtų gal būt net ir gerai parengtą sprendimą dar labiau pašlifuoti ir padaryti tai, ko Klaipėdos žmonės laukia“, – tvirtino Klaipėdos meras Arvydas Vaitkus.
Klaipėdiečių nuomonės skiriasi
Na, o klaipėdiečiai šią situacija vertina skirtingai. Vieni pritaria, kad meras ir jo komanda stengiasi pakeisti iki šiol neva tvyrojusią stagnaciją, kiti gi mano, kad nereikia pamiršti, jog valdininkai taip pat žmonės:
„Iš tikrųjų, gal miestui reikia pokyčių, o kai pokyčiai, gal žmonės kažkiek tai žmonės priešinasi, tame tarpe galbūt ir darbuotojai. Tai aš sakyčiau duokim šansą merui.“
„Tas naujas meras, nauja valdžia mus į Rusiją nori nukreipti.“
„Kadangi žmonės turi dirbti savo darbus, netinginiauti ir vadovai turi liepti jiems daryti tai, ką jie turi, ir, aišku, nuo to priklauso visi galutiniai rezultatai.“
„Aišku, reikia ir į tą žmonių gerovę atsižvelgti, tai aš manau, kad vis tiek turėtume rasti tą bendrą kompromisą, kad tiek vienai, tiek kitai pusei būtų geros sąlygos sudarytos.“
Seimo narys Petrošius kreipėsi ir į Valstybinę darbo inspekciją. Šie valdininkams pateikė anoniminę apklausą, kurioje sudalyvavo šiek tiek daugiau nei pusė jų. 66 procentai nurodė, kad savivaldybėje patiria stresą, įtampą ir vadovų psichologinį smurtą. Darbo inspekcija miesto vadovams nurodė tokią situaciją pakeisti.
Daugiau apie tai – vaizdo įraše straipsnio pradžioje.