Pirmieji parlamento rinkimai nuo socialdemokratų atskilusiai Lietuvos socialdemokratų darbo partijai (LSDDP) buvo nesėkmingi – partija neįveikė rinkimų barjero, o jos lyderiai patyrė pralaimėjimą vienmandatėse apygardose.
LSDDP pirmininkas G. Kirkilas į Seimą buvo renkamas nuo 1992 metų be pertraukų. Visuomet jis parlamento nariu tapdavo pagal partijos sąrašą.
Šįkart Fabijoniškių vienmandatėje kandidatavęs politikas į antrą rinkimų turą nepateko.
Septintą kadenciją Seime baigia ir I. Šiaulienė. Šiemet ji dėl parlamentarės mandato varžėsi Klaipėdos Baltijos rinkimų apygardoje ir liko devinta tarp dvylikos kandidatų.
Nuo 1992-ųjų su pertrauka 2008–2012 metais Seimo nariu renkamam J. Bernatoniui taip pat nepavyko užsitikrinti septintosios kadencijos. Vilniuje Justiniškių-Viršuliškių apygardoje jis liko toli nuo patekimo į antrąjį turą.
Seime nebeliks ir kito senbuvio – Rimanto Jono Dagio. Jo šiemet įkurta Krikščionių sąjunga nesurinko nė 1 proc. balsų, o pats R. J. Dagys, pirminiais duomenimis, neiškovojo teisės varžytis dėl Seimo nario mandato antrajame ture Šilainių apygardoje.
Po keturių kadencijų parlamentą paliks ir buvusi „tvarkietė“ Ona Valiukevičiūtė, šįkart kandidatavusi su LSDDP.
Seime taip pat nebebus Centro partijos-Tautininkų vadovo Naglio Puteikio, parlamentaro mandatą iš viso turėjusio keturias kadencijas.
Naujas parlamentas į pirmą posėdį turėtų rinktis lapkričio viduryje.
Jie liko už brūkšnio: partijos, kurios nepateko daugiamandatėje
Seimo rinkimų pirmajame ture dėl mandatų daugiamandatėje apygardoje iš viso kovojo 17 partijų ir koalicijų. Pirmadienio ryto duomenimis, į Seimą patenka 5 partijos, kiti lieka už brūkšnio. Iš viso daugiamandatėje bus paskirstyta 70 vietų Seime.
Į Seimą patenka:
Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai (22 mandatai);
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (16 mandatų);
Darbo partija (9 mandatai);
Lietuvos socialdemokratų partija (9 mandatai);
Laisvės partija (8 mandatai);
Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis (6 mandatai).
Į Seimą iš daugiamandatės apygardos nepatenka:
Lietuvos socialdemokratų darbo partija, Centro partija - tautininkai, Nacionalinis susivienijimas, partija „Laisvė ir teisingumas“, Lietuvos žaliųjų partija, „Drąsos kelias“ politinė partija, partija LIETUVA – VISŲ, Krikščionių sąjunga, KARTŲ SOLIDARUMO SĄJUNGA - SANTALKA LIETUVAI, Lietuvos liaudies partija.