Taip pat pareigūnai perspėjo, kad po to, kai šalies vyriausybė praėjusią savaitę staiga atsisakė „nulinio COVIDo“ politikos, Pekine ėmė sparčiai daugėti užsikrėtimo atvejų.
Po beveik trejus metus trukusių Kinijos bandymų išnaikinti virusą masinis testavimas ir karantinas staiga baigėsi bei atitinkamai sumažėjo oficialiai užregistruotų užsikrėtimo atvejų, kurie dar praėjusį mėnesį siekė rekordines aukštumas.
Šiuo metu didžiojoje Kinijos dalyje nebereikalaujama atlikti privalomo COVID-19 testo.
Kinijos Nacionalinė sveikatos komisija (NHC) trečiadienį pripažino, kad susirgimų skaičiai nebeatitinka tikrovės.
„Daugelis besimptomių žmonių nebedalyvauja atliekant nukleino rūgščių tyrimus, todėl neįmanoma tiksliai nustatyti tikrojo besimptomių užsikrėtusiųjų skaičiaus“, – teigiama NHC išplatintame pranešime.
Šis pareiškimas buvo paskelbtas po to, kai šalies vicepremjerė Sun Chunlan pareiškė, kad naujų infekcijų Pekine „sparčiai daugėja“.
Tačiau ekspertai nuogąstauja, kad Kinija susiduria su padidėjusiu COVID-19 susirgimų skaičiumi, nes milijonai pažeidžiamų vyresnio amžiaus žmonių vis dar nėra visiškai paskiepyti, o taip pat nepakankamai finansuojamoms ligoninėms trūksta išteklių susidoroti su tikėtina užsikrėtusiųjų banga.
Kinijos sostinėje trečiadienį prie vienos iš karščiavimo klinikų durų išsirikiavo maždaug 50 žmonių eilė, o keli gyventojai naujienų agentūrai AFP pasakojo, kad šiuo metu serga COVID-19.
„Iš esmės, jei stovime čia eilėje, visi esame užkrėsti. Jei nebūtume užsikrėtę, čia neateitume“, – AFP teigė vienas eilėje laukiantis asmuo.
„Esu čia su pagyvenusiu savo šeimos nariu, jis karščiuoja jau beveik 10 dienų iš eilės, todėl atvykome jo patikrinti“, – pridūrė kitas eilėje stovėjęs žmogus.