Daugiau apie tai – TV3 žinių reportaže.
Improvizuotame ringe „susikovė“ geriausias Lietuvos boksininkas Eimantas Stanionis ir Nacionalinio Kauno dramos teatro vadovas Egidijus Stancikas.
Taip Lietuvos sporto universitetas aktorius ir teatro darbuotojus supažindino su įvairiausiomis sporto šakomis – golfu, plaukimu, dziudo, fechtavimu, o šį kartą boksu.
„Labai norėjosi parodyti judesių, sporto šakų įvairovę ir labai tikėjomės, kad po to ne tik tai panaudos savo tiesioginiame darbe, bet ir „užsikabins“ už kažkurios sporto šakos ir norės ją lankyti, kultivuoti, ją sportuoti“, – kalbėjo Lietuvos sporto universiteto rektorė Diana Rėklaitienė.
Randa daug panašumų
Sporte ir scenoje – daug panašumų. Spektaklio sėkmė ir sportinės aukštumos – ilgo ir nuoseklaus darbo rezultatas.
„Čia mes prisiliesdami prie tų sporto šakų, kurios reikalauja ypatingo kasdienio, nuoseklaus darbo, suvokiame, kaip ir mums repeticijose reikia ilgo šlifavimo, kol išeiname į sceną. Tai taip ir fizinėje parengtyje reikia šlifavimo“, – kalbėjo Nacionalinio Kauno dramos teatro vadovas Egidijus Stancikas.
Tad bokso salėje pirmiausia intensyvus apšilimas, o po to sportiniai elementai ir profesionalų pamokymai.
„Keista, kai visi ateina ir galvoja, kad lūš nosis ar bus kontaktas. Niekada bokse pirmoje treniruotėje to nebūna. Mes padarome tą treniruotę, kad ji būtų smagi, kad žmogus išsikrautų ir suprastų kažkokius pradmenis“, – teigė boksininkas Eimantas Stanionis.
Sportininkai ir jų treneriai sako, kad boksas – ne tik taiklūs smūgiai.
„Boksas tai tokia sporto šaka, kur viskas lavinasi – greitis, koordinacija, jėga, ištvermė, psichologiniai dalykai. Jie lengvai persikelia į pačių aktorių veiklą. Jiems reikia būti greitiems, greit mąstyti ir visokius pratimus daryti“, – kalbėjo Lietuvos bokso rinktinės treneris Vidas Bružas.
Aktoriai patiria ir traumų
Aktoriai atvirauja, kad scenoje tenka virsti sunkumų kilnotojais, cirko artistais, akrobatais ar nuolat strakaliojančiais vaikais.
„Vaidinau labai aktyvų berniuką, kuris daug stovi ant rankų, daro daug kūlversčių, verčiasi, ritasi per galvą, daug bėgioja“, – pasakojo aktorius Robertas Petraitis.
„Reikia pakelti kažką sunkesnio, reikia prabėgti greitai, kažką atnešti – yra visokių vaidmenų. Vaikiškuose spektakliuose reikia labai daug ištvermės. Pavyzdžiui, kokio šuns vaidmenyje tu nesustodamas bėgi“, – antrino aktorius Ridas Žirgulis.
Puiki fizinė forma aktoriams itin svarbi, mat kartais vienas neteisingas kryptelėjimas ar pervertintos jėgos ir pasekmės skaudžios – sudėtinga trauma.
„Režisieriaus toks sprendimas buvo, kad aš ant savęs atnešdavau atvykusius personažus – lyg maišus bulvių juos ant savo kupros atnešu ir scenoje palieku. Gal aš per mažai savo čiurnas treniruodavau, nes raiščius nusitraukiau per premjerą“, – pasakojo aktorius Tomas Erbrėderis.
Tokios treniruotės, pasak aktorių, praverčia ir vaidinant specifines sportines scenas, kad atliktum kuo tikslesnius judesius.
Straipsnis parengtas pagal TV3 žinių reportažą.
Visas TV3 Žinias žiūrėkite čia:

































































































































































































































