Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetą pasiekė žinios, kad vadas tarnybiniu automobiliu naudojosi kaip savu. Tačiau kai kurie politikai stebisi, kodėl pradėjus tyrimus Karo medicinos tarnybos vadas liko poste, o Karinės žvalgybos vadą Elegijų Paulavičių ministrė Dovilė Šakalienė, gavusi skundus dėl jo, perkėlė į rezervą.
Daugiau apie tai – TV3 žinių reportaže.
Ką tik žvalgybos vadą Elegijų Paulavičių į rezervą dėl tyrimo pasiuntusi Krašto apsaugos ministrė Dovilė Šakalienė dabar ėmėsi Karo medicinos tarnybos vado Valdo Meškausko.
Į prašymus pakomentuoti, kuo jis nusikalto, ministrė nereagavo, o Krašto apsaugos ministerija atsiuntė paaiškinimą raštu:
„Krašto apsaugos ministerija pradėjo tarnybinį patikrinimą dėl dr. Jono Basanavičiaus Karo medicinos tarnybos vado plk. ltn. Valdo Meškausko veikos gavusi pranešimą apie plk. ltn. Valdo Meškausko galimai padarytą drausmės pažeidimą. Siekiant išvengti išankstinio situacijos vertinimo, informacija apie tyrimo rezultatus bus suteikta surinkus visą tyrimui reikšmingą informaciją ir parengus tarnybinio patikrinimo išvadą.“
Tyrimas NSGK – naujiena
Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetui (NSGK) tyrimas dėl Karo medicinos tarnybos vado – taip pat naujiena.
„Šis naujas įvykis, apie kurį vėl nieko nežinom, nors išties vadovas vėl pakankamai svarbaus padalinio, nuo kurio labai daug kas priklauso, mums vėl jokių žinių“, – sakė NSGK narys Dainius Gaižauskas.
„Dėl karo medicinos tarnybos vado, mūsų žiniomis, nebuvo pateikta informacija mums tiesiogiai. Iš savų šaltinių susižinome, kad tai yra dėl panaudojimo valstybinio automobilio savais tikslais, tikrai kariuomenė turi teisę tirti tokius atvejus“, – teigė NSGK pirmininkas Giedrimas Jeglinskas.
Kai kurie politikai informacijos, kad Valdas Meškauskas galėjo tarnybiniu automobiliu važinėtis asmeniniais reikalais, nesureikšmina.
„Gal kažkur pasivažinėjo. Čia toks žinai, velnias, paskundė kažkas, turbūt taip. Nereikia važinėti, faktas, paimi, atsiprašai, kompensuoji, daugiau taip nedarai“, – sakė NSGK narys Laurynas Kasčiūnas.
„Jeigu kariškis važiuoja su tuo tarnybiniu automobiliu, jeigu pakeliui paveža vaiką į mokyklą ar į darželį, tai ar čia didelis jau nusižengimas? Kažkas parašo skundą dėl tokio atvejo ir kaip tokiu atveju – bausti, nebausti?“ – kolegai antrino Arvydas Pocius.
Komiteto pirmininkui Karo medicinos tarnybos vado galimi pasivažinėjimai savo reikalais neatrodo nekaltas dalykas.
„Kai vadovai nesilaiko, ar kažkokiu būdu lenkia taisykles, ar laužo jas, ar visiškai nesilaiko tų taisyklių, tai sukuria labai blogą precedentą, mažina karių moralę. Tai galiausiai mažina kariuomenės patrauklumą“, – sakė G. Jeglinskas.
Kai kuriems politikams dar labiau rūpi, kas slypi po vienas po kito kylančių skandalų krašto apsaugos sistemoje. Ką tik Karinės žvalgybos vadą Elegijų Paulavičių krašto apsaugos ministrė perkėlė į rezervą, aiškina, kad pradėjo tyrimą, gavusi dėl jo skundus. O Karo medicinos tarnybos vado pradėjusi tyrimą nenušalino.
„Tikrai labai keistai atrodo situacija, nes vienu atveju yra netgi vertinimas kaip drausminis pažeidimas, jeigu kalbame apie tarnybinio automobilio naudojimą. Pulkininko Paulavičiaus atveju yra visiškai kitokia situacija – tai skundai, kurie net nėra registruoti, neaišku, nei kas juos parašė. Šitoje vietoje akivaizdu, kad yra dvigubi standartai“, – kalbėjo L. Kasčiūnas.
Su Karo medicinos tarnybos vadu susisiekti nepavyko – jis iki liepos pabaigos išėjo atostogų.
Straipsnis parengtas pagal TV3 žinių reportažą.
Visas TV3 Žinias žiūrėkite čia:





































































































































































































































