Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto prodekanas profesorius Vytautas Kasiulevičius savo socialinio tinklo paskyroje retoriškai klausia, kodėl Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) iki šiol nesureagavo į pasikeitusias rekomendacijas.
„SAM ir Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro COVID-19 atvejo apibrėžimai skiriasi jau visą savaitę.
Kiek SAM reikia LAIKO, kad nuo kovo 2 dienos (Europa tą dieną atnaujino apibrėžimą) atsižvelgti ir pataisyti taip, kaip liepia Europos rekomendacijos?
Tirti dėl COVID-19 atliekant PGR reikia ne tik kontaktus ar Italijoje buvusius, bet ir VISUS sunkia ūmia kvėpavimo takų infekcija sergančius, kuriems nenustatyta kita aiški tokios būklės priežastis !!!
Ar visada tam, kad Lietuvoje kas nors būtų pataisyta reikia kreiptis į žiniasklaidą? Nieko nesutaupysite. Žmonės svarbiausia", – rašė profesorius „Facebook“ paskyroje.
Pagal dabartinius SAM nurodymus, įtariamu atveju laikomas toks atvejis, kai žmogui pasireiškia ūmi kvėpavimo takų infekcija, t. y., jaučiamas bent vienas iš šių simptomų: kosulys, karščiavimas, apsunkintas kvėpavimas, ir 14 dienų laikotarpiu iki simptomų pradžios atitinka bent vieną iš šių epidemiologinių kriterijų: arba žmogus turėjo artimą sąlytį su patvirtintu ar tikėtinu COVID-19 atveju, arba keliavo į Kiniją, Šiaurės Italiją, Honkongą, Iraną, Japoniją, Pietų Korėją ir Singapūrą, arba dirbo aplinkoje, kurioje buvo gydomi asmenys, sergantys COVID-19.
***
Čaplinskas: koronavirusas pavojingesnis vyresnio amžiaus žmonėms: