Apie tai jis rašo socialiniame tinkle „Facebook.
„Rusijos sprendimas Baltarusijoje dislokuoti taktinį branduolinį ginklą privalo sulaukti rimto ir vieningo NATO bei Europos Sąjungos atsako. Tai yra desperatiškas Kremliaus žingsnis, bet jis yra branduolinio šantažo dalis, todėl pasakymai, kad jis nieko nekeičia regiono saugume būtų lengvabūdiškas bei neatsakingas.
Atsakas tam yra tik vienas: karinių pajėgumų Lietuvoje bei Baltijos valstybėse ženklus stiprinimas. Taip pat ir sankcijos, tačiau tik sankcijų šiuo atveju nepakanka. Priešiškas Rusijos žingsnis daromas NATO viršūnių susitikimo Vilniuje išvakarėse, tuo pačiu aišku ir kas turi duoti vieningą atsaką. Rusija supranta tik jėgą, nuolaidas supranta kaip kvietimą agresijai“, – sako politikas.
L. Kasčiūnas teigia, kad už tokį elgesį sumokės ir Baltaurisja
„Baltarusijos režimas turi suprasti, kad jis galutinai laidoja savo bet kokią autonomiją bei dar kartą spjauna savo piliečiams į akis pažeisdamas šalies konstituciją, tarptautinius įsipareigojimus būti valstybe be branduolinių ginklų bei baltarusių griežtai antibranduolinius įsitikinimus. Ar baltarusiai ir toliau tylės?
Rusija nusispjovė ir į tik ką kartu su Kinijos Liaudies Respublika bendrai paskelbtą dviejų lyderių pareiškimą apie nedislokavimą branduolinių ginklų užsienio valstybėse. Kremlius žemina ir savo artimiausią sąjungininkę.
Lietuva šantažui nepasiduos ir tik stiklinis savo gynybinius pajėgumus“, – sako L. Kasčiūnas.
Anušauskas: žinia apie branduolinio ginklo dislokavimą Baltarusijoje siekiama įbauginti
Pranešdamas apie branduolinio ginklo dislokavimą Baltarusijoje Rusijos prezidentas siekia įbauginti Ukrainą remiančias šalis, teigia Lietuvos krašto apsaugos ministras.
„Rusija imasi naujų žingsnių mėgindama sukelti Vakaruose dalies politikų nepasitenkinimą parama Ukrainai arba įbauginti Ukrainą remiančias šalis. Prie tokio žingsnio priskirtinas Putino pareiškimas apie branduolinio ginklo dislokavimą Baltarusijoje iki šių metų liepos mėnesio“, – savo „Facebook“ paskyroje sekmadienį parašė Arvydas Anušauskas.
Jo teigimu, dėl šių Rusijos planų nereikėtų kaip nors išskirtinai reaguoti.
„Blaškytis dėl to, šaukiant „o kas dabar bus“, – neverta. NATO šalies gynyba nuo branduolinio ginklo grėsmės garantuota, nepriklausomai nuo to, ar ta ginkluotė dislokuota į vakarus nuo mūsų sienų (Kaliningrado sr.), ar į rytus (Baltarusijoje), ar šiaurėje (Leningrado sr.)“, – tvirtino ministras.
Jis atkreipė dėmesį, kad ir JAV šį Vladimiro Putino žingsnį vertina nuosaikiai – „jokių savo branduolinio atgrasymo planų nesiruošia keisti“.
Rusijos prezidentas V. Putinas šeštadienį pareiškė, kad kaimyninėje Baltarusijoje dislokuos taktinius branduolinius ginklus. Anot jo, šiuo atveju Rusija elgiasi taip pat kaip JAV, savo taktinius branduolinius ginklus laikanti sąjungininkų teritorijoje.