Dėl to pirmadienį apsispręs Vyriausybė. Tačiau panaikinus karantiną šalyje vis tiek išliks ekstremalioji situacija. Planuojama, kad tarp ekstremaliosios situacijos valdymo priemonių bus išlaikyti ūkinės ir viešojo administravimo, paslaugų, švietimo paslaugų ir kitų veiklų ribojimai.
Verslas ir pramogos
Numatoma, kad laisvalaikio, sporto įrenginių eksploatavimo, sporto klubų, kūno rengybos centrų, pramogų, poilsio, baseinų, pirčių, diskotekų, šokių salių paslaugos ir kitos paslaugos, teikiamos kontaktiniu būdu. Tačiau būtina laikytis asmens srautų valdymo, saugaus atstumo ir higienos reikalavimų.
Tas pats galioja barams, kavinėms, naktiniams klubams ir kitoms viešojo maitinimo įstaigoms, kultūros įstaigoms, bibliotekoms, muziejams, parkams, galerijoms ir kt.
Kino teatrai, komerciniai ir nekomerciniai kultūros, pramogų, sporto renginiai, šventės, mugės, festivaliai privalės užtikrinti bilietų platinimą elektroniniu būdu. Renginius bus galima stebėti tik iš sėdimų vietų, iš jų galės būti užpildyta ne daugiau nei 75 proc. visų vietų.
Atvirose erdvėse organizuojamuose renginiuose žiūrovai ar dalyviai renginį stebi tik iš sėdimų vietų.
Uždarose ir atvirose erdvėse organizuojamuose renginiuose, kuriuose žiūrovai ar dalyviai renginį stebi ne tik iš sėdimų vietų, dalyvių skaičius neribojamas, tačiau juose gali dalyvauti tik asmenys, atitinkantys numatytus kriterijus:
- Praeina savaitė po antrojo „Pfizer“ ar „Moderna“ vakcinos skiepo;
- Praeina dvi savaitės po „Johnson & Johnson“ vakcinos;
- Praiena keturios savaitės po pirmosios „AstraZeneca“ vakcinos dozės (praėjus ne daugiau nei 13 savaičių po pirmosios „AstraZeneca“ vakcinos dozės asmuo privalo gauti antrąją dozę);
- Po antrosios „AstraZeneca“ vakcinos dozės;
- Persirgus COVID-19, kai diagnozė buvo patvirtinta PGR tyrimu arba antigeno testu. Nuo neigiamo tyrimo rezultato turi būti praėję ne daugiau kaip 210 dienų;
- Turint ne anksčiau nei prieš 72 val.prieš atliktą COVID-19 tyrimą su neigiamu rezultatu;
- praėjus dviem savaitėms nuo bet kurios iš minėtų vakcinų vienos dozės suleidimo asmeniui, kuris persirgo COVID-19 ir diagnozė jam buvo patvirtinta remiantis teigiamu SARS-CoV-2 PGR tyrimo rezultatu;
- Asmuo yra jaunesnis nei 16 metų amžiaus.
Švietimas
Ikimokyklinis, priešmokyklinis, pradinis, pagrindinis, vidurinis ugdymas, profesinis mokymas ir aukštojo mokslo studijos, neformalusis suaugusiųjų švietimas bei švietimo pagalba vykdomi užtikrinant valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo nustatytas asmenų srautų valdymo, saugaus atstumo laikymosi ir kitas būtinas visuomenės sveikatos saugos, higienos, asmenų aprūpinimo būtinosiomis asmeninėmis apsaugos priemonėmis sąlygas.
Tas pats galioja ir neformaliajam vaikų švietimui. Užsiėmimuose uždarose erdvėse vienu metu ir vaikų stovyklose vienoje grupėje gali dalyvauti ne daugiau kaip 30 vaikų, išskyrus atvejį, kai vaikų stovykloje dalyvauja tik vaikai ir darbuotojai, turintys imunitetą ar neigiamą COVID-19 testą.
Galimybių pasas išliks
Nutarimo projekte taip pat nustatoma, kad Galimybių pasas bus ir toliau naudojamas dideliuose renginiuose, kuriuose žiūrovai ar dalyviai renginį stebi ne tik iš sėdimų vietų (festivaliuose, masiniuose susibūrimuose, koncertuose, kt., nes epidemiologinė grėsmė šiuose renginiuose išlieka didelė), taip pat teikiant švietimo ir asmens sveikatos priežiūros paslaugas.
Antrą kartą karantinas Lietuvoje buvo paskelbtas lapkričio 7 d.