Skaidrumo gynėjai kritikuoja tokį sprendimą dėl gynybos biudžeto analizės ir sako, kad bent iš dalies ji turi būti pasiekiama, kaip ir žadėta prieš auditą.
Šią ataskaitą vertins Seimo Audito komitetas, bet dalis parlamentarų su audito išvada taip pat negalės susipažinti, jeigu neturės leidimo dirbti su slapta informacija.
Valstybės kontrolieriaus Mindaugo Macijausko teigimu, audito metu gynybos srityje nenustatyta lėšų švaistymo ar neteisėto jų panaudojimo atvejų.
„Noriu patikinti, kad nėra nieko tokio, kas keltų kokių nors įtarimų, nes priešingu atveju Valstybės kontrolė turi pareigą, nustačius tam tikrus lėšų švaistymo ar neteisėto jų panaudojimo atvejus, atiduoti šią informaciją prokuratūrai, bet vertinimo atveju tokių dalykų nebuvo“, – teigė M. Macijauskas.
KAM kancleris Dainius Ivoškis sako, kad Valstybės kontrolė priėjo prie informacijos , kuri yra riboto naudojimo.
„Nutiko toks netikėtas dalykas – jie (Valstybės kontrolė – BNS) rengdami gynybos biudžeto valdymo analizę turėjo iš esmės atlikti finansinį auditą, bet auditas atliktas platesne apimtimi ir į analizę įtraukta informacija, kuri buvo riboto naudojimo, todėl atsirado prievolė ją įslaptinti“, – paaiškino KAM kancleris.
„Ten (išvadose – BNS) pateiktos pastabos vertos įvertinimo ir atsižvelgimo“, – pridūrė D. Ivoškis.
Pasak jo, viešinti ataskaitą pašalinus dalį jos turinio neišeina, nes taptų neaišku, kodėl padarytos vienos ar kitos išvados.
„Pašalinus dalį turinio ta pati analizė taptų neaiški: neaišku būtų, iš kur vienos ar kitos išvados buvo padarytos, – teigė D. Ivoškis.
Su korupcija kovojančios organizacijos „Transparency International“ Lietuvos skyriaus vadovė Ingrida Kalinauskienė įsitikinusi, kad dalis medžiagos galėjo likti atvira visuomenei.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!