„Dėmesio! Neužkibkite ant sukčių kabliuko. Šįkart savo melagystėms skleisti jie pasirinko antsvorio turinčius žmones – jiems siūlomas „stebuklingas“ preparatas, kurio veiklioji medžiaga meglutidas (aliuzija į iš tiesų registruotą vaistinį preparatą semagliutidą)“, – socialiniame tinkle pranešė VVKT.
Pažymima, kad skelbime klaidingai teigiama, jog preparatą sukūrė VU Medicinos fakultetas.
„Būkite budrūs ir nepirkite, nežinia ko. Neįsigykite neaiškios kilmės produktų, pristatomų kaip vaistai, nerizikuokite savo bei savo artimųjų sveikata. Mąstykite kritiškai ir visada tikrinkite informaciją, kurią perskaitote ar pamatote“, – įspėjo tarnyba.
Ragina pasitikrinti, ar produktas – registruotas vaistas
Primenama, kad visada galima pasitikrinti, ar siūlomas įsigyti produktas yra registruotas kaip vaistas. Tereikia atsidarius šią nuorodą įrašyti produkto pavadinimą. Jei paieška nieko nerado, vadinasi šis produktas nėra vaistas.
„Taip pat primename, kad visus vaistus reikėtų pirkti tik legaliose prekybos vietose arba jų internetinėse svetainėse, kurios yra pažymėtos specialiu logotipu, nurodančiu, kad šioje vaistinės internetinėje svetainėje pirkti vaistus yra saugu. Logotipu galima pasitikėti tik tada, kai jį paspaudus atsiranda vaistinių, parduodančių vaistus nuotoliniu būdu sąrašas (Lietuvos atveju šią informaciją matysite Tarnybos svetainėje)“, – rašė VVKT.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!