Vyriausybės vadovė paragino netikėti pranešimais, kad atjungus Rusija nuo SWIFT pritrūks grynųjų pinigų, nes tai yra nesąmonė.
„Buvome pastebėję tam tikrą žmonių susidomėjimą grynaisiais pinigais. Vėlgi niekas labai nepasikeitė, kaip ir sakiau, jeigu kažkas mato reikalą priimti tokius sprendimus (nors tam tikrai pagrindo nėra), tai juo gali priimti. Lietuvos Respublika yra apsirūpinusi pakankamu kieku grynųjų pinigų. Tačiau gali būti pavienių niuansų, priklausomai nuo logistinių dalykų ir nuo greitumo, per kurį papildomi bankomatai. Tačiau ką pastebėjome, kad yra turbūt bandymų provokuoti ir sėti kažkokią paniką bandant sieti galima Rusijos bankų atjungimą nuo SWIFT sistemos su situacja Lietuvos bankomatuose. Pabrėžiu, tai yra visiška nesąmonė ir visiškas melas“, - pabrėžė I. Šimonytė ir pridūrė, kad melagienų plitimą aiškinasi policija.
I. Šimonytė taip pat teigia, kad tarptautinėje erdvėje nebėra griežtų prieštarautojų Rusijos atjungimui nuo SWIFT sistemos, nors anksčiau dėl to sutarti buvo sunku. „Mūsų tikslas, kad sprendimas būtų priimtas kuo greičiau. Bet konkrečios datos dabar pasakyti negalėčiau. Iš to, ką atsargiai girdžiu, atrodo, kad griežtų prieštarautojų jau nebėra“, - teigė remjerė.
Rusijai atakavus Ukrainą, Vakarų šalys sutarė dėl daugelio ekonominių sankcijų Rusijai, bet galimas atjungimas nuo SWIFT sistemos liko neįgyvendintas, nes tam pasipriešino kaip kurios Europos Sąjungos šalys, pavyzdžiui, Vokietija, Italija, Kipras, Vengrija.
SWIFT sistema yra bankų ir kitų atsiskaitymo paslaugų teikėjų vidinis tinklas. Šia sistema naudojasi daugiau kaip 11 tūkst. organizacijų iš daugelio šalių kasdien apsikeisdamos informaciniais pranešimais. Originaliai SWIFT sistema buvo sukurta bankams, bet dabar ja naudojasi ir valiutos keitimo institucijos, investicijų valdymo institucijos, verslo korporacijos ir panašiai. Nors alternatyvų šiai sistemai yra, bet SWIFT užima dominuojančią poziciją.