Renginį pradėjo jo vėdėja Elžbieta Latėnaitė dėkodama visoms šeimoms, taip pat ir LGBT šeimoms. Po to kelias dainas atliko Dominykas Vaitiekūnas.
Po to turėjo būti parodytas prezidento Gitano Nausėdos video sveikinimas, bet jo nebuvo, veikiausiai dėl techninių nesklandumų, tai prajuokino publiką.
Tada į susirinkusius gyvai kreipėsi Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė – Nielsen.
„Mūsų valstybė per ilgai, dvejoja, svarsto, ar visos šeimos yra svarbios“, – sakė ji.
Seimo pirmininkė svarstė, kodėl pritrūkstama drąsos pripažinti, kad vienas kitą mylintys žmonės, įsipareigoję vienas kitam, yra šeima ir ragino statyti vakarietišką valstybę, kurioje visos šeimos yra svarbios.
V. Čmilytė - Nielsen tikisi, kad iki šios Seimo kadencijos pabaigos bus priimtas įstatymas, įteisinantis vienos lyties partnerystę.
„Mes šiandien turime skolą žmonėms, kurie gyvena kartu, kurie yra įsipareigoję“, – tvirtino ji.
Premjerė Ingrida Šimonytė taip pat į susirinkusius kreipėsi gyvai.
„Kaip sunku neaukštai ir ne tokiai gražiai“, – kalbėjo premjerė taisydama mikrofoną, publika į tai reagavo juoku.
Ji sakė, kad jai iš tiesų nemalonu, kad iki šiol nepavyko teisiškai apibrėžti, kad šeima yra ir LGBT šeimos.
„Puikiai supranti, kad šalyje, kur tiek parlamento vadovė, tiek vyriausybės vadovė palaiko sprendimus dėl partnerystės įteisinimo, vis dėl to, tų sprendimų nepavyksta priimti, vadinasi kažko dar esu nepadariusi, kažko turbūt esame nepadarę ir mes visi“, – dėstė premjerė.
Premjerė sakė, kad ne viena visuomenės grupė susidūrė su panašiais iššūkiais, kai buvo aiškinama „jūs gyvenkite sau, bet nelįskite į akis“.
„Kažkada nelįskit į akis sakė moterims, kažkada nelįskite į akis sakė neįgaliesiems“ – kalbėjo I. Šimonytė.
Tada ji pabrėžė, kad labai svarbu, kad žmonės kovotų už savo teisę būti matomiems, girdimiems ir lygiomis teisėmis pripažintais, nes tai yra vienintelis kelias pasiekti pokyčius visuomenėje ir jų nuomonėje.
„Manau, mes turime būti kantrūs, dirbti visi kartu, aiškinti tiems, kuriems galime paaiškinti ir anksčiau ar vėliau reikiami sprendimai bus priimti“, – dėstė I. Šimonytė.
„Vis dėlto tikiuosi, kad gyvenimas žengia nenumaldomai į priekį, ir tie dalykai, kurie prieš kurį laiką atrodė neakivaizdūs, vėliau pasirodo akivaizdūs“, – teigė ji.
Po to pavyko išspręsti techninius nesklandumus ir po to buvo parodytas prezidento Gitano Nausėdos sveikinimas susirinkusiems. Jis sakė, kad stipri šeima kuria stiprią valstybę, ją privalu puoselėti, o sprendimų priėmėjai privalo veidu atsigręžti į šeimas.
„Šeimos gerovė – tai valstybės gerovė. Sprendimų priėmėjai privalo veidu atsigręžti į šeimas: gerbti šeimos vertybes, skatinti šeimų kūrimąsi, pasirinkimą turėti vaikų, padėti juos auginti, kurti draugiškas sąlygas visiems dirbantiems tėvams“, – kalbėjo prezidentas.
G. Nausėdos teigimu, „stipri šeima kuria stiprias bendruomenes, atsakingą ir veiklią pilietinę visuomenę“, „stipri šeima kuria stiprią valstybę“. Jis pabrėžė, kad nuo šeimos gerovės priklauso ir valstybės gerovė.
Renginį „Visos šeimos – svarbios“ organizuojančios asociacijos „Mamos už LGBTQ+ vaikus“ viena iš įkūrėjų Rasa Račienė teigė, kad surengti tokią šventę paskatino noras atkreipti dėmesį į LGBTQ+ žmones bei jų gyvenimus, kai nevyksta „Pride“ mėnuo ir tam skirti renginiai.
Tuo pačiu metu Kauno rajone Lietuvos šeimų sąjūdis surengė „Šeimų maršą“ už tradicinę šeimą.
Seime šiuo metu rengiamas naujas Partnerystės įstatymo projektas, siekiant Lietuvoje įteisinti tiek skirtingų, tiek tos pačios lyties asmenų partnerystę. Pernai toks projektas atmestas.
Per 300 žmonių susirinko į organizacijos „Mamos už LGBTQ+ vaikus“ renginį.