„Prie manęs taip vadinamoje situacijoje tokių situacijų nebūtų buvę“, – Seime susirinkusiems žurnalistams ketvirtadienį sakė D. Grybauskaitė.
Jos teigimu, pasimatė, kad problema dėl tarybos narių išlaidų yra ilgametė ir sisteminė.
„Visas politinis elitas dasidurdavo įvairiais neskaidriais būdais. <...> Svarbiausia gaudyti ne po vieną, nes tai bus didesnė pusė politikų tiek savivaldoje, tiek Seime, tiek visur kitur. Būtina kuo skubiau teikti įstatymines pataisas ir pasiūlymus. Kiek girdžiu, Seime tai jau aptarinėjama. Reikia spręsti, kad nebūtų tokių sąlygų šitaip piktnaudžiauti“, – teigė D. Grybauskaitė.
„Dabartinė situacija atrodo labai blogai per demokratinės, politinės sistemos degradaciją. Taip aš vertinu, kas dabar vykstu. Tai labai blogai, nes tokiu laikotarpiu pasitikėjimas valstybės politikais menksta. Šią problemą reikia spręsti sistemiškai ir labai greitai. Tai visų politinių partijų atsakomybė“, – pridūrė ji.
D. Grybauskaitė teigė, kad „politinės moralės situacija prasideda nuo asmens – pačio ministro apsisprendimo“.
„Kuo politikas aukščiau, tuo moralinė ir asmeninė atsakomybė yra didesnė“, – teigė prezidentė.
Apie išmokų savivaldybių tarybų nariams panaudojimą skelbti pirmasis ėmė visuomenininkas, „Laisvės TV“ įkūrėjas Andrius Tapinas.
Pastaruoju metu daugiausiai klausimų žiniasklaidoje kilo dėl švietimo ministrės J. Šiugždinienės išlaidų jai dirbant Kauno miesto savivaldybės tarybos nare 2019–2020 metais.
J. Šiugždinienė 2019–2020 metais paėmė 13,8 tūkst. eurų išmokų, kaip skelbia pati ministrė, vidutinės jos išlaidos per mėnesį taryboje siekė kiek daugiau nei 680 eurų.
Į viešumą išlindo ir kitų ministrų išlaidos, jiems dirbant savivaldybių tarybose. Kultūros ministro Simono Kairio išlaidos jam dirbant Kauno taryboje siekė daugiau kaip 35 tūkst. eurų, o finansų ministrės Gintarės Skaistės – daugiau kaip 20 tūkst. eurų, rodo ataskaitos.
S. Kairys Kauno tarybos nariu dirbo 2011-2019 metais, o G. Skaistė – 2007-2016 metais.