„Esame tikri, kad prasidėjęs teismo procesas leis teisingai nustatyti žalos gamtai faktą ir dydį bei sukurs sąlygas kuo greičiau atkurti gamtai padarytą poveikį. Esame prisiėmę teisinę atsakomybę dėl įvykusio incidento, todėl „Grigeo Klaipėda“ sieks susitaikyti su valstybe bei pabaigti baudžiamąjį procesą kuo greičiau“, – pranešime teigė „Grigeo Klaipėdos“ finansų direktorius Vidmantas Mačiukas.
Atkurti pažeistą aplinką, susitaikyti su valstybe bei kuo greičiau nutraukti baudžiamąjį procesą įmonė žadėjo jau pernai rugpjūtį, kai buvo baigtas ikiteisminis tyrimas.
Pasak V. Mačiuko, nuo to laiko vyksta dialogas su Aplinkos ministerija, Aplinkos apsaugos departamentu, Aplinkos apsaugos agentūra ir kitomis institucijomis.
„Dalį pasiūlytų priemonių pradėję sėkmingai įgyvendinti, dėl kitų konsultuojamės su mokslininkais, diskutuojame su institucijomis ir pasitvirtinę papildomas priemones, jas įgyvendinsime“, – sakė jis.
Klaipėdos apylinkės prokuratūra pirmadienį teismui perdavė baudžiamąją bylą dėl Kuršių marių taršos.
Įtarimai dėl aplinkos apsaugos taisyklių pažeidimų, dokumentų klastojimo ir disponavimo jais bei piktnaudžiavimo pateikti bendrovei ir 14-ai fizinių asmenų.
Tarp galimų įtariamųjų yra pagrindinis „Grigeo“ grupės akcininkas Gintautas Pangonis bei „Grigeo Klaipėdos“ vadovas Tomas Eikinas.
„Grigeo Klaipėdos“ tarša į viešumą iškilo 2020 metų sausį – tuomet prokurorai pradėjo tyrimą.