„Gegužės 6 dieną pasveikinsiu Vokietijos kanclerį Olafą Scholzą, kuris lankysis Lietuvoje ir aplankys Vokietijos brigados elementus“, – žurnalistams Kauno rajone sakė šalies vadovas.
Pirmieji Vokietijos brigados kariai į šalį atvyko praėjusią savaitę.
Kiek daugiau nei 20 karių bazuosis Vilniuje ir bus atsakingi už brigados perkėlimo į Lietuvą planavimą bei karinei infrastruktūrai keliamų reikalavimų derinimą.
Vykdant laipsnišką brigados karių perkėlimą, prognozuojama, kad čia kartu galėtų atvykti ir maždaug trečdalio karių šeimos.
Brigadą sudarys apie 5 tūkst. karių, jie į Lietuvą turėtų atvykti iki 2027-ųjų pabaigos. Lietuva skaičiuoja, kad investicijos į vokiečių brigados priėmimui reikalingą karinę ir treniravimosi infrastruktūrą galėtų siekti 800 mln. eurų.
Apie Vokietijos brigados dislokavimą Lietuvoje imta kalbėti po Rusijos invazijos į Ukrainą 2022 metų vasarį, Vokietija konkretų įsipareigojimą dėl to paskelbė pernai birželį. Taip siekiama sustiprinti Lietuvos ir viso NATO rytinio sparno saugumą.
G. Nausėda: „Rheinmetall“ atsiradimas Lietuvoje sustiprins šalies gynybos pramonę
Prezidentas Gitanas Nausėda Vokietijos įmonės „Rheinmetall“ sprendimą Lietuvoje statyti amunicijos gamyklą vadino sveikintinu žingsniu stiprinant Lietuvos gynybos pramonę.
„Rheinmetall“ investicijos yra tikrai labai svarbus ir sveikintinas žingsnis kelyje į mūsų gynybos pramonės stiprinimą, nes tai taip pat yra ir Europos Sąjungos prioritetas“, – antradienį žurnalistams Kauno rajone sakė šalies vadovas.
Vyriausybės ir Vokietijos gynybos pramonės milžinės „Rheinmetall“ atstovai antradienį Vilniuje pasirašė ketinimų protokolą dėl 155 mm artilerijos amunicijos gamyklos Lietuvoje statybų ir netrukus pradės derybas dėl investicijų sutarties.
„Tai yra daroma dėl dviejų tikslų – dėl paramos Ukrainai, kuri kovoja savo laisvės kovą, ir dėl mūsų pačių stiprumo, mūsų gynybos pramonės produktyvumo, kad mes būtume mažiau priklausomi nuo tiekimo grandinės pasaulinėje rinkoje“, – kalbėjo šalies vadovas.
Pasirašyto protokolo turinys dėl konfidencialumo neviešinamas.
Amunicijos gamyklą svarstoma statyti Radviliškio rajone, netoli Baisogalos, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto valdomoje valstybinėje žemėje. Vyriausybės atstovai teigia, jog tai viena iš svarstomų vietų.
Seimas praėjusią savaitę pradėjo svarstyti pataisas, sudarančias palankesnes sąlygas dideliems Vakarų ginklų ir šaudmenų gamintojams kuo greičiau Lietuvoje statyti savo gamyklas.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!